Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Szpital w Nowym Mieście nad Pilicą z dofinansowaniem

Szpital w Nowym Mieście nad Pilicą z dofinansowaniem

We wtorek, 6 czerwca odbyła się uroczystość podpisania umowy na przebudowę i doposażenie bloku operacyjnego w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą. Jak podkreślała dyrektor, szpital wciąż się rozwija. - Za mojej kadencji dokonaliśmy przebudowy części budynku administracji na potrzeby funkcjonowania centralnej sterylizatorni szpitala, która została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt zgodnie z najwyższymi standardami. Teraz będziemy przebudowywać i doposażać blok operacyjny, a na pierwszym piętrze po dawnym oddziale położniczo-ginekologicznym będziemy otwierać ZOL - mówiła Barbara Gąsiorowska, dyrektor szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą.

W ramach inwestycji planowana jest przebudowa drugiego piętra szpitala na potrzeby bloku operacyjnego składającego się z dwóch sal operacyjnych, pokoju wybudzeń oraz pomieszczeń towarzyszących. Zostanie także zakupiona specjalistyczna aparatura medyczna, sprzęt medyczny, a także stoły operacyjne, kardiomonitory wielofunkcyjne, monitory funkcji życiowych, RTG Ramię C, aparat USG, tor wizyjny do zabiegów artroskopowych, tor wizyjny do zabiegów laparoskopowych.

- Z wielką radością przyjmujemy informację o remoncie nowego bloku operacyjnego, bo dla nas to będzie nowy etap i inny poziom wykonywania naszego zawodu. Myślę, że również dla pacjentów będzie to większe bezpieczeństwo operacji i procesu leczniczego - mówił Andrzej Socha, chirurg w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

Podczas wydarzenia obecny był także senator Stanisław Karczewski, który kilka tygodni temu zakończył pracę w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą.

- Czuję się w tym szpitalu jak w domu. Tu spędziłem 42 lata pracy. Właściwie cała moja praca zawodowa to Nowe Miasto nad Pilicą. - mówił Stanisław Karczewski. - Już teraz do oddziału chirurgicznego przyjeżdżają pacjenci z Warszawy, którzy są tutaj operowani. Przeprowadzane są także zabiegi ortopedyczne. Wydaje mi się, że w przyszłości liczba tych procedur będzie rosła, szczególnie dla pacjentów z większych miast, gdzie kolejki są znacznie dłuższe, w przeciwieństwie do tych tutaj.

Całkowity koszt przebudowy i doposażenia bloku operacyjnego to blisko 12 mln zł, tym środki przyznane z budżetu państwa to ponad 9,5 mln zł. Pozostała część to wkład własny powiatu grójeckiego oraz szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest w czerwcu 2024 roku.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

W wydarzeniu wzięli także udział: posłowie Agnieszka Górska, Anna Kwiecień i Dariusz Bąk, wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński, wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz  oraz starosta grójecki, przewodniczący rady społecznej szpitala Krzysztof Ambroziak.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Polecamy