Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
sobota, 10 stycznia 2026 16:11
Reklama Czarno Białe sprzątanie profesjonalne

Jakie atrakcje podczas XX Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka?

Dawid Kwiatkowski oraz Kabaret Chyba będą gwiazdami jubileuszowego XX Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka. Festiwal odbędzie się w ostatni weekend sierpnia w Kozienicach.
Jakie atrakcje podczas XX  Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka?

Źródło: fot. archiwum cozadzien.pl

Festiwal rozpocznie się w piątek, 25 sierpnia, o godz. 18 w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach. W sali koncertowo-kinowej, do muzycznej walki, podczas Koncertu Finałowego XX Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka staną artyści, którzy zostali wyłonieni podczas eliminacji wstępnych. Na scenie zobaczymy trzynastkę finalistów. To młodzi artyści z całego kraju, ale w gronie tym są dwie reprezentantki Kozienic: Katarzyna Chałdaś oraz Anna Wojtunik.

 - Konkurs piosenki jest poniekąd w hołdzie dla patrona kozienickiego domu kultury Bogusława Klimczuka. Urodził się on w Kozienicach, zasłużył się na mapie polskiej muzyki rozrywkowej tworzonej w latach 60. i 70. Kozienicki dom kultury jest z nią bardzo związany, dlatego organizujemy ten konkurs piosenki - mówiła Elwira Kozłowska, dyrektor Kozienickiego Domu Kultury im. B. Klimczuka.

Drugi dzień festiwalu, 26 sierpnia odbędzie się na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu (ul. Bohaterów Studzianek 30). Festiwal wystartuje o godz. 19. Widzowie najpierw zobaczą występ Kabaretu Chyba. Kolejnym punktem programu będzie koncert „Wspomnienie o Bogusławie Klimczuku”, tym razem w wykonaniu zespołu festiwalowego. Następnie przyjdzie pora na Koncert Galowy XX Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka, czyli występ najlepszych wokalistów jego tegorocznej edycji oraz oczywiście wręczenie nagród laureatom. Na zakończenie na scenie wystąpi Dawid Kwiatkowski.

- Warto przyjść na ten festiwal, poczuć tę atmosferę, zobaczyć wspaniałych wykonawców. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie, bo to świetne wydarzenie ogólnopolskie i zawsze cieszy się dużą liczbą odbiorców - mówiła  Dorota Stępień, zastępca burmistrza gminy Kozienice.

Festiwal organizowany jest od 2002 r. Rokrocznie przyciąga do Kozienic świetnych, młodych wykonawców oraz tłumy widzów. Tegoroczny festiwal, z uwagi na jubileusz, będzie miał wyjątkową oprawę.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama