Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości ogłosiła trzecią edycję konkursu "Fabryka Przyszłości". Konkurs jest skierowany do sektora przemysłu produkcyjnego, małych i średnich przedsiębiorstw działających na terenie Polski.
- Głównym celem konkursu jest to, czym tak naprawdę zajmuje się Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości. Wdrażaniem transformacji cyfrowej, inspirowaniem polskich zakładów produkcyjnych do wdrażania, implementacji nowoczesnych rozwiązań. Do tego aby fabryki stawały się jak najbardziej konkurencyjne na rynku międzynarodowym - mówi Zuzanna Waniek - członek zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości.
Konkurs obejmuje siedem kategorii konkursowych odpowiadających obszarom – filarom transformacji w kierunku fabryk przyszłości , Zaawansowane Technologie Produkcyjne, Fabryka Cyfrowa, Fabryka Ekologiczna, Kompleksowa inżynieria zorientowana na klienta, Organizacja skupiona na człowieku, Inteligentna produkcja i Otwarta fabryka skoncentrowana na łańcuchu wartości. W ramach etapu wizyt ewaluacyjnych zespoły niezależnych ekspertów odwiedzają zakłady produkcyjne przeprowadzając ocenę w obszarze zgłaszanych przez fabryki Kategorii Konkursowych.
https://www.cozadzien.pl/zdjecia/iii-edycja-konkursu-fabryka-przyszlosci-zdjecia/91764
- Zapoznając się z metodyką oceny siedmiu obszarów, które oceniamy w ramach konkursu można zadecydować, w której kategorii zakład czuje się na tyle silny, aby wysłać zgłoszenie - mówi dr Anna Pająk, pełnomocnik zarządu FPPP ds. Konkursu Fabryka Przyszłości - Można również w wersji online wypełnić ankietę, która pomoże nam wybrać, do której kategorii powinniśmy się zgłosić.
Firma ABM Greiffenberger została laureatem w kategorii zaawansowane technologie produkcyjne w pierwszej edycji konkursu.
- Atutem konkursu jest to, że możemy odwiedzać firmy, które są na różnym etapie rozwoju. Możemy podpatrzeć jak zarządzają firmy na wysokim poziomie, a także zapraszać je do nas i chwalić się tym, co udało nam się stworzyć - mówi Robert Bronisz - prezes ABM Greiffenberger.
Laureatem ubiegłorocznej edycji została firma Dell Products z Łodzi.
- Firma Dell Technologies globalnie to ponad 140 tys. pracowników, ale przede wszystkim 140 tysięcy talentów i olbrzymia masa potencjału - mówi Wiesław Gorzelak - prezes Dell Products w Łodzi - Te siedem kategorii, w których mieliśmy przywilej brać udział jest niczym takie badanie zdrowotne gdzie jesteśmy, ale przede wszystkim to dla nas potwierdzenie co udało nam się zrobić ze swoim rozwojem.
Zgłoszenia w konkursie można przesyłać do 30 czerwca. O tym jak się zgłosić, na stronie Fundacji : https://przemyslprzyszlosci.gov.pl/fabryka-przyszlosci/