Samorząd powiatu zwoleńskiego inwestuje w rozwój zwoleńskiego SPZZOZ. Po przebudowie miejscowego szpitala i kompleksowym doposażeniu go w wysokiej klasy sprzęt oraz pozyskaniu nowoczesnej pracowni tomografii komputerowej, przyszedł czas na realizację kolejnego zadania. - Dawna kuchnia przy szpitalu zostanie zaadoptowana na potrzeby poradni ortopedycznej oraz pogotowia ratunkowego. Niezwykle istotny jest tu fakt, że budynek ten jest połączony z budynkiem szpitala i pracownią rentgenodiagnostyki, co ma niebagatelne znaczenie dla pacjentów ortopedycznych. Po przebudowie zdecydowanie poprawi się komfort diagnostyki i leczenia, powstaną też lepsze warunki pracy dla personelu - mówi Stefan Bernaciak, starosta powiatu zwoleńskiego.
Wykonawcą przebudowy będzie firma Dariusz Wziątek Zakład Remontowo-Budowlany „Skoczek” ze Zwolenia, która wyceniła swoją pracę na 940 tys. 950 zł. - Firma, która zajmie się realizacją zadania jest nam znana, już z nami współpracowała i nie mieliśmy do wykonanych inwestycji zastrzeżeń. Liczymy, że tym razem również tak będzie, terminowo i fachowo - informuje Waldemar Urbański, wicestarosta powiatu zwoleńskiego.
Warto przypomnieć, że samorząd powiatu pozyskał na ten cel dofinansowanie zewnętrzne, które wyniesie 521 tys. 205 zł. Środki będą pochodziły z budżetu samorządu województwa mazowieckiego i zostały przyznane w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego.
Zakres prac wchodzących w skład zadania jest bardzo szeroki. Wykonawca w pierwszej kolejności zdemontuje zbędne instalacje i dokona wyburzeń. Następnie postawi nowe ściany działowe, wyrówna posadzki i zamontuje instalacje: wodną, kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, elektryczną, sygnalizacji i alarmu pożaru SAP oraz strukturalną LAN. Obsadzi także okna, ościeżnice i nowe drzwi, a także wykona okładziny podłogowe i ścienne.
https://www.cozadzien.pl/region/dom-kultury-w-zwoleniu-zyskuje-nowy-blask/84542
Na zewnątrz wykonawca sfrezuje nawierzchnię drogi dojazdowej do przychodni i położy nową warstwę asfaltu. Przebuduje też odcinek istniejącego chodnika i wykona dojście z kostki betonowej. W przypadku pogotowia ratunkowego powstanie niezależne wejście dla ratowników medycznych od strony północno-wschodniej. Pojawi się też pochylnia dla osób niepełnosprawnych.