Z działalności Związku Pr. Ob.
Kobiet w Radomiu
Sekcja Opieki nad Matką i dzieckiem, która stale opiekuje się garstką dzieci najbardziej opuszczonych na Glinicach, włożyła dużo energii i wysiłku, żeby uruchomić na tym terenie przedszkole, które nie tylko byłoby dobrodziejstwem materjalnem, ale i potrzeby duchowe dziecka mogło zaspokoić.
Potrzeby są wielkie, zgłaszających się dzieci jest bardzo dużo, niestety tylko 60 dzieciom możemy dać opiekę.
Dobry jest początek. Wierzymy, że przy poparciu społeczeństwa wrażliwego na niedolę dziecka, ramy naszych poczynań będą się rozszerzały i te dzieci, które obecnie są zostawione sobie, w najbliższym czasie będą mogły być przygarnięte i otoczone opieką naszej ruchliwej Sekcji.
Proszone jesteśmy w imieniu Sekcji Opieki nad matką i dzieckiem o zwrócenie się do ogółu Pań w Radomiu, by zechciały dostarczać niepotrzebnych kapeluszy filcowych, z których członkinie Sekcji zrobią pantofle dla dzieci z przedszkola.
Ziemia Radomska nr 43, 23 lutego 1932
Dancing-śledzik
Pod protektoratem pp: Dyr. Eustachostwa Gutkowskich Liga Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej Koło Nr. 4 przy Fabryce Broni urządza Dancing-Śledzik w salonach Hotelu Rzymskiego w dn. 28 II r.b., początek o godz. 19-ej.
Czysty dochód przeznaczony jest na zakup szybowca (płatowca bezsilnikowego) dla nowoutworzonej Sekcji Szybowcowej.
Ziemia Radomska nr 42, 21 lutego 1933
Zabił szwagra
W dniu 19 bm. mieszkańcy wsi Michałów gm. Wolanów: Władysław Kępka (lat 34), jego szwagier Stanisław Wójcik (lat 25), oraz Józef Walkiewicz udali się na polowanie do lasu położonego w pobliżu ich wsi.
Polowanie trwało do godz. 16-ej.
Podczas rozładowania dubeltówek wskutek nieostrożności Władysław (Stanisław – przyp. red.) Wójcik spowodował wystrzał, od którego został zabity na miejscu szwagier jego Władysław Kępa.
Wójcika zatrzymano i przekazano władzom sądowym.
Ziemia Radomska nr 44, 23 lutego 1933
Bal maskowy na lodzie
W niedzielę 26 bm. o godz. 15-ej na lodowisku w starym ogrodzie staraniem R-K-S-u zostanie urządzony bal maskowy na lodzie.
Moc atrakcyj, baloników itp. oczekuje uczestników tej imprezy.
A więc niedzielę spędzamy w Starym Ogrodzie.
Ziemia Radomska nr 44, 23 lutego 1933
Usiłowanie pobicia
Adam Czerwiec (Koszarowa 13) na Placu 3-go Maja zaczepił mieszkańca wsi Wacyn gm. Radom Stanisława Motykę i usiłował uderzyć go nożem. Motyka schował się do stojącego samochodu unikając pobicia.
Ziemia Radomska nr 44, 23 lutego 1933
Porzucone dzieci
Szlama Fuks wraz z żoną zamieszkali przy ulicy Wałowej 39 pozostawili 7-oro swoich dzieci i znikli w niewiadomym kierunku.
Również we wsi Malczew Zofja Wójcik opuściła swoje 3-miesięczne dziecko i zbiegła bez śladu.
Ziemia Radomska nr 32, 8 lutego 1935
Radom w ciemnościach
W ciągu ubiegłej niedzieli w rozmaitych dzielnicach miasta gasły światła elektryczne, pogrążając je w nieprzeniknionych ciemnościach.
Największą część miasta nawiedziły ciemności około godziny 7 wieczorem – trwając w śródmieściu w ciągu 20 minut.
Te przerwy w oświetleniu wywoływane zostawały silnym wiatrem, który zrywał przewody elektryczne.
Oczywiście pogotowie monterskie miało wytężony dzień pracy.
Świadczy to równocześnie o tem, że jednak przewody elektryczne w naszem mieście domagają się poważniejszej i radykalniejszej kuracji
Ziemia Radomska nr 41, 19 lutego 1935