1. Czym polerować auto?
2. Po co wykonuje się polerowanie samochodu?
Korekta lakieru i jego polerowanie to proste zabiegi, dzięki którym można utrzymać karoserię samochodu w dobrym stanie. Można je wykonywać wielokrotnie samodzielnie lub korzystać z pomocy lakiernika bądź mechanika. Czym dokonuje się korekty lakieru? Jakie środki do polerowania auta są najlepsze?
Czym polerować auto?
Do samodzielnego polerowania samochodu można wykorzystywać pady polerskie. Są to specjalne gąbki lub ściereczki wykonane z grubej mikrofibry. Dzięki nim możliwe jest dokładne wcieranie pasty polerskiej we wszystkie zarysowania i równomierne rozprowadzanie jej po całej karoserii. W warsztatach lakierniczych do polerowania wykorzystuje się polerki z obrotowym talerzem, na który zakłada się pad. Polerka umożliwia szybkie nałożenie pasty na dużą powierzchnię i wykonanie profesjonalnej powłoki ochronnej.
Zabezpieczenie lakieru wykonywane przez Clinic4Car uwzględnia stopień twardości lakieru, ilość i rodzaj uszkodzeń oraz kolor karoserii. Dzięki temu polerowanie lakieru krok po kroku przebiega w taki sposób, by konkretny samochód prezentował się jak najlepiej i był możliwie jak najdokładniej zabezpieczony. Pasty polerskie używane przez profesjonalistów są odporne na spłukiwanie w czasie opadów deszczu oraz podczas standardowego mycia w myjni. Utrzymują się na lakierze długo i stanowią jego długotrwałą warstwę ochronną.
Po co wykonuje się polerowanie samochodu?
Polerowanie lakieru samochodowego wykonuje się przede wszystkim w dwóch celach. Polerowanie auta sprawia, że twardszy lakier jest odporniejszy na zarysowania, odpryski i inne uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo maszyna polerska sprawia, że pasta wnika w rysy i chroni karoserię przed korozją.
Podczas polerowania wykonuje się dokładne oczyszczanie karoserii z wszelkich zabrudzeń. Dzięki temu lakier jest idealnie czysty i wygląda tak samo jak po wyjechaniu nowym autem z salonu. Pasta do polerowania lakieru samochodowego chroni również przed nowymi zabrudzeniami, w tym przed odchodami ptaków, śladami po owadach i spadających liściach. Samodzielne polerowanie auta po myciu jest dodatkowo sposobem na ograniczenie widoczności zacieków z deszczu.