Uczestnicy pierwszej edycji „Zmień się na LATO/A” oficjalnie już zakończyli swoje zmagania. Wybrali również cel, na który przeznaczą pieniądze z programu. Organizatorzy juz przygotowują się do drugiej edycji.
Uczestnicy projektu osiągnęli zbliżone wyniki i wspólnie wybrali cel, na który przekażą wygraną. Trafi ona do Alicji Adamczyk niewidomej od urodzenia dziewczynki, mieszkanki Radomia, której rodzice proszą o wsparcie w zebraniu pieniędzy na leczenie córeczki. Specjalistyczny zabieg leczenia komórkami macierzystymi zgodzili się przeprowadzić lekarze z kliniki w New Delhi. Przeszkodą jest wysoki koszt zabiegu – 100 tys. zł (czytaj więcej - TUTAJ).
Alicja jest pod opieką fundacji „Dorośli Dzieciom”. Ma utworzone specjalne subkonto, na które każdy może przekazać datki (Numer konta: 24 1050 1793 1000 0091 4323 7031).
Podsumowanie pierwszej edycji programu
Pierwsza edycja programu ruszyła w kwietni i trwała trzy miesiące. Uczestnikami byli radomianie pełniący funkcje publiczne, pracujący w różnym wymiarze godzin. Taki dobór uczestników podyktowany był głównym założeniem projektu – nie ma wymówek, gdyż każdy może znaleźć czas na aktywność fizyczną, każdy może zmienić złe nawyki żywieniowe. Pod okiem profesjonalistów uczestnicy zmienili dietę, poznając zasady racjonalnego i zdrowego odżywiania się, regularnie ćwiczyli na siłowni pod okiem doświadczonych trenerów. Efekt – prawie 40 kg zrzuconej tkanki tłuszczowej, obniżony wiek metaboliczny i co najważniejsze zapał do dalszej pracy nad sobą.
Będzie druga edycja „Zmień się na LATO/A”?
Pomysłodawcy projektu chcą wystartować z kolejną edycją najpóźniej w październiku. Uczestnicy wybrani będą w drodze castingu. Do programu wejdą ci, którzy mają niewielkie problemy zdrowotne i… ogromną determinację, by je pokonać. Jak tłumaczą organizatorzy, nie poszukują wyłącznie osób z nadwagą, bo celem nie jest wyłącznie utrata wagi.
Program pilotażowy nie był finansowany z funduszy zewnętrznych, a mógł zaistnieć tylko dzięki dobrej woli i zaangażowaniu pasjonatów zdrowego stylu życia. Uczestników wspierali: właściciele siłowni „Athletic” i Fitnessclubu „Relaks” – Rafał Makowski i Dorota Sidorko, trenerzy – Łukasz Cyrański i Robert Żyszczyński, Jarosław Krawczyk z Fightsports, Konrad Kępczyński - Catering Domaniowski, Arkadiusz Sajnok – Klub Sportowy „Precyzja Radom”, Wyższa Szkoła Handlowa w Kielcach. Dzięki uprzejmości Krystyny Bałdys (Specjalistyczna Pracownia Analiz Lekarskich) oraz Katarzyny Biegańskiej (Medicon) uczestnicy regularnie sprawdzali stan zdrowia. Ponadto sponsorzy projektu zadeklarowali, że uczestnik projektu czyniący największe postępy, będzie mógł wskazać cel charytatywny, na który zostaną przekazane zadeklarowane przez nich fundusze.