Andrzej Grabowski urodził się w Chrzanowie 15 marca 1952 roku. Wykształcenie zdobył w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, którą ukończył w 1974 r. Niedługo później rozpoczął pracę aktorską na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, z którym był związany przez wiele następnych lat. Pierwszy sukces osiągnął dzięki roli w spektaklu „Przepraszam, czy tu biją” (Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, reż. Ryszard Smożewski, 1976), za którą otrzymał Nagrodę Młodych Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru i Filmu (SPATiF-u). Za swe role teatralne otrzymał wiele innych nagród i wyróżnień. Niejednokrotnie występował wspólnie ze swoim bratem Mikołajem Grabowskim (również aktorem i reżyserem). Zasłynął także jako konferansjer i kabareciarz o szczególnym talencie komediowym.
Na dużym ekranie zadebiutował już w czasie studiów w filmie „Odejścia, powroty”, przez wiele lat jednak obsadzano go jedynie w rolach epizodycznych bądź drugoplanowych. W 1989 zagrał swoją pierwszą większą rolę w filmie Feliksa Falka „Kapitał, czyli jak zrobić pieniądze w Polsce”, gdzie wcielił się w postać Stefana Sapiei. Kolejną ważną rolą była kreacja Andrzeja Jurewicza, ojca głównej bohaterki serialu Telewizji Polskiej pt. „Boża podszewka”(1997) w reżyserii Izabelli Cywińskiej. Szczególną popularność Andrzej Grabowski zawdzięcza roli Ferdynanda Kiepskiego w telewizyjnym serialu komediowym „Świat według Kiepskich”.Sitcom przez kilka lat bił rekordy popularności i zdobywał nagrody dla najlepszego serialu komediowego, dlatego aktor zaczął być powszechnie utożsamiany z postacią, której rolę odgrywał.
W ostatnich latach Andrzej Grabowski wystąpił w blisko 30 spektaklach Teatru Telewizji, między innymi w „Co nie jest snem” w reżyserii Krzysztofa Zaleskiego. Użyczył również swojego głosu w kilku filmach animowanych, między innymi w produkcjach Walta Disneya: „Mój brat niedźwiedź”, „Kurczak Mały”, „Toy Story 3” i „Merida waleczna”. W serialu TVP „Pitbull” wcielił się w rolę policjanta o pseudonimie „Gebels”.
Wstęp płatny. Bilety w cenie; 15 zł normalny, 7 zł ulgowy dla emeryta/rencisty
Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60.
Spotkanie odbędzie się w MCSW Elektrownia o godz. 19.00.