Tak więc zaczynamy poszukiwania w internecie. Natrafiamy na dziesiątki funkcjonalnych programów, które chwalą się swoimi możliwościami. Szeroki wybór może jednak trochę przytłoczyć. Jak więc wybrać najlepszy program produkcyjny?
Jaki problem chcemy rozwiązać?
Pierwsze pytanie, które powinniśmy sobie zadać, to jaki tak naprawdę problem ma rozwiązać oprogramowanie, aby planowanie produkcji było na jak najwyższym poziomie. W tym celu najlepiej porozmawiać z pracownikami z produkcji, brygadzistami, kierownikami, magazynierami i dowiedzieć się, co mogłoby przyczynić się do zwiększenia efektywności ich pracy.
Warto również podpytać księgowość, czy potrzebne są jakieś dodatkowe informację, w celu lepszego rozliczania.
Zwróćmy również uwagę na zdanie handlowców i klientów na ten temat. Czasami nawet drobna informacja może znacznie nam pomóc. Może być to niejasny przekaz co do realizacji zamówienia, czy niedotrzymywanie terminów dostaw itp.
Ile środków jesteśmy w stanie przeznaczyć na oprogramowanie?
Program do zarządzania produkcją dla małych firm zazwyczaj nie wiąże się z ogromnymi kosztami. Warto jednak już przed samym zakupem, określić swój maksymalny budżet. Pozwolimy sobie uniknąć wielu niepotrzebnych spotkań, z przedstawicielami firm, które oferują bardzo drogie rozwiązania.
Jak wygląda obsługa klienta przy danym oprogramowaniu?
Planowanie produkcji wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Nabywając odpowiedni do tego program, często wiążemy się na dłuższy okres. Chcemy więc, aby współpraca przebiegała sprawnie i w odpowiedniej atmosferze. Warto więc na samym początku poznać dobrze konsultanta, z którym będziemy mieli najczęstszy kontakt, oraz ogólne opinie o danej firmie i kontakcie z nią.
Czy program produkcyjny będzie kompatybilny z obecnymi systemami?
Istotne jest również to, aby wszystkie obecne systemy, które posiadamy, współgrały bezproblemowo z nowym oprogramowaniem. Pamiętajmy, że z pewnością będziemy musieli dopłacać, za każdy dodatkowy moduł i jego wdrożenie.
Łatwość obsługi programu produkcyjnego
Planowanie produkcji powinno być jak najprostszą czynnością. Łatwy w obsłudze program do produkcji, zapewne zostanie ciepło przyjęty przez pracowników i będzie chętniej wykorzystywany niż trudne oprogramowanie.
Program do zarządzania produkcją dla małych firm - antidotum na wszystkie problemy na produkcji
Wszystkie te kwestie można rozwiązać za pomocą doboru odpowiedniego oprogramowania. Jeżeli nie chcemy już dłużej manualnie wypisywać zlecenia produkcyjne i chcemy uporządkować wszystkie procesy w firmie to musimy wybrać dobry program produkcyjny np. Prodio. Za pomocą jednego przycisku jesteśmy w stanie wydrukować zlecenia produkcyjna na halę.
Mamy przejrzyste informację na temat tego, co i kiedy powinno być wykonane, oraz kto jest za to odpowiedzialny. Wszystkie dane jesteśmy w stanie weryfikować z każdego miejsca, z dostępem do internetu. Możemy zrobić to zarówno z poziomu komputera, jak i smartfona.
Jesteśmy w stanie na bieżąco monitorować postęp prac, analizując statusy zleceń. Lista aktualizowana jest co chwile, dzięki danym pracowników. Wszystkie zlecenia mogą być okraszone odpowiednimi uwagami czy komentarzami.
Jeżeli więc spędzamy długie godziny przy szukaniu przyczyn różnych błędów, podliczaniu godzin pracy, pensji itp. To program do planowania produkcji pomoże nam przezwyciężyć wszystkie troski, optymalnie zagospodarować pracę i zaoszczędzić mnóstwo czasu.