Nie sposób się nie zgodzić, że podczas takiej sesji wydziela się sporo szkodliwych dla naszego organizmu substancji smolistych. Branża akcesoriów do palenia postanowiła działać w tym kierunku i wymyślono wiele sposobów na ograniczenie zawartości szkodliwych substancji w czasie palenia.
Jak palić zdrowiej?
W czasie palenia, nasz organizm psychicznie mocno się odpręża. Fizycznie nie wygląda to jednak już tak dobrze. Aplikowanie gorącego dymu drażni nasze drogi oddechowe, co w późniejszym etapie niekorzystnie wpływa na całokształt procesu. Nowoczesna technologia pozwala już co prawda na używanie waporyzatorów. Póki co, ich cena jednak odstrasza. Poza tym, większość osób jest przyzwyczajona do całego “rytuału” palenia i nie chce zbytnio przerzucać się na urządzenia elektroniczne.
Istnieje sporo możliwości aplikowania tytoniu i suszu. Zaliczyć można do nich chociażby palenie z lufki, bongo czy bardziej kreatywnych sposobów, jak np. wiadra. Z nich wszystkich, szczególnie wyodrębnia się skręty. Ich stosowanie pozwala na umieszczenie filtrów, dzięki którym palenie staje się mniej szkodliwe, ale i bardziej przyjemne.
Akcesoria do zatrzymywania substancji smolistych
Najbardziej polecanym aktualnie sposobem na powstrzymywanie niepożądanych składników są filtry węglowe. Dobrym przykładem są w tym wypadku filtry Purize, które całą swoją uwagę skupiają na zdrowiu. Mimo to, te małe elementy skonstruowane są tak, by zachować pełny aromat i wyzbyć się nieprzyjemnych zapachów. Głównym ich zadaniem jest schłodzenie dymu przy użyciu aktywnego węgla oraz zatrzymanie tylko i wyłącznie niepożądanych substancji smolistych na powłoce filtra. Ponadto, owijki gwarantują nam brak nieprzyjemnego posmaku po zakończeniu palenia.
Często spotykanymi akcesoriami, są również ustniki wykonane ze szkła. Charakteryzuje je możliwość wielokrotnego użytkowania. Nie są one w stanie zapewnić tak wysokiej filtracji, jak wyżej wymienione owijki, jednak są zdecydowanie lepsze od standardowych filtrów złożonych z kartonika. Oczywiście, szklane ustniki posiadają zwężenia, dzięki którym dym przed znalezieniem się w organizmie zdąży się schłodzić, a najgorsze substancje w większości osadzą się na szklanych ściankach. Ponadto, umycie takiego filtra także jest czynnością prostą.
Wpływ filtrów na efekty palenia
Często uważa się, że stosowanie zaawansowanych filtrów może negatywnie wpłynąć na efekty palenia. Mowa tutaj głównie o jakości tytoniu lub suszu. Jest to oczywiście nieprawda. Wszystkie akcesoria do palenia tworzone są w taki sposób, by zapewnić łatwą drogę substancjom mającym przedostać się w głąb organizmu. Filtry zatrzymują wyłącznie te składniki, które blokują nam uzyskanie przyjemnych odczuć związanych z paleniem.
Dzięki odseparowaniu czynników niepożądanych od tych, które uwielbiamy – dym staje się czystszy, a smak i aromat suszu trafiają w pełni okazale do naszych ust.