Radomiak Radom - Bruk-Bet Termalica Nieciecza (relacja LIVE)

1:0
(0:0)

Relacja live

KONIEC MECZU. Radomiak odnosi dziewiąte zwycięstwo w Fortuna 1 Lidze. Jedyną bramkę zdobył Rafał Makowski po podaniu Damiana Jakubika!

90'2

Z półwoleja Gutkovskis, strzał rozpaczy bardzo niecelny

90'

Miković

89'

Mecz potrwa jeszcze cztery minuty

89'

Za chwilę dowiemy się, ile minut doliczy arbiter z Żywca

89'

Jeszcze próbował Kiełb, ale jego uderzenie wyszło poza linię autową...

86'

Piłka wciąż na połowie niecieczan

85'

Radomiak stara się oddalić grę od własnej połowy. Goście nie mają pomysłu na zaatakowanie

83'

Jednak Leandro opuszcza boisko a w jego miejsce Damian Nowak

82'

Goście próbują doprowadzić do zmiany wyniku, ale strzał Kiełba mocno niecelny

81'

Oklaski od kibiców, bo na murawie ponownie pojawił się kapitan "Zielonych"

80'

Dłuższa przerwa, bo na bosiku leżał Leandro. Zawodnik póki co poza boiskiem opatrywany przez masażystę

77'

Rzu wolny z ponad 30. metrów, ale strzał Kiełba w sam środek bramki i tym razem pewnie chwyta Kochalski

76'

Marcin Kluska

73'

Uderzał "Leo", ale bramkarz po raz kolejny pewnie chwycił piłkę

73'

Jacek Kiełb w miejsce Gergela

71'

Boisko opuszcza Jovanović, za drugą żółtą kartkę. Radomiak w przewadze

70'

Płaski strzał Karwota pewnie chwyta Dybowski

69'

Michalski - Kluska

68'

Ruzt wolny dla gości. Do piłki podszedł Piotr Wlazło, ale jego strzał metr ponad poprzeczką

67'

Bardzo dobra okazja dla "Zielonych". Leandro uderzał prawą nogą w kierunku opuszczonej przez Dybowskiego bramki, ale obok słupka! Było bardzo gorąco!

66'

W polu karnym padł Gutkovskis, ale arbiter nakazał grać dalej

65'

Tymczasem w Radomiaku za chwilę będzie pierwsza zmiana

64'

Vlastimir Jovanović

62'

Druga zmiana w Termalice. Za Terpiłowskiego wszedł Kalisz

62'

Dzisiejsze spotkanie zgromadziło na trybunach - 3802

61'

Teraz strzał Purece, ale tylko w boczną siatkę

59'

Bramka dla podopiecznych Piotra Mandrysza, ale po uderzeniu Terpiłowskiego głową, chorągiewka arbitra w górze. Jest spalony!

57'

Kontratak "Zielonych" i strzał Makowskiego, bardzo blisko słupka! Takiego Radomiaka kibice chcą oglądać

53'

Kolejna bardzo ładna akcja ofensywna Radomiaka. Futbolówkę pomiędzy dwóch obrońców posłał Jakubik, dopadł do niej Makowski i strzałem w króki róg zmusił do kapitulacji Dybowskiego!

53'

Radomiak prowadzi 1:0!

50'

Bardzo ładna akcja "Zielonych". Po wymianie kilku podań piłkę na głowę Michalskiego wrzucił Leandro, ale pomocnik minimalnie obok słupka! Trwa napór gospodarzy

48'

Teraz zza pola karnego strzelał Makowski, jednak piłka przelciała tuż obok słupka!

47'

Fantastyczna interwencja Dybowskiego! Leandro wpadł w pole karne i z ostrego kąta uderzał na bramkę golkipera, ale ten wyciągnął dłoń i wciąż zachowuje czyste konto!

46'

Za Misiaka wchodzi Purece

46'

Druga połowa rozpoczęta

Po początkowym naporze gości, od 15. minuty mecz się wyrównał, a pod koniec to Radomiak był stroną przeważającą. Najgroźniejszej sytuacji nie wykorzystał Mateusz Michalski. Wracamy za kwadrans

45'

Koniec pierwszej połowy. Arbiter do regulaminowego czasu gry nie doliczył żadnej minuty

44'

Patryk Mikita

41'

Rzut rożny dla Radomiaka. Piłka trafiła pod nogę Mikity, ale jego strzał z tzw. "pierwszej", wysoko nad poprzeczką

39'

Teraz napór gospodarzy! Rzut wolny wykonywał Michalski i posłał futbolówkę do Karwota, ale jego strzał głową pewnie chwyta Dybowski

38

Artem Putivcew

35'

Najlepsza akcja Radomiaka! Dośrodkowywał Karwot, a piłkę głową do Michalskiego podał Leandro. Pomocnik sprowadzony z Widzewa z najbliższej odległości przestrzelił!

