W piątek festiwal rozpocznie, o godz. 17, spektakl poetycko-muzyczny „Ildefons. Facet księżycowy” w reżyserii Magdy Smalary. Spektakl jest utkany z poezji Konstantego Ildelfonsa Gałczyńskiego i jego absurdalnego poczucia humoru. Publiczność usłyszy m.in. wiersz. „Ocalić od zapomnienia” z muzyką Marka Grechuty, „Serwus, Madonna” i „List Noworoczny” z muzyką Włodzimierza Korcza, w wykonaniu piątki muzykalnych aktorów. O godz. 19.30 rozpocznie się koncert Mai Kleszcz, tegorocznej laureatki Fryderyka i jednej z najbardziej charyzmatycznych polskich wokalistek. Zaprezentuje wyjątkowy program złożony m.in. z utworów napisanych do słów Jana z Czarnolasu.
https://www.cozadzien.pl/radom/co-robic-w-weekend-podpowiadamy/102388
Sobotni program festiwalu zapowiada się poetycko-muzycznie. Rozpocznie go, o godz. 12, czytanie poezji Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej w wykonaniu dwóch znakomitych aktorek krakowskich teatrów – Doroty Segdy i Agnieszki Przepiórskiej. Kolejny punkt programu to „Mikrofon otwarty na poezję”, podczas którego publiczność będzie mogła przeczytać swoje ulubione wiersze, a o godz. 16 rozpocznie się koncert „Jesteś”, podczas którego Joanna Bejm zaśpiewa wiersze Haliny Poświatowskiej. O godz. 18 organizatorzy zapraszają na koncert jazzowy – Nowicki/Święs/Frankiewicz Trio, podczas którego znakomita aktorka Dorota Landowska, przeczyta poezje Wisławy Szymborskiej. O godz. 20 na czarnoleskiej scenie pojawi się Anna Maria Jopek i Piotr Wojtasik Quintet. Usłyszymy m.in. piosenki Zbigniewa Wodeckiego w niezwykłych aranżacjach Piotra Wojtasika.
Niedzielne przedpołudnie rozpoczną animacje dla dzieci (start o godz. 11). W programie m.in. malowanie twarzy, puszczanie megabaniek, zabawy w tunelu animacyjnym i zabawy z chustą. O godz. 12.00 dla dorosłych uczestników festiwalu przewidziano rozmowę filozoficzną dr Katarzyny Kasi i Grzegorza Markowskiego o źródłach nadziei. Pretekstem do spotkania będzie książka „Siedem życzeń. Rozmowy o źródłach nadziei”. Dwie godziny później w amfiteatrze rozpocznie się spektakl „Moja żona odeszła z naszą terapeutką” w wykonaniu Klubu Komediowego i reżyserii Michała Sufina. Natomiast o godz. 16 w parku zaplanowano monodram Agnieszki Przepiórskiej „Simona K. Wołająca na puszczy” w reżyserii Anny Gryszkówny. To opowieść o Simonie Kossak, która przez całe życie mierzyła się a to z nazwiskiem obarczonym legendą pokoleń artystów, z oczekiwaniami rodziny, z własnym wyobrażeniem szczęścia.
Ostatnim punkt tegorocznego festiwalu (początek o godz. 18) będzie koncert poetycko-jazzowy „Do snu” Grażyny Auguścik, jednej z najciekawszych współczesnych wokalistek światowej sceny jazzowej.
Wstęp płatny. Bilety dostępne w kasie muzeum, a także na ebilet.pl i kupbilecik.pl.