Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Wynajem podnośników – o czym musisz pamiętać? Sprawdzamy!

Wynajem podnośników – o czym musisz pamiętać? Sprawdzamy!

Nie tylko podnośniki teleskopowe – jakie rodzaje są dostępne na rynku?

Są to maszyny, które można podzielić według co najmniej kilku różnych kluczy. Najczęściej jednak spotykamy się z podziałem na urządzenia:

  • masztowe,
  • przegubowe,
  • nożycowe. 

Pewną dodatkową „odmianą” są też ładowarki teleskopowe. Można tu wskazać np. na model HTL 4017 od Haloutte. To urządzenie stworzone do pracy w nawet najtrudniejszych warunkach. Deklarowany udźwig wynosi aż cztery tony, a maszyna może wynieść ładunek na 16,7 metra. 

Druga oś podziału to ta ze względu rodzaj napędu. Dominują podnośniki:

  • spalinowe,
  • elektryczne.

Jeśli urządzenie ma pracować w zamkniętej przestrzeni, gdzie nie można zapewnić odpowiedniej cyrkulacji powietrza, to wypożyczenie podnośnika nożycowego z silnikiem elektrycznym, np. Mantalla XE 140W powinno być jedną z pierwszych rekomendacji firmy, która świadczy usługę najmu.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

To imponująca maszyna, która na wysokość 14 metrów może wnieść niemal 2,7 tony. Oczywiście można znaleźć też nieco prostsze modele, np. Genie GS 1330, który pracuje na wysokości do 5,9 metra, a jego udźwig to 885 kg. To tylko dwie wybrane opcje z oferty firmy Drial świadczącej wynajem podnośników. 

Co potrafią podnośniki teleskopowe?

To maszyny, które doskonale odnajdują się w pracach na dużych wysokościach. Trudno się temu dziwić, skoro dość powszechny model, jak Genie S45, jest w stanie wynieść ładunek o wadze 7,4 tony na ponad 15 metrów. Prawdziwym gigantem jest jednak Genie S125. Maszyna może pracować na 40 metrach, a maksymalny tonaż to aż 20700 kg! Zarówno te, jak i wiele innych „teleskopowców” znajdziesz w Drial.

Musisz jednak wiedzieć, że praca na dużych wysokościach to tylko jeden z atutów tych maszyn. Zazwyczaj mają napęd 4×4, dzięki czemu świetnie radzą sobie w trudnym terenie. Jeśli np. musisz naprawić linię wysokiego napięcia, a nie da się dotrzeć pod sam słup, to podnośnik teleskopowy z pewnością będzie opcją, nad którą powinieneś się zastanowić.

Te niezwykle uniwersalne pojazdy sprawdzą się też podczas:

  • remontów dachów w budynkach wielorodzinnych lub w kamienicach,
  • dostarczania materiałów na wyższe kondygnacje,
  • interwencji straży pożarnej,
  • rejestrowania wydarzeń publicznych – jako alternatywa dla dronów.

Podnośniki masztowe – gdy szukasz urządzenia na magazyn

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Jeśli Twoja firma korzysta z tzw. wysokiego składowania, to jest dość prawdopodobne, że w takiej działalności najlepiej sprawdzą się właśnie tradycyjne podnośniki masztowe. Na rynku znajdziesz zarówno wersje z silnikiem elektrycznym, jak i spalinowe. 

Te najprostsze modele, jak np. JGL 1230ES mogą przenieść ładunek na wysokość 5,6 metra. W ofercie Drial możesz jednak wynająć nieco bardziej zaawansowane technicznie konstrukcje, w tym Genie GR20 (maksymalna wysokość pracy: 8,02 metra, udźwig: 1140 kg) czy JGL Toucan 10E, który przetransportuje aż 2980 kg na 10,1 metra!

Wybierając podnośnik, na pierwszym miejscu zawsze patrz na specyfikę jego pracy. Inne modele sprawdzą się w halach, a inne w otwartym terenie. Jeśli nie wiesz, jaką maszynę wybrać, skontaktuj się z Drial.pl. Pracujący tam fachowcy z pewnością pomogą Ci w wytypowaniu maszyny, która świetnie spełni wszystkie Twoje oczekiwania! 

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Polecamy