Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Noc Muzeów 2024 - co się będzie działo?

Noc Muzeów 2024 - co się będzie działo?

Ferdydurki we Wsoli

„Ferdydurke” rysowana, czytana, oglądana i muzyczna – Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza już w piątek, 17 maja na Noc Muzeów.

Noc Muzeów we Wsoli odbywa się zawsze dzień wcześniej niż w innych placówkach. Cykl zaplanowanych na piątek wydarzeń muzeum zatytułowało „Ferdydurki”. Jak łatwo się domyślić, MWG pokaże „Ferdydurke”, najbardziej znaną powieść Witolda Gombrowicza. Ale pokaże ją w innej formie i w inny sposób. A nawet w kilku formach i na kilka sposobów.
„Rozrzucona Ferdydurke” to tytuł wystawy prac autorstwa Klaudii Kiercz-Długołęckiej, artystki nagrodzonej m.in. przez rektora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. „Rozrzuconą” powieść w wersji plastycznej będzie można odnajdywać w muzealnych wnętrzach, zestawiając artystyczne wyobrażenia graficzki z biografią pisarza.
Jednocześnie, w plenerze, na 69 dużych tablicach umieszczona zostanie graficzną wersja książki z ilustracjami Klaudii Kiercz-Długołęckiej. Tekst powieści został mocno zredukowany, za to dopełniają go ostre w formie, minimalistyczne grafiki. Artystka pracuje tylko czernią rysunku i bielą kartki papieru, traktując tekst jak jeszcze jeden znak graficzny.
Fragmenty powieści będzie czytał Mateusz Damięcki, aktor teatralny, filmowy i kinowy.
W części muzycznej wieczoru można będzie posłuchać wariacji na temat „Ferdydurke”. Op. 28 na gitarę solo skomponował Mirosław Franczak, laureat wielu konkursów gitarowych, kompozytor, stypendysta rządu meksykańskiego. Utwór wykona Michał Cichocki.

W piątek, 17 maja muzeum czynne będzie od godz. 10. Noc Muzeów rozpocznie się o godz. 19, a ekspozycje można będzie zwiedzać do godz. 23.

Muzeum zapewnia darmowy dojazd z Radomia do Wsoli. Autobus odjedzie o godz. 18.30 z przystanku u zbiegu ulic Chrobrego i Czystej (obok galerii handlowych, kierunek Michałów). Powrót tym samym autobusem ok. godz. 21.30.

Kamienica Deskurów

„Do zakochania tanga krok” to minifestiwal, organizowany w ramach cyklu „Radomskie Spotkania z Tangiem Argentyńskim”. W programie: godz. 13-14 - warsztaty „Pierwszy krok w tangu”, poprowadzą je Ewa i Jasiek Koziełowie - radomska para nauczycieli tanga argentyńskiego; godz. 14.30 – 16.30 - warsztaty dla zaawansowanych (pary z minimum dwuletnim stażem), prowadzone przez mistrzów tanga argentyńskiego: Magdalenę Bochińską i Tomasza Bossi; godz. 19 - koncert Cuarteto Re!Tango, klasycznie wykształceni muzycy kwartetu fenomen tanga zgłębiają od lat, delektując się nie tylko jego ciemnymi barwami; godz. 20.30-00.30 – milonga, muzykę przygotuje TDJ Mateusz Stach. Podczas milongi przewidziany jest blok muzyki na żywo, a do tańca zagra zespół Re!Tango. Atrakcją wieczoru będzie pokaz mistrzowskiej pary tancerzy Magdaleny Bochińskiej i Tomasza Bossi.
Wstęp wolny.

Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria „Łaźnia”

Łaźnia zaprasza do obu swoich siedzib w godz. 18-22. Przy ul. Traugutta 31/33 zaplanowano „Sztukę w dwóch światach: eksploracja natury i przemysłowego rozpadu”. Na bazie inspiracji wystawą Witolda Kowalskiego uczestnicy wydarzenia stworzą dwuwymiarowe obrazy lub przestrzenne obiekty z recyklingu, odkrywając tajemnice znalezionych, przemysłowych odpadów. Uczestnicy będą mogli dokonać wyboru działań, tworząc zarazem prace dające dwa odmienne spojrzenia na sztukę. Z kolei American Corner Radom przygotował pokaz filmów i cykl rozmów na temat historii, kultury i geografii USA.
Przy ul. Żeromskiego 56 natomiast na zainteresowanych czeka wystawa „Fotografie z archiwