2:2 (1:0)
Dawid Abramowicz 45, Karol Angielski 60 - Diego Carioca 62, Marc Gual 67.

platinium sponsor

g. 19.58

Łukasz Kościelniak, dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje live z meczów Radomiaka w tym sezonie PKO Bank Polski Ekstraklasy! W przyszłą sobotę "Zieloni" zagrają na wyjeździe z Górnikiem Łęczna.

90+5'

Koniec spotkania... Radomiak prowadził 2:0, ale niestety szybko stracił dwa gole i ostatecznie remisuje trzynaste (!) spotkanie w tym sezonie. Ogromny niedosyt, prowadząc 2:0 nie można tak łatwo dać rywalom wrócić do gry.

90+4'

Nie wiemy, co było sprawdzane... Wznawiamy grę z połowy Jagiellonii.

90+3'

Mamy analizę VAR, o co chodzi?!

90+2'

Coraz częściej piłkarze z Białegostoku leżą na murawie i kradną czas...

90'

Sędzia doliczył co najmniej 5 minut.

89'

Żółta kartka dla trenera gości, Piotra Nowaka.

89'

Chwila przerwy w grze, w polu karnym leży jeden z graczy Jagiellonii.

86'

Kolejne zmiany w Radomiaku. Za Nascimento Thabo Cele, za Mauridesa Dominik Sokół.

83'

Z rzutu wolnego Wdowik, ale na raty łapie Majchrowicz.

82'

Dwie zmiany w Radomiaku. Wchodzą Mario Rondon i Tiago Matos, schodzą Leandro oraz Daniel Łukasik.

76'

Mało brakowało, a mielibyśmy trzeciego gola dla gości. Z dystansu przymierzył po raz kolejny Wdowik, zabrakło niewiele.

72'

Kontra Radomiaka, w pole karne piłkę wrzucił Santos, ale na rzut rożny wybił ją Pazdan.

68'

Reaguje trener Banasik. Schodzi Machado, w jego miejsce Jo Santos.

67'

I mamy wyrównanie... Sprzed pola karnego huknął Gual, futbolówka odbiła się od poprzeczki, murawy i wyszła w pole, ale sędzia wskazał na środek boiska.

64'

ALE BLISKO WYRÓWNANIA! Tragiczna strata w środku pola, sprzed pola karnego uderzył Wdowik, ale futbolówka O MILIMETRY minęła bramkę Majchrowicza.

63'

Trzecia zmiana w "Jadze". Za Pawła Olszewskiego wchodzi Andrzej Trubeha.

62'

I niestety gol kontaktowy dla gości... Dośrodkowanie Wdowika na gola zamienia Carioca.

60'

I znowu nic nie zapowiadało bramki, a Radomiak podwyższa prowadzenie! Dobre zgranie Mauridesa do Karola Angielskiego, ten wpadł w pole karne i huknął na bramkę Alomerovicia. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i zatrzepotała w siatce. RADOMIAK - JAGIELLONIA 2:0!

59'

Małe spięcie między Mauridesem, a Bogdanem Tiru. Obyło się bez kartek.

53'

Zły i niecelny wrzut z auta Luizao, piłkę przejął Gual, popędził z nią kilkadziesiąt metrów i uderzył, ale daleko od bramki Majchrowicza.

49'

W jednej akcji dwie żółte kartki dla gości. Najpierw Pazdan za uderzenie Leandro, a potem Taras Romańczuk za faul na Angielskim.

48'

Dość przypadkowo mógł wyrównać Gual, ale czujnie Majchrowicz.

46'

Gwizdek sędziego, rozpoczynamy drugą odsłonę tego pojedynku!

g. 19.03

Z boiska zejdą Karol Struski oraz Przemysław Mystkowski.

g. 19.02

Będą zmiany w ekipie z Białegostoku. Do wejścia przygotowuje się dwóch młodzieżowców: Bartosz Bida i Bartłomiej Wdowik. Piłkarze powoli wracają na murawę.

g. 18.54

Warto dodać, że piłkarze Radomiaka zadedykowali bramkę swojemu koledze, Damianowi Jakubikowi, który przeszedł ostatnio zabieg po zerwaniu więzadeł. Piękny gest naszych graczy!

45'

Koniec pierwszej połowy. Połowy bardzo słabej, nie ma się co oszukiwać. Radomiak prowadzi 1:0 i to jest najważniejsze, ale sam mecz ogląda się bardzo trudno. Radomiak nie ma pomysłu na akcje ofensywne, gra za wolno, notuje dużo strat. Wykorzystał jednak swoją praktycznie najlepszą okazję i prowadzi. Zespół gości miał przewagę, prowadził grę, ale też nic z tego nie wynikało. Przerwa, wracamy za kwadrans, miejmy nadzieję, że gol doda naszym zawodnikom pewności i zobaczymy lepszą grą w drugich 45 minutach!

45'

I MAMY GOLA!!!! Nic tego nie zapowiadało, ale piłka w bramce Jagiellonii! Z rzutu rożnego dośrodkował Daniel Łukasik, piętą piłkę podbił Maurides, a z bliska do siatki wpakował ją Abramowicz!

43'

Leandro sprzed pola karnego wprost w ręce Alomerovicia.

36'

Bardzo groźnie pod bramką Radomiaka! Długie zagranie do Mystkowskiego, do piłki wyszedł Majchrowicz, ale został przelobowany przez gracza gości. Było to jednak zbyt słabe zagranie, żeby bezpośrednio trafić do bramki, a dobitka jednego z graczy gości zablokowana. Po rzucie rożnym głową Michał Pazdan, ale nad bramką.

33'

Radomiak próbuje, ale nie jest w stanie stworzyć konkretnego zagrożenia pod bramką Alomerovicia. Brakuje pomysłu i szybkości w ofensywie.

25'

Pierwszy strzał Radomiaka. Niecelny... Po dośrodkowaniu Daniela Łukasika z rzutu wolnego, główkował Dawid Abramowicz.

21'

Rzut rożny dla Jagiellonii, ale na szczęście nikt nie oddał celnego strzału i piłka wyszła poza linię boczną.

18'

Z dystansu Diego Carioca, ale pewnie łapie Filip Majchrowicz.

15'

Za nami kwadrans tego spotkania. Jak na razie dzieje się bardzo niewiele...

12'

Seria rykoszetów w polu karnym "Zielonych", przypadkowo w polu karnym piłka trafiła pod nogi Marca Guala, ale futbolówka przeleciała obok słupka.

7'

Rzut rożny dla Jagiellonii, dobre wybicie naszych defensorów i szybkie wyjście do kontry. Tyle pozytywnego, bo Luis Machado otrzymał podanie, ale nawet nie nabił zawodnika gości i od bramki zaczyna Zlatan Alomerović.

2'

Groźnie pod bramką Radomiaka, sprzed szesnastki uderzył Przemysław Mystkowski, ale nad bramką.

1'

Zaczynamy!

g. 17.57

Piłkarze powoli wychodzą na murawę. Za chwilę losowanie i pierwszy gwizdek sędziego!

g. 17.53

W Jagiellonii trener Piotr Nowak z różnych powodów nie może dzisiaj wystawić: Martina Pospisila, Jesusa Imaza i Ivana Runje.

g. 17.50

Jeśli chodzi o nieobecności w naszym składzie, to oprócz Cichockiego pauzuje także Abraham Marcus (czerwona kartka w meczu z Bruk-Betem, nie zagra w trzech najbliższych meczach).

g. 17.49

Przed tym spotkaniem wyżej w tabeli są radomianie (6. miejsce, 42 punkty). Jagiellonia jest na 13. miejscu i ma 33 punkty. W pierwszym meczu tych drużyn padł remis 1:1 (gole Fedora Cernycha i Karola Angielskiego).

g. 17.47

Nasz zespół będzie chciał przełamać złą serię i odnieść pierwsze od czterech kolejek zwycięstwo. Przypomnijmy: po raz ostatni Radomiak wygrał pod koniec lutego, gdy u siebie pokonał Lechię Gdańsk 2:0. Później zaliczył porażkę z Pogonią Szczecin 0:4, a następnie trzy remisy: ze Śląskiem Wrocław 0:0, Stalą Mielec 1:1 i Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 1:1.

g. 17.45

Sędzią głównym dzisiejszego pojedynku będzie Tomasz Musiał z Krakowa. Na liniach pomagać mu będą Sebastian Mucha i Jakub Ślusarski, arbitrem technicznym będzie Mateusz Złotnicki. Na wozie VAR zasiada Bartosz Frankowski.

g. 17.40

Znamy już składy obydwu drużyn. Mamy zmiany w ekipie zielonych, w porównaniu do poprzedniego spotkania z Bruk-Betem. Od pierwszej minuty gra Luizao (na prawej obronie!) oraz Maurides, nie ma zawieszonego za kartki Mateusza Cichockiego.

g. 17.35

Dzień dobry Państwu! Już za kilkanaście minut rozpocznie się mecz 28. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy, w którym Radomiak Radom zmierzy się z Jagiellonią Białystok. Na relację live z tego pojedynku zaprasza Łukasz Kościelniak!