Potem był przełom. A po przełomie inny, już techniczny, również przełom. I w jego ramach pojawił się Internet. Globalna sieć dała ogromne możliwości tym już nieco innym zjadaczom chleba by zaistnieć. Przedostać się do świata, który do tej pory był osiągalny tylko przez jakieś tam Rodowicz czy inne Sipińskie. No, może jeszcze przez IRĘ. Do tego wszystkiego pojawiło się jeszcze coś co wtedy jeszcze nie ale dzisiaj już ma swoją jedyną i słuszna nazwę: disco-polo. Kiedyś wstydliwe, z historią „z górki i pod górkę”, dziś zaś potężny przemysł obracający dziesiątkami milionów złotych i… dziesiątkami, jeśli nie setkami gwiazd. Często zwyczajnych, zwykłych ludzi. Tak zwyczajnych i zwykłych, jak muzyka, którą grają.
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.
Disco-polo, czy lubi się je, czy wręcz przeciwnie – niezależnie od tego należy określić jako muzykę zwykłych ludzi robioną dla i przez studentów, managerów, kierowców, modelki, aktorów, cukierników, weterynarzy… Weterynarzy też, nawet tu, w Radomiu. Nie wierzysz? Uwierz.
Ale zacznijmy od początku. Radom od lat związany był z branżą disco-polo, bowiem, jak wiadomo, pośredni „tato” tej muzyki, właściciel największej komercyjnej polskiej telewizji zgodził się jakieś ponad dwadzieścia lat temu, by wpuścić „chodnikowe rytmy” na ogólnopolską antenę. I tak w Polsacie pojawił się min. program „Disco Polo Live”, który przez jakiś czas miałem przyjemność i przygodę prowadzić. Miliony widzów, istny szał a to wszystko… rodem z rodzinnego miasta Zygmunta Solorza-Żaka, Radomia.
I tak już zostało. Czy wiesz, że np. jedna z najpopularniejszych muzycznych telewizji (Polsat Disco-Polo Music) powstaje w naszym mieście? I może dlatego urosła konkurencja dla IRY? Najpierw Redox, potem Playboys, Black & White, piękna Jagoda a od ponad roku formacja Non Stop, tworzona przez bardzo sympatyczne rodzeństwo – inż. technologii żywności po Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, Magdę Sygocką (23 l.) i jej równie młodego i wszechstronnie utalentowanego brata – lekarza weterynarii po SGGW Czarka Sygockiego (27 l.).
Dwójka młodych radomian zadebiutowała piosenką „Ona Wyjątkowa”, którą dzisiaj w serwisie YouTube obejrzano 2 mln. 600 tyś. razy! Jak na debiutantów nie wspartych do tego dużą promocją to niezwykły wynik. I to wszystko „made in Radom” – dosłownie i w przenośni. Bo i sam klip został nakręcony min. w radomskim klubie Explosion. Poza tym teledyskiem w ciągu roku do sieci trafiło kilka innych firmowanych przez rodzimy Non Stop i rodzeństwo Sygockich, min. obejrzany na YouTube milion razy „Dla Ciebie Maleńka”, „Ta Co Nie Daje” – prawie 1 mln. 200 tys. czy kręcony min. w parku Kościuszki i na „Żeromie” klip do piosenki „Szukam Żony” z blisko pół milionem wyświetleń. W Radiu Rekord FM, na portalu CoZaDzien.pl i na stworzony rok temu przez nas portalu SuperHit.pl (ciekawie i nowatorsko robionym z przymrużeniem oka portalu z muzyką disco-polo) towarzyszyliśmy tej sympatycznej dwójce od początku ich istnienia, kierując się zasadą – pokażmy w całej Polsce, że Radom to miasto fajnych i kreatywnych ludzi. Z pomysłami na siebie, zdolnymi i niezależnymi.
Muzyka i weterynaria stworzyły w formacji Non Stop bardzo sympatyczny mariaż. Ciekaw więc jestem czy właściciele pacjentów (bo tak to chyba trzeba określić) radomskiej Przychodni „Sygocki” są świadomi, iż przychodząc do pana doktora disco-polo? Młodego, pełnego energii i pomysłów na własne życie na pewno inne, niż życie jego kolegów – weterynarzy. Jednak Radom, disco-polo i zwierzaki (wszystko razem wzięte) to nie tylko domena Czarka, nowicjusza w disco-polo ale i innego pana doktora – Bartłomieja Majchera, który będąc twórcą jednego z czołowych klasycznych hitów disco-polo „Zakochany Klaun” również ma w Radomiu swoją klinikę weterynaryjną!
Weterynarz w rytmie disco. I to z naszego Radomia!
Artykuł ukazał się w piątek (24 marca) w tygodnik "7 Dni", który mogą Państwo pobrać TUTAJ.
Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.