Prezentuje ona dzieła sztuki - przede wszystkim malarstwo, ale również instalacje i fotografie - w których twórcy zwracają szczególna uwagę na światło. Dzieła pochodzą ze zbiorów Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu. Będzie je można oglądać do 5 czerwca.
Za możliwość zorganizowania wystawy podziękował dyrektor Mieczysław Szewczuk, który z sentymentem wspominał czasy, gdy w latach szkolnych słuchał kazań ks. Sedlaka. - Te kazania wywarły na mnie ogromne wrażenie. Po studiach, gdy go spotkałem, to wrażenie zostało spotęgowane. A teraz, w hołdzie księdzu, zrealizowałem te wystawę - dodał. Zwrócił ponadto uwagę, że radomianie za mało pamiętają o zasłużonych dla naszego miasta. Zaznaczył, że Radom częściej powinien sobie o takich osobach przypominać.
Wśród zaprezentowanych w Resursie dzieł można zobaczyć m.in. obrazy Aleksandry Jachtomy, Jacka Waltosia i Stefana Gierowskiego, które pochodzą z czasów, gdy zbiory Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu dopiero były kompletowane.
Wernisaż uświetniła Joanna Kalisz-Półtorak, wieloletnia współpracownica księdza Włodzimierza Sedlaka. Po otwarciu wystawy w sali kameralnej Resursy odbył się wykład "Życie jest światłem". Dr Monika Mazur przedstawiła zagadnienie światła w twórczości metafizycznej. Wędrując od średniowiecza po współczesne czasy odbyła "odyseję świetlną". Treści wykładu odnosiły się do wystawy, a także do różnych kontekstów rozumienia światła. Od żarówki, poprzez spację w tekście, aż do niewypełnionych przestrzeni, które także nazywa się światłem.
Po wykładzie "Teatr Poszukiwań" przedstawił fragmenty pamiętników ks. Włodzimierza Sedlaka.
Przypomnijmy, że 31 października 2011 roku minęła setna rocznica urodzin ks. Włodzimierza Sedlaka. Radomscy radni ogłosili okres maj 2011 – maj 2012 Rokiem ks. Włodzimierza Sedlaka. W tym czasie organizowano m.in wystawy związane z tym niezwykłym kapłanem i jednym z największych naukowców kojarzonych z Radomiem.
Włodzimierz Sedlak urodził się 31 października 1911 r. w Sosnowcu, od 1952 r. żył i tworzył w Radomiu, gdzie zmarł 17 lutego 1993 r. Był profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, twórcą polskiej szkoły bioelektroniki. Współpracował z Polską Akademią Nauk, kierował nowo utworzoną Katedrą Biologii Teoretycznej KUL. W Radomiu znany był z niezwykłych kazań w kościele mariackim. Wydał ponad 20 książek, głównie naukowych, ale też wspomnieniowych. W 1991 r. Rada Miejska przyznała księdzu profesorowi tytuł Honorowego Obywatela Radomia.