Firma o cokolwiek długiej i niewiele mówiącej nazwie zajmowała się produkcją urządzeń grzewczo-wentylacyjnych. Wkrótce w Radomiu uruchomiony został oddział Termowentu, przy ul. Dzierżyńskiego 95 (obecnie ul. Limanowskiego). Specjalizował się w wytwarzaniu nagrzewnic ściennych, aparatów filtrowo-wentylacyjnych i urządzeń odpylających.
Pod koniec lat 60. władze państwowe postanowiły przeprowadzić coś w rodzaju deglomeracji części przemysłu. Skoncentrowane w stolicy zakłady zaczęto lokować w mniejszych miastach. Tak stało się też z Termowentem. Zarządzeniem ministra budownictwa i przemysłu materiałów budowlanych z 23 maja 1968 roku przedsiębiorstwo państwowe pod nazwą Wytwórnia Urządzeń Instalacji Przemysłowych „Termowent” zostało z Warszawy przeniesione w całości do Radomia. Przy ul. Dzierżyńskiego nadal produkowano urządzenia cieplne i wentylacyjne na potrzeby budownictwa mieszkaniowego, komunalnego i przemysłowego. Wyroby sprzedawane były nie tylko na rynku krajowym; eksportowano je także za granicę i to do wielu krajów. Do początku lat 90. Wytwórnia Urządzeń Instalacji Przemysłowych była w Polsce monopolistą, jeśli chodzi o produkcję urządzeń grzewczo-wentylacyjnych. O skali zapotrzebowania może świadczyć fakt, że Termowent uruchomił przy zakładzie własną zasadniczą szkołę zawodową, by kształcić przyszłych pracowników.
W maju 2000 roku Przedsiębiorstwo Państwowe Wytwórnia Urządzeń Instalacji Przemysłowych przekształciło się w spółkę, przyjmując nazwę Termowent. Inwestorem strategicznym została krakowska firma Wolfram. Przedsiębiorstwo działa w Radomiu do dziś, choć pod innym adresem.
„TERMOWENT jest czołowym producentem wentylatorów, aparatów grzewczo-wentylacyjnych oraz przepływowych przeciwprądowych wymienników ciepła JAD. Wieloletnie doświadczenie i tradycje w połączeniu z: wysokimi kwalifikacjami załogi, posiadanym zapleczem badawczym, zapleczem technologicznym do obróbki mechanicznej, zapleczem konstrukcyjnym wspomaganym komputerowo zapewnia najwyższą jakość produkowanych wyrobów” - czytamy na oficjalnej stronie internetowej spółki. - „Wyroby TERMOWENT są porównywalne pod względem konstrukcji i nowoczesności z podobnymi wyrobami producentów krajowych i zagranicznych”.
Wentylatory, aparaty grzewczo-wentylacyjne i wymienniki ciepła stosowane są w przemyśle hutniczym, energetycznym, papierniczym, spożywczym, chemicznym i ochrony środowiska. Urządzenie te Termowent sprzedaje głównie w Polsce. Część jest eksportowana do Finlandii i Rosji.
Na podstawie informacji zawartych w „Encyklopedii Radomia. Nowe wydanie” Jerzego Sekulskiego, Radom 2012