Czarni bliżej dziewiątego miejsca w PlusLidze

Od początku partii otwarcia prowadzili radomianie. Po bloku na Levim Cabralu było 5:10. Na drugiej przerwie technicznej goście wciąż mieli pięć oczek przewagi (11:16). W końcówce strata Indykpolu nieco zmalała (19:21), ale pierwszy set padł łupem "wojskowych" (19:25). Kolejna odsłona również zaczęła się lepiej dla gości. Po kilku minutach było 3:9, kiedy to kontratak zakończył Bartłomiej Bołądź. Atakujący Czarnych został wybrany później MVP tego spotkania. Po ataku Wojciecha Żalińskiego z przechodzącej było 13:18. Drugiego seta zakończył Bołądź.

Trzecia partia była już bardziej wyrównana, nawet z lekkim wskazaniem na miejscowych. Po ataku Pawła Adamajtisa Indykpol prowadził 17:13. Końcówka była wyrównana, ale to miejscowi przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść (25:23). Olsztynianie kontynuowali dobrą grę w kolejnej odsłonie, ale tylko do połowy seta, bowiem na drugiej przerwie technicznej radomianie prowadzili już czterema oczkami (12:16). Tej przewagi nie utrzymali jednak do końca, bo choć mieli piłkę setową przy stanie 21:24, to ta odsłona rozstrzygnęła się dopiero na przewagi. Radomianie zachowali więcej zimnej krwi i wygrali po punktowej zagrywce Michała Kędzierskiego.

Drugi mecz rywalizacji o dziewiąte miejsce w PlusLidze rozegrany zostanie w piątek (17 kwietnia) o godz. 18:00 w hali MOSiR w Radomiu.

Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Czarni Radom 1:3 (19:25, 22:25, 25:23, 25:27)
Indykpol AZS: Dobrowolski, Bednorz, Zniszczoł, Hain, Ogurcak, Cabral, Potera (L) oraz Adamajtis, Zatko
Cerrad Czarni: Bołądź, Pliński, Grzechnik, Żaliński, Westphal, Kampa, Kowalski (L) oraz Wachnik, Kędzierski, Oivanen