Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.
- Jesteśmy placówką, w której kształcimy dzieci z niepełnosprawnością
intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym - mówi Anna Kowalczyk, z-ca dyrektora szkoły. - W naszej pracy oprócz
realizacji obowiązkowych zajęć szkolnych staramy się uczyć nasze dzieci
aktywnie spędzać wolny czas. Mamy nadzieję, że realizacja projektów zintegruje różne środowiska
lokalne i rówieśnicze.
W szkole tradycja styka się z nowoczesnością, a kompleksowa terapia uwzględnia indywidualne potrzeby. Placówka wspomaga rozwój ucznia przez wsparcie rewalidacyjne, pomoc psychologiczno-pedagogiczną i bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych. Należą do nich koła turystyczne, ceramiczne, fotograficzne, komputerowe. Uczniowie biorą udział w rajdach, różnych projektach „Rower jest OK”, „Appki w łapki – kompetencje cyfrowe bez barier”, „WF z klasą”, „Mikołaje Orange”, „PILIGRIM”, „Cyfrowa Wyprawka w każdej szkole i bibliotece”, „Adopcja na odległość” i eTwinning. Współpracują z różnymi instytucjami i wolontariuszami, np. pracownikami Orange Polska, członkami Klubu Turystyki Rowerowej Orkan oraz z PTTK, czy OSW im. J. Korczaka w Radomiu.
Placówka jest także organizatorem i współorganizatorem takich wydarzeń jak: np.: Marsz Integracyjny, Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, Przegląd Małych Form Artystycznych.
Celami realizowanych projektów jest propagowanie aktywnego i ciekawego spędzania wolnego czasu, zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu, pomoc w zdobyciu przyjaciół, integracja, współdziałanie i współpraca z różnymi grupami społecznymi, radzenie sobie w różnych sytuacjach.
W tym roku szkolnym w Zespole Szkół Specjalnych nr 1 (ul. Armii Ludowej 1a) realizowane są dwa projekty na skalę ogólnopolską:
- mPotęga który ma na celu zainspirowanie nauczycieli, rodziców, pasjonatów matematyki, aby przezwyciężali schematy, rutynę i zachęcali swoich uczniów do przygody z matematyką.
Projekt ma na celu popularyzowanie matematyki poprzez zabawę, pokazywanie, że matematyka jest wszędzie, że wcale nie jest trudna, że można się świetnie bawić jednocześnie ucząc.
- SuperKoderzy - to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego i muzyki.
Byłeś świadkiem wypadku? Skontaktuj się z nami, wyślij zdjęcia/krótki film: [email protected]
Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.