Jak wyglądała historia zespołu Azyl P.? Powstał on w 1982 roku w Szydłowcu, składał się z czterech członków, wcześniej muzyków zespołów The Pockets i Rezerwuar. Pierwszy skład Azylu tworzyli: Andrzej Siewierski (gitara, wokal), Leszek Żelichowski (gitara), Darek Grudzień (bas) i Marcin Grochowalski (perkusja). Zespół na przestrzeni lat odniósł wiele sukcesów, jednak rok 1986 to początek końca Azylu P. Podczas jednego z koncertów wskutek wysiłku Marcinowi Grochowalskiemu odkleiła się siatkówka oka co wyeliminowało go z muzycznej aktywności. Jego miejsce zajął Jarosław Szlagowski znany głównie z Oddziału Zamkniętego i Lady Pank. Zmęczeni całą sytuacją muzycy postanowili zakończyć działalność zespołu. W czerwcu 2004 zespół podjął pierwszą próbę reaktywacji. Rok później do sieci wyciekły nowe nagrania Azylu – „Buty czerwone” i „Pod wiatr”. 28 grudnia 2007 roku Andrzej Siewierski popełnił samobójstwo, rzucając się pod koła pociągu. Zespół zawiesił działalność po raz drugi. Od 2015 roku Azyl P. ponownie koncertuje. Tego samego roku, tymczasowym wokalistą zespołu został Marcin Czyżewski, z którym nagrano akustyczne wersje utworów „Chyba umieram” i „Mała Maggie”. W 2017 roku zespół wydał drugi album live zatytułowany Azyl P. i Przyjaciele – Koncert w Trójce wzbogacony o studyjny utwór „Co ja wiem” z gościnnym udziałem Macieja Silskiego w roli wokalisty. Obecnie zespół koncertuje w towarzystwie Macieja Silskiego.
https://www.cozadzien.pl/zdjecia/festiwal-im-andrzeja-siewierskiego-rock-na-zamku-zdjecia/84377
Z okazji 40-lecia zespołu Azyl P., na zamku w Szydłowcu został zorganizowany Wojewódzki Festiwal Zespołów Rockowych im. Andrzeja Siewierskiego „Rock na Zamku”. Jest to impreza mająca na celu upamiętnienie tragicznie zmarłego wokalisty grupy Azyl P. oraz dorobku artystycznego legendarnej formacji. - Mija 40-lat od założenia zespołu przeze mnie, Marcina Grochowalskiego i Andrzeja Siewierskiego. Takie imprezy jak te mają na celu upamiętnienie Andrzeja Siewierskiego, który zmarł w 2007 roku - mówił Dariusz Grudzień, współzałożyciel zespołu Azyl P.
Pierwszego dnia festiwalu „Rock na zamku”, w konkursie talentów zaprezentowało się 11 zespołów z całego kraju. To ekipy I’Rock – Warszawa, Katoga - Warszawa, Betun - Radom, 3PO3 - Radom, Mellow Monday - Kielce, Flowers of the Jungle - Lublin/Opoczno, Magdalena Jaworska - Warszawa, Jane Insane - Radom, Freak - Lublin, Fopa - Toruń oraz Krata Piwa - Szydłowiec. Jury w składzie: Dariusz Grudzień, Marcin Grochowalski, Marek Wiernik, Marcin Banaszczyk zdecydowało o przyznaniu nagrody głównej zespołowi – Freak z Lublina. Nagrodę za II miejsce otrzymał zespół Mellow Monday z Kielc, który równocześnie został laureatem kategorii - najlepsza interpretacja utworu Azyl P., a III miejsce zajął zespół Fopa z Torunia. Doceniony został także najlepszy gitarzysta przeglądu – został nim Jakub Andrejczuk z zespołu Fopa.
Drugiego dnia festiwalu, o godz. 20 laureaci odbywającego się dzień wcześniej konkursu, wystąpili podczas koncertu finałowego – "Azyl P. i Przyjaciele". Na scenie pojawili się także: Kasia Kowalska, Marek Piekarczyk, Tomasz Organek oraz Maciej Silski. Koncert Gwiazd poprowadził Marek Wiernik, organizator największych festiwali rockowych, muzyk i wokalista. Na scenie pojawił się również wicemarszałek województwa mazowieckiego, Rafał Rajkowski. Dziękował on mieszkańcom Szydłowca za głosowanie na to wydarzenie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza.
„Rock na Zamku” został zorganizowany przez Fundację "Jest jeszcze na Ciebie czas" im. A. Siewierskiego, Szydłowieckie Centrum Kultury "Zamek", Gminę Szydłowiec oraz Powiat Szydłowiecki. Zadanie zostało zrealizowane ze środków samorządu województwa mazowieckiego w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Kwota jaką udało się pozyskać na ten cel to ponad 145 tysięcy zł.