Jeśli uwielbiasz gadżety, to na pewno spodobają ci się drony. Tego typu urządzenia dostarczają wiele rozrywki nie tylko najmłodszym, ale również młodzieży i osobom dorosłym. Umożliwiają robienie fantastycznych ujęć, zdjęć z wysokości, a także oglądanie okolicy z nietypowej perspektywy. Drony jednak mogą być również niebezpieczne, dlatego należy m.in. latać minimum 100 metrów od zabudowań. Zanim zaczniesz latać, koniecznie przeczytaj obowiązujące przepisy. Dowiedz się więcej o dronach dla początkujących.
Dron – cena
Ceny dronów dostępnych na rynku są bardzo różne. Bez problemu znajdziesz modele, które kosztują zaledwie kilkadziesiąt złotych, choć czy takie urządzenia są całkowicie bezpieczne? Tutaj można dyskutować. Jeśli jednak zależy Ci na nieco lepszym dronie, to postaw na urządzenie kosztujące kilkaset złotych. Drony dla profesjonalistów kosztują znacznie więcej – nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Cena jest zależna m.in. od funkcjonalności, stabilności w powietrzu, czy jakości zainstalowanej kamery.
Drony półprofesjonalne
Jeśli dron rozrywkowy to dla Ciebie za mało, to rozważ dron półprofesjonalny. Takie urządzenia zdecydowanie lepiej radzą sobie w powietrzu. Ich ceny zaczynają się od 1 500 złotych. Warto jednak podkreślić, że dron półprofesjonalny to nie najlepszy wybór do nauki. Zatem gdy chcesz kupić swojego pierwszego drona, to rozważ urządzenie z niższej półki cenowej.
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu drona?
Kupując drona, koniecznie trzeba zainteresować się kilkoma kwestiami. Jedną z najważniejszych jest bateria, a właściwie jej pojemność i kondycja (gdy interesuje Cię zakup używanego drona). Od tych czynników jest uzależniony maksymalny czas lotu. Jeśli postawisz na taniego drona, to musisz zdawać sobie sprawę z tego, że urządzenie będzie unosiło się w powietrzu nie więcej niż 10 minut, natomiast droższe drony – nawet pół godziny na jednym ładowaniu.
Jednak nie tylko bateria jest istotna. Podczas zakupu urządzenia latającego należy zwrócić uwagę na jakość wykonania. Powinno być jak najmniej plastiku, zwłaszcza tego kiepskiej jakości. To ważne, szczególnie jeśli chodzi o drony dla początkujących, ponieważ te często mają kontakt z ziemią lub drzewami. Powinny być zatem stworzone z trwałych materiałów. Ważny jest również system sterowania. Zwykle wykorzystywany jest specjalny kontroler lub smartfon za pomocą dedykowanej aplikacji. Drogi dron to nie najlepszy wybór na start, ponieważ sterowanie takim urządzeniem jest trudniejsze, przez co łatwo się zniechęcić.
Gdy planujesz rejestrować obraz, to zainteresuj się parametrami kamery. Obecnie praktycznie wszyscy producenci zapewniają jakość obrazu 4K, choć w rzeczywistości wygląd filmu czy zdjęcia odbiega od deklaracji. Miarodajnym parametrem jest wartość przysłony zainstalowanego obiektu. Powinna być jak najniższa, ponieważ wtedy więcej światła wpadnie na matrycę, dzięki czemu jakość będzie zadowalająca.
Jakiego wybrać drona na początek?
Dowiedziałeś się już, że zakup drona z wyższej półki na start nie jest dobrą decyzją. Dron do nauki latania powinien cechować się wytrzymałością i prostotą w obsłudze. Niemniej ważne jest to, aby był w atrakcyjnie niskiej cenie. Takie drony możesz kupić m.in. na stronie Kapitan Dron pod adresem https://kapitandron.pl. Podczas zakupu odpowiedniego drona zwróć uwagę:
- czy ma funkcję “auto start” i “auto lądowanie” – dzięki nim nauka latania jest prostsza;
- czy ma tryb bezwarunkowego sterowania;
- jaka jest maksymalna prędkość lotu;
- czy ma wbudowany żyroskop;
- jakiej wielkości jest urządzenie;
- jakie jest przyspieszenie.
Z powyższego artykułu dowiedziałeś się już, jak wybrać odpowiedni dron dla początkujących. Pamiętaj, że wybrane urządzenie powinno być mało wymagające i w stosunkowo niskiej cenie. W końcu najważniejsze jest to, aby móc nauczyć się manewrów i przede wszystkim zasad jego użytkowania. Gdy już zdobędziesz potrzebne umiejętności, będziesz mógł zdecydować się na drony z wyższej półki.