16 maja ruszyła rekrutacja kandydatów na studia na rok akademicki 2022/2023. Uczelnia, podobnie, jak w poprzednim roku przygotowała bardzo szeroką ofertę. W sumie na ośmiu wydziałach dostępnych jest 37 kierunków. Wśród nowych kierunków są m.in.: menadżer produktu, analityka gospodarcza, bezpieczeństwo wewnętrzne, lingwistyka stosowana, dziennikarstwo i nowe media, bezpieczeństwo i jakość produkcji żywności.
- Oczekujemy jeszcze na zgodę Polskiej Komisji Akredytacyjnej na uruchomienie kierunku psychologia, jak również na uruchomienie kierunku robotyka i automatyka. Bardzo nowoczesny kierunek, tym bardziej, że rozpoczęliśmy budowę Centrum Technologii Cyfryzacji 4.0, gdzie studenci będą uczyć się programowania – mówi prof. Sławomir Bukowski, rektor UTH w Radomiu. - W tej chwili odnawiamy również strzelnice, bo takowa u nas istnieje. Tak więc studenci bezpieczeństwa wewnętrznego będą mogli trenować strzelanie. Uruchomiliśmy również Akademiki Związek Sportowy, mamy zawarte umowy z klubami sportowymi, w tym z Radomiakiem. Natomiast od 1 października studenci rozpoczną naukę w zmodernizowanych salach dydaktycznych i laboratoriach.
Dzień księgowego
W środę, 25 maja na wydziale ekonomii i finansów rozpoczęły się obchody dnia księgowego. - W ramach obchodów dnia księgowego przygotowaliśmy konkurs skierowany do studentów naszego wydziału i uczniów szkół średnich dotyczący zaprezentowania zagadnienia związanego z tematyką rachunkowości i zawodu księgowego. Ponadto w ramach obchodów chcemy propagować te idee, które dotyczą wykonywania zawodu księgowego, etyki, różnych dylematów, z którymi księgowi się mierzą – mówi dr hab. Marzanna Lament, dziekan wydziału ekonomii i finansów.
Jak przyznaje dziekan, księgowy to zawód przyszłości. - To tak jak nie wyobrażamy sobie życia bez lekarza, prawnika. Księgowy wpisuje się do tej grupy zawodów bez których trudno żyć. Churchill mawiał, że w życiu pewne są dwie rzeczy: śmierć i podatki, a więc księgowy to zawód przyszłości – mówi dziekan.
Dzień księgowego był także okazją do zapoznania się z ofertą dydaktyczną. Wydział ekonomii i finansów prowadzi kształcenie na trzech kierunkach studiów: ekonomia, finanse i rachunkowość oraz od ubiegłego roku na kierunku analityka gospodarcza. - Myślę, że jest to bardzo ciekawy kierunek, który odpowiada potrzebom rynku. Poświęcony jest analizom ekonomicznym, analizą danych. To połączenie ekonomii i informatyki. Absolwent tego kierunku będzie umiał tworzyć własne narzędzia informatyczne dla celów analizy procesów gospodarczych – wyjaśnia dr hab. Marzanna Lament.
Szczegółowy harmonogram rekrutacji oraz informacje na temat zasad, wymaganych dokumentów oraz oferty dydaktycznej uniwersytetu dostępne są na stronie: https://rekrutacja.uniwersytetradom.pl/