Rosa nie dała rady Treflowi. Medalistę wyłoni trzeci mecz

Koszykarze Rosy Radom przegrali we własnej hali z Treflem Sopot 60:73 w drugim meczu rywalizacji o brązowy medal. O tym, kto stanie na najniższym stopniu rozgrywek Tauron Basket Ligi zadecyduje więc trzeci pojedynek.

Konferencja prasowa i skrót meczu - wkrótce

O porażce podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego zadecydowała bardzo słaba w ich wykonaniu pierwsza kwarta, którą przegrali aż 12:27. Radomianie prowadzili w niedzielnym meczu zaledwie przez 26 sekund, na początku meczu po trafieniu Roberta Witki (4:3). Potem inicjatywa należała już do przyjezdnych. Po rzucie Kima Adamsa, gospodarze mieli na swoim koncie sześć oczek, a Trefl o trzy więcej. Niestety, w kolejnych minutach zespół z Sopotu odjechał z wynikiem zdobywając z rzędu piętnaście punktów, nie tracąc przy tym żadnego (6:24)! To ustawiło mecz.

Kolejne kwarty były już dużo bardziej wyrównane, trzecia zakończyła się nawet zwycięstwem Rosy (18:14), ale było to zbyt mało, aby w niedzielę podjąć walkę z faworyzowanym rywalem. Podopieczni trenera Dariusa Maskoliunasa utrzymywali bezpieczny dystans i ich zwycięstwo nie było zagrożone ani przez moment. Po trzydziestu minutach gry przewaga Trefla wynosiła dwanaście punktów i wydawało się, że Rosa może jeszcze coś w tym meczu ugrać. Tak sie jednak nie stało, sopocianie wykorzystywali błędy gospodarzy, w efekcie czego radomianie w ostatnim meczu przed własną publicznością w tym sezonie przegrali różnicą trzynastu punktów (60:73).

O tym, kto zdobędzie brązowy medal zadecyduje więc pojedynek numer trzy, który rozegrany zostanie w środę (4 czerwca) w Ergo Arenie.

Rosa Radom - Trefl Sopot 60:73 (12:27, 17:18, 18:14, 13:14)
Rosa: Łączyński 12, Locious 11, Dłoniak 10, Adams 10, Kardaś 8, Majewski 5, Witka 2, Zalewski 2
Trefl: Waczyński 18, Majstorovic 13, Gadri-Nicholson 11, Leończyk 8, Michalak 6, Jeter 6, Brembly 5, Vasiliauskas 4, Stefański 2, Roszyk, Buterlevicius