Wojciech Bernat – kandydat z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej
Radomianin z urodzenia, ma 46 lat, jest ojcem czwórki dzieci. Bezpartyjny. Ukończył Wyższą Szkołę Inżynierską w Radomiu, później studia podyplomowe z zarządzania oświatą, technologii informacyjnych, bezpieczeństwa i higieny pracy i audytu energetycznego. Od 20 lat w oświacie, wyróżniony m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Nagrodą II Stopnia Prezydenta Miasta Radomia, nagrodą II stopnia Radomski Laur Techniki NOT. Przez dwie kadencje prowadził Zespół Szkół Samochodowych. Wszedł w konflikt – również sądowy - z magistratem, kiedy o stanowisko dyrektor ZSS ubiegał się po raz trzeci i nie został dopuszczony do drugiego etapu konkursu.
Robert Dębicki – kandydat z ramienia Kongresu Nowej Prawicy
Ma 46 lat jest radomianinem, dzieciństwo spędził na Ustroniu, skąd teraz starował będzie na radnego. Studiował na Politechnice Świętokrzyskiej (wydział mechatroniki) potem wyjechał za granicę. Odkąd wrócił, od 23 lat, prowadzi działalność gospodarczą w różnych branżach. Obecnie jest współwłaścicielem klubu Archiwum, prowadzi też - wraz z żoną - sklep odzieżowy. Ma dwoje dzieci, studiował również w Instytucie Psychologii Stosowanej w Warszawie, dzięki czemu pracuje również jako trener personalny i mediator sądowy. Jest bezpartyjnym liberałem, dotąd nie zajmował się polityką.
Krzysztof Ferensztajn – kandydat z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego
Ma 52 lata. Inżynier mechanik, absolwent Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Radomiu. Ukończył też kurs członków rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa oraz kurs szacowania nieruchomości. Po ukończeniu studiów pracował m.in. w Elektrociepłowni Radom. Przez 10 lat pracował także w Urzędzie Miejskim w Radomiu, w Wydziale Inwestycji, następnie był pracownikiem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W 2010 roku został wiceprezydentem Radomia.
Andrzej Kosztowniak – kandydat z ramienia Prawa i Sprawiedliwości
Ma 38 lat i od 2006 roku jest prezydentem Radomia. Absolwent Wydziału Ekonomicznego Politechniki Radomskiej na kierunkach ekonomia i administracja oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Był pracownikiem dydaktycznym w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu i w Prywatnej Wyższej Szkole Ochrony Środowiska, pracował też w dziale administracyjnym Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu. W wyborach samorządowych w 2006 i w 2010 roku był wybierany – za każdym razem w drugiej turze – na prezydenta miasta.
Krystyna Suszyńska – kandydat z ramienia Stowarzyszenia Wolny Radom
Krystyna Suszyńska jest rodowitą radomianką, przewodniczącą regionu radomskiego Partii Demokratycznej – demokraci.pl. Skończyła Wydział Ekonomicznego Politechniki Świętokrzyskiej o specjalizacji organizacja i zarządzanie. Prowadzi własną firmę w branży budowlanej. Od lat działa politycznie i społecznie, za co otrzymała z rąk ministra edukacji Narodowej Odznakę Honorową „Za zasługi dla oświaty”. Została również nominowana do przyznawanej przez Fundację Partners nagrody za udział kobiet w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego. Działa w unijnym Forum Kobiet na rzecz rozwiązywania problemu bezrobocia wśród kobiet oraz równego statusu kobiet i mężczyzn.
Radosław Witkowski – kandydat z ramienia Platformy Obywatelskiej
Radosław Witkowski ma 40 lat, ukończył VI LO w Radomiu oraz resocjalizację na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadził prywatne przedsiębiorstwo. Po wyborach samorządowych w 2006 r. (otrzymał 529 głosów) przez rok był radomskim radnym. W wyborach parlamentarnych w 2007 r. uzyskał mandat poselski z listy PO. W wyborach w 2011 r. z powodzeniem ubiegał się o reelekcję . W Sejmie zasiadł w Komisjach Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Finansów Publicznych.
Marzena Wróbel – kandydat z ramienia KW Marzeny Wróbel, popierana przez Radomian Razem
Ukończyła studia na Wydziale Nauk Humanistycznych i Filologii Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania placówką edukacyjną w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej. Pracowała jako polonistka w radomskich szkołach, potem jako dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Należała do Ruchu Społecznego AWS. W 1998 r. została radną z listy AWS, a w 2002 z listy komitetu Prawy Radom. W 2004 wstąpiła do Prawa i Sprawiedliwości i w 2005 z ramienia tej partii została wybrana na posłankę. W wyborach parlamentarnych w 2007 i w 2011 r. również byłą wybierana na posła. W Sejmie VII kadencji przystąpiła do klubu parlamentarnego Solidarna Polska. W 2012 współtworzyła partię o tej nazwie. Którą opuściła w 2014 roku.