- Wspólnie z zaproszonymi gośćmi zastanowimy się nad rolą literatury w kształtowaniu postaw społecznych, obywatelskich w obecnych czasach - informuje Teatr Powszechny w Radomiu.
Debatę poprowadzi Michał Pabian dramaturg, twórca adaptacji teatralnych. Autor tekstów dramatycznych wystawianych m.in. w Teatrze Nowym w Poznaniu, Teatrze Śląskim.
Uczestnicy debaty:
Klementyna Suchanow - pisarka, redaktorka, tłumaczka. Prowadzi badania na życiem i twórczością Witolda Gombrowicza. Jest autorką m.in. „Argentyńskich przygód Gombrowicza” biografii „Gombrowicz.
Ja, geniusz” oraz książki „To jest wojna. Kobiety, fundamentaliści i nowe średniowiecze”.
Anna Cieplak - pisarka, animatorka kultury, działaczka społeczna. Laureatka Nagrody Literackiej
im. W. Gombrowicz i Nagrody Conrada. Autorka powieści m.in.: "Ma być czysto", "Lata powyżej zera". "Rozpływaj się". Prowadzi warsztaty twórczego pisania na Uniwersytecie Śląskim.
Łucja Iwanczewska – adiunkt w Katedrze Performatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktor nauk humanistycznych. Absolwentka teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się zagadnieniami performatywności zjawisk kultury współczesnej, ze szczególnym uwzględnieniem sztuk performatywnych. Publikowała m.in.: w „Dialogu”, „Didaskaliach”, „Performerze”, „Polish Theatre Journal”, „Tekstach Drugich”. Współpracowała m.in. z Akademią Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie czy Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
Dariusz Dobrzański – doktor w Zakładzie Filozofii Społecznej i Politycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przedmiotem jego badań jest zarówno filozofia społeczna i polityczna,
jak i socjologia i filozofia literatury. Do jego zainteresowań badawczych należą m.in.: solidarność społeczna, ruch obywatelski „Solidarność”, społeczne warunki odbioru dzieła, literatura Witolda Gombrowicza.
Debata literacka, odbędzie się 13 września godz. 19.30, Scena Kameralna
Wstęp wolny.
Wydarzenie będzie streamingowane na profilu FB Teatru Powszechnego.