33'

Rzut wolny dla Zielonych. Uderzał Makowski, ale w mur i po emocjach

32'

Ernest Terpiłowski

29'

O sporym szczęściu może mówić teraz Dybowski. Z około 30. metrów uderzał Makowski, ale piłka przeszła kilka metrów obok słupka

26'

W końcu akcja radomian prawą stroną. Michalski podał wzdłuż bramki do Górskiego, ale w ostatniej chwili piłkę spod nóg napastnika wybił Szarek. Było groźnie

25'

Dośrodkowanie aktywnego Abramowicza i pierwsza poważniejsza interwencja Dybowskiego. Tak, tak właśnie Dybowskiego, który tuż przed meczem zmienił awizowanego Pawelskiego

24'

Radomiak atakuje głównie lewą stroną boiska. Teraz dośrodkowywał Mikita, ale obrońcy wyjaśniają sytuację - wybijając piłkę na aut

22'

Źle rozegrany stały fragment gry. Kontratak gości (trzy na trzy), ale uderzenie Misiaka niecelne

21'

Abramowicz wywalczył rzut rożny

17'

Dobra okazja wicelidera. Lewą stroną w pole karne wpadł Abramowicz, ale zamiast strzelać z ostrego kąta, wycofał futbolówkę na przedpole. Tam dopadli do niej defensorzy Termalicy

16'

Prze moment leżał na murawie faulowany Michalski, ale pomocnik już gotowy do gry

14'

Pierwsze oklaski od kibiców Radomiaka, ale ofensywna akcja ich ulubieńców nie zakończona strzałem

11'

Drużyna Radomiaka, jakby nie wiedziała, że w zespole z Niecieczy broni absolutny debiutant. Póki co bez strzału na jego bramkę

9'

Trwa napór przyjezdnych. Zieloni zbyt łatwo oddali pole gry

7'

Strzał z dystansu Gergela, ale tym razem piłka wysoko ponad poprzeczką bramki Radomiaka

5'

Początek dla Bruk-Betu. To drużyna gości częściej znajduje się w posiadaniu piłki

3'

Kolejna bardzo nieudana interwencja Kochalskiego! Bramkarz na raty chwytał lekkie uderzenie Terpiłowskiego a na dobitkę czyhał już Gutkovskis. Strzał reprezentanta Łotwy bramkarz Zielonych chwycił pewnie

1'

Abramowicz podał piłkę do Kochalskiego, ten zbyt długo zwlekał z jej wybiciem i piłkę zablokował Gutkovskis. Na szczęście futbolówka przeszłą kilka metró obok słupka

Rozpoczął się mecz Radomiaka z Termalicą

Arbiter wyprowadził już obie jedenastki. Gospodarze na biało - zielono-biało, a goście w jednolitych pomarańczowych strojach

Jeszcze mała dawka statystyk: Radomiak u siebie (5-1-2), Termalica na wyjeździe (2-1-3)

Na trybunach wiele znanych postaci z piłkarskiego światka. Jest m.in., Tomasz Kiełbowicz, skaut Legii Warszawa. Jest także przedstawiciel Wisły Kraków, Arkadiusz Głowacki.

Obie drużyny powoli kończą rozgrzewkę, a dzisiejsze zawody poprowadzi arbiter z Żywca - Daniel Kruczyński. W trwającym sezonie rozstrzygał on mecz: GKS Bełchatów vs Radomiak Radom. Zakończył się on wygraną gospodarzy 3:0

W zespole z Niecieczy jedna, ale jakże zaskakująca zmiana. W bramce w awizowanym składzie - Damian Pawelski, który po raz ostatni pomiędzy słupkami stał w 2017 roku w Chemiku Bydgoszcz (III liga)!

Znamy wyjściowe skłądy obu drużyn. Radomiak: Kochalski - Abramowicz, Grudniewski, Cichocki, Jakubik, Karwot, Makowski, Michalski, Mikita, Leandro (c), Górski. Bruk-Bet: Pawelski - Wlazło, Jovanović, Gergel, Misiak, Grzybek, Miković, Gutkovskis, Terpiłowski, Putincew (c), Szarek.

W meczu 15. kolejki Fortuna I Ligi wicelider Radomiak Radom podejmie Bruk-Bet Termalicę Nieciecza. W drużynie gości od pierwszych minut wyjdzie Piotr Wlazło, a więc wychowanek "Zielonych".