"Ojciec Świętego Jana Pawła II. Modlitwa, która dotyka Ojczyzny" – to spektakl słowno – muzyczny, ukazujący Karola Wojtyły seniora, jako rodzica który miał wielki wpływ na ukształtowanie osobowości św. Jana Pawła II. Monodram to także traktat o wychowaniu domowym w szacunku dla polskiej tradycji i kultury oraz modelowych relacjach ojca i syna. Scenariusz, autorstwa Anny Dreli, ukazuje dojrzałego wewnętrznie człowieka, żyjącego wiarą, oddanego rodzinie i szanującego ciężką, uczciwą pracę.- Sądzę, że to jest piękny tekst o rodzinie. Sam jestem ojcem i to też pomaga mi w interpretacji – powiedział po koncercie Maciej Zakościelny. Postać Karola Wojtyły seniora ukazana jest na tle przełomowych wydarzeń historycznych tamtych czasów, m. in. odzyskania przez Polskę niepodległości, wojen światowych XX wieku, czy wojny polsko - bolszewickiej 1920 roku.
- Od wielu lat promujemy podczas koncertów Wielki autorytet moralny - Jana Pawła II. W tym czasie nie tylko wczytujemy się w poezję, homilie i encykliki papieża – Polaka, ale także sięgamy głębiej poznając jego rodziców – wyjaśnia Robert Grudzień, znany muzyk, kompozytor a także twórca koncertów artystyczno – edukacyjnych - Spotkania z Historią i Sztuką.
Spektakl to nie tylko monodram, ale także niepowtarzalna oprawa muzyczna, która tradycyjnie jest dziełem Roberta Grudnia, pomysłodawcy koncertu, solisty Filharmonii Lubelskiej. Partie wokalne wykonał rewelacyjny tenor Jakub Gąska, solista Teatru Muzycznego w Lublinie. Koncertu wysłuchało bardzo dużo melomanów, kościół był wypełniony po brzegi. Przybyli na koncert nie zmieścili się w kościele słuchając również słowa i muzyki na zewnątrz. Całe szczęście, że organizatorzy zadbali o nagłośnienie na zewnątrz.
Koncert zorganizowali:
Wójt Gminy Wierzbica, Gminny Ośrodek Kultury w Wierzbicy, Parafia pw. św. Stanisława bpa w Wierzbicy oraz Fundacja im. Mikołaja z Radomia. Partner koncertu Szkoła Muzyczna ZDZ Radom. Impreza odbyła się w ramach XXXI MFMOiK Radom Orońsko Warszawa 2018.