Prof. Beata Śpiewankiewicz jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Posiada I i II stopień specjalizacji w zakresie położnictwa i ginekologii oraz specjalizację w zakresie ginekologii onkologicznej. Współpracę z radomską placówką rozpoczęła jeszcze kilka lat temu. – Jeszcze przed pandemią pracowałam w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym jako ginekolog onkolog. W okresie pandemii musiałam zrezygnować z przyjazdów do radomskiego szpitala, ponieważ został on przemianowany na szpital tymczasowy – wyjaśnia Beata Śpiewankiewicz, kierownik Oddziału Położnictwa i Ginekologii w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Tytusa Chałubińskiego. - Zależy mi na tym, aby jakość zarówno przyjęć, jak i samych pobytów pacjentek w naszym szpitalu była jak najwyższa. Chciałabym również, żeby w przyszłości spośród naszych lekarzy można było wyłonić następnego kierownika oddziału – dodaje Śpiewankiewicz.
https://www.cozadzien.pl/radom/rozpoczela-sie-rozbudowa-radomskiego-sor-u/98625
Profesor Beata Śpiewankiewicz rozpoczęła swoją karierę zawodową w szpitalu w Międzylesiu. Następnie przez 21 lat pracowała w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W latach 2011-2016 objęła stanowisko kierownika Kliniki Ginekologii Onkologicznej Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie. W latach 2016-2018 zarządzała oddziałem położnictwa i ginekologii Szpitala Medicover w Warszawie. Przez następne dwa lata była członkiem zespołu lekarskiego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Od 2020 roku zatrudniona była w Szpitalu „Inflancka” kolejno na stanowisku lekarza naczelnego, kierownika oddziału ginekologii i konsultanta ds. ginekologii onkologicznej.
Zmiana kierownika, to jednak nie koniec zmian na oddziale ginekologii, pacjentki od niedawna mogą korzystać również z nowych pracowni specjalistycznych. Działające pracownie uroginekologiczną i chorób szyjki macicy, wzbogacono o:
- Pracownię leczenia niepłodności
- Pracownię onkologiczną dedykowaną pacjentkom chorującym na raka jajnika, raka endometrium, szyjki macicy i sromu
- Pracownię endokrynologii ginekologicznej
- Pracownię chorób sromu.
- Doskonalenie wewnętrznych standardów pobytu pacjentów w placówce, stanowi cel przewodni. Cały personel Oddziału Położniczo-Ginekologicznego deklaruje pełne zaangażowanie w proces leczenia chorób. Zadowolenie pacjentów jest dla nas najlepszą rekomendacją gwarancją rozwoju ośrodka, jak również jego pracowników - podsumowuje prof. Śpiewankiewicz.