Choć nazwę szkoły zmieniano kilkukrotnie - od 2005 do 2019 roku funkcjonowało jako X Liceum Ogólnokształcące, a od 2019 jako X Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi, jej patronem od początku - był Stanisław Konarski. Z okazji jubileuszu 10-lecia szkoły, w październiku 2008, Rada Rodziców ufundowała sztandar.
Od 2010 roku wszystkie klasy X LO są integracyjne. Liczą 20 uczniów; od trzech do pięciu z nich ma orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, więc otrzymują wsparcie nauczycieli wspomagających i innych specjalistów.
Budynek i otoczenie szkoły przystosowane są dla uczniów niepełnosprawnych – podjazdy, winda, łazienki. Szkoła ma charakter kameralny – niewielki budynek, mała liczba uczniów tworzą odpowiednią atmosferę, bezpieczeństwo i możliwość realizacji w pełnym zakresie idei integracji.
https://www.cozadzien.pl/radom/ze-szkolnej-kroniki/79867
„W tej szkole nikt nie czuje się tylko „numerem w dzienniku”. Co wyróżnia X LO spośród innych liceów? Przede wszystkim przyjazna i bezpieczna atmosfera, co jest ważne zwłaszcza dla tych uczniów, którzy źle czują się w tłumie i potrzebują akceptacji rówieśników i nauczycieli” - czytamy na stronie X LO. - „Ponieważ jest to szkoła integracyjna, ogromny nacisk kładziemy na wychowanie i przeciwdziałanie wszelkim patologiom. Jest to możliwe również dlatego, że znamy każdego z naszych uczniów i zjawiska szkodliwe są natychmiast zauważane i korygowane. Jesteśmy placówką nowoczesną i angażującą się w życie społeczności lokalnej. W szkole jest radiowęzeł prowadzony przez uczniów, działa wi-fi, są koła zainteresowań, wolontariat, organizujemy wycieczki do ciekawych miejsc, oraz wyjścia do kina, teatru, czy na nagrania programów telewizyjnych. Konarski jest placówką nastawioną na odkrywanie talentów i wyrównywanie szans, a także na wychowanie, a zwłaszcza budzenie wrażliwości na potrzeby osób niepełnosprawnych. Uczniowie klas pierwszych z orzeczeniem i skierowaniem do kształcenia integracyjnego otrzymają podręczniki za darmo”.