Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Zakończyły się zdjęcia do filmu dla Discovery o Radomiu

Zakończyły się zdjęcia do filmu dla Discovery o Radomiu


- Bardzo dobrze realizowało nam się w Radomiu zaplanowany materiał. Pogoda nam dopisała, przez dwa dni, kiedy kręciliśmy zdjęcia na zewnątrz, mieliśmy bardzo dobre światło. We wtorek udało nam się również nakręcić dobre ujęcia w centrum miasta przy Placu Konstytucji, które będą wkomponowane w każdy z trzech filmów – mówi Tomasz Dławichowski, producent z domu produkcyjnego „Timecode”.

Warto zaznaczyć, że dom produkcyjny „Timecode” nie pierwszy raz podejmuje się podobnego wyzwania. W 2010 roku otrzymał Wyróżnienie na Festiwalu Filmów Promocyjnych Miast i Regionów "Promocity" w Gdyni, za film „Flisak”, promujący Województwo Małopolskie. W ostatnim czasie zasłynął również filmem „Mafia dla psa”, za który otrzymał tytuł najlepszej kampanii społecznej roku, przyznany przez czytelników portalu kampaniespoleczne.pl

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

LUDZIE Z PASJĄ

Bohaterem każdego krótkiego filmu o Radomiu będą osoby powiązane z naszym miastem, które tutaj realizują swoje pasje. W jednym z nich występuje lider grupy akrobacyjnej "Orlik Team", w drugim dwie archeolożki pracujące na radomskiej „Piotrówce”. Bohaterem ostatniego filmu jest dyrektor Centrum Metrologii „Radwag” Andrzej Hantz.

- Pierwszy raz biorę udział w takim przedsięwzięciu, aktorem nie jestem i nigdy nie będę, ale jest to dla mnie bardzo miłe doświadczenie. Najbardziej zależy mi na tym, aby pokazać wszystkim, czym zajmujemy się centrum, że nasza praca jest ważna, a dodatkowo wykonujemy ją z pasją. Chciałbym, aby bardziej optymistycznie spojrzano na nasze miasto. Będę usatysfakcjonowany jeżeli to się uda – mówi Andrzej Hantz.

- Osoby do tych produkcji były wybrane już wcześniej. Jakiś czas temu byliśmy w Radomiu i wybraliśmy najbardziej odpowiednich kandydatów. Później zaprosiliśmy ich do studia nagrań w Warszawie, gdzie zostały przeprowadzone z nimi godzinne wywiady. Z tych nagranych rozmów wybraliśmy 90-sekundowe fragmenty, które będą stanowiły podkład do zdjęć, które realizujemy w ostatnich dniach – mówi Tomasz Dławichowski. - Oceniam, że bardzo dobrze wybraliśmy osoby do tych produkcji, były świetnie przygotowane do swoich ról.

EFEKT FINALNY

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
 - Chyba najtrudniejsze zdjęcia mieliśmy na lotnisku. Tam troszeczkę zaburzyliśmy ich codzienny harmonogram, musieliśmy czekać aż jedne samoloty wystartują, inne wylądują. Czekaliśmy na przejazd na drugą stronę lotniska, ale wszystko się udało. - Dużo precyzji i tzw. dłubaniny wymagały zdjęcia w centrum. Tam trzeba było skupić się na wagach, komparatorach, to są dość trudne ujęcia – mówi Tomasz Dławichowski.


Jaki będzie efekty tych prac? Powstaną trzy krótkie 1,5- minutowe filmy. Dodatkowo jedno 4,5- minutowe nagranie połączone z wszystkich trzech.

- Pierwszy będzie film o pilocie, który na zakończenie uprawia jogging, biegnąc przez centrum Radomia. Mija on dwie dziewczyny jadące na rowerze i zaczyna się film o archeolożkach na Piotrówce. Następnie dziewczyny znowu jadą na rowerach i mijają pana Andrzeja, pijącego kawę w kawiarni  - tak rozpoczyna się prezentacja Centrum Metrologii – wyjaśnia producent.

Dodatkowo na potrzeby miasta powstanie 20-minutowy reportaż o bieżących pracach archeologicznych na Piotrówce.


PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Polecamy