Odbyły się pierwsze warsztaty Startup Camp Radom "Od pomysłu do własnej firmy - Warsztat Lean Startup" zorganizowane przez Youth Business Poland (realizatora programu) we współpracy z IPHZR i radomskim uniwersytetem.
- Będziemy pracować nad tym, jak rozwinąć własną firmę, jak tworzyć własny model biznesowy i na co zwrócić uwagę, żeby rozwijać firmę z sukcesem i nie popełnić błędów, które często się zdarzają. Po tym warsztacie studenci będą mogli zgłosić sie do programu akceleracyjnego Mazovian Startup - mówi Adrian Migoń - CEO Youth Business Poland.
Celem programu Mazovian Startu jest kompleksowe wsparcie i przyśpieszenie rozwoju startupów. Mazovian Startup jest organizowany przez województwo mazowieckie, jako jedno z działań na rzecz rozwoju innowacyjnego potencjału regionu. Program oferuje wsparcie startupom odpowiedzialnym społecznie, czyli takim, które poprzez proponowane produkty i usługi będą̨ wspierały zrównoważony rozwój Mazowsza lub pozytywnie wpływały na poprawę jakości życia mieszkańców w regionie. Do programu mogą zgłosić się start-upy, których, działalność wpisuje się̨ w co najmniej jeden obszar Inteligentnych Specjalizacji Województwa Mazowieckiego: bezpieczna żywność (BEZY), wysoka jakość życia (WOJAŻ), inteligentne systemy w przemyśle i infrastrukturze (INSPI), nowoczesny ekosystem biznesowy (NEKO).
- Chodzi o takie rozwiązania, które z jednej strony są innowacyjne, z drugiej strony w jakiś sposób wspierają rozwój środowiska, gospodarki kraju, ale też rozwiązują nasze problemy społeczne - mówi Adrian Migoń - W programie można otrzymać wsparcie mentoringowe, szkoleniowe, wsparcie doradców rozwoju firmy. Mogą również otrzymać finansowanie od inwestorów od kilkuset tysięcy złotych, do miliona, dwóch. Są też nagrody finansowe dla najlepszych startupów, które wynoszą po 30-40 tys. zł dla trzech najlepszych startupów.
To były pierwsze warsztaty, które odbyły się w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu.
- Bardzo się cieszę, że udało nam się reaktywować działalność inkubatora. 6 czerwca otworzyliśmy nową przestrzeń dedykowaną dla działalności naszych studentów. Będą mogli korzystać z tej przestrzeni w ramach rozwoju przedsiębiorczości, inspirowania swoich koncepcji i pomysłów - mówi Ewa Galardos-Ferejsztajn - dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości.
W warsztatach udział wzięło kilkudziesięciu studentów.