- Formalności związane z kredytem hipotecznym na dom
- Najważniejsze informacje na temat kredytu budowlanego
- Porównanie ofert popularnych banków
Różnice w kosztach kredytu mogą wynieść kilkanaście procent, co przekłada się nawet na kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych (w całkowitym okresie spłaty pożyczki). Z poniższych informacji dowiesz się, który kredyt hipoteczny na dom jest najlepszy oraz jak przygotować się do rozpoczęcia rozmów z bankiem.
Formalności związane z kredytem hipotecznym na dom
Część osób jest zaskoczona tym, jak wiele formalności trzeba spełnić, aby można było otrzymać kredyt w banku. Należy jednak zdać sobie sprawę z tego, że w przypadku pieniędzy wypłacanych na budowę domu wysokość kredytu sięga minimum kilkaset tysięcy złotych. Nic więc dziwnego, że banki chcą dokładnie sprawdzić klienta, zanim pożyczą mu tak wysoką kwotę. Najważniejsze formalności, jakie trzeba spełnić, aby można było starać się o pieniądze z banku na zakup domu i działki to przede wszystkim dokument potwierdzający regularne uzyskiwanie dochodów, pismo określające status prawny działki budowlanej, pozwolenie prowadzenia prac budowlanych, kosztorys oraz wycenę nieruchomości.
Dopiero po dostarczeniu wszystkich tych dokumentów można będzie rozpocząć procedury związane z uruchomieniem kredytu. Jeżeli natomiast bank odmówi klientowi wypłaty pieniędzy, pozostaje mu skorzystanie z usług innej placówki lub obniżenie kwoty.
Najważniejsze informacje na temat kredytu budowlanego
Chociaż kredyt hipoteczny na dom uważany jest za jeden z najbardziej opłacalnych, jakie obecnie można zaciągnąć w bankach, to wcale nie oznacza to, że należy brać jak najwyższą kwotę. Część osób niestety popełnia tego typu błąd i starają się wziąć dokładnie tyle, ile w ich przypadku proponuje bank. Pamiętaj, że nawet niewielkie oprocentowanie pożyczki na budowę domu przełoży się na wysokie odsetki, gdyż kredyty hipoteczne spłaca się od kilkunastu do 25 lub 30 lat. Są to więc tanie kredyty, ale jednocześnie na przestrzeni lat nawet drobne odsetki po zsumowaniu dadzą wysokie koszty. Najlepiej więc zebrać jak największy wkład własny, a dopiero później postarać się uzyskać kredyt na brakującą różnicę. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania będzie to, że klienci dysponujący większym wkładem mogą łatwiej otrzymać kredyt lub wynegocjować korzystniejsze warunki.
Porównanie ofert popularnych banków
Przeglądając oferty kredytów oferowanych przez banki, ciężko jest czasami samodzielnie podjąć decyzję o tym, który z nich będzie najlepszy. Sprawdź więc jaki kredyt na budowę domu jest w danym momencie polecany w rankingu https://www.czerwona-skarbonka.pl/kredyt-na-budowe-domu-poradnik/, a zaoszczędzisz czas i poznasz wiele przydatnych informacji, które ułatwią ci załatwienie formalności związanych z uzyskaniem kredytu oraz rozpoczęciem budowy.
Wybudowanie własnego domu jest czasochłonne i kosztowne, ale jednocześnie tego typu inwestycja może posłużyć nawet do końca życia. Nie da się natomiast zaprzeczyć, że osoby mieszkające w domkach jednorodzinnych mogą liczyć na dużo wyższy komfort niż w przypadku mieszkania w bloku. Własny dom pozwala też zyskać dużo większą przestrzeń, która w przeliczeniu na metr kwadratowy będzie tańsza niż przy zakupie mieszkania położonego w mieście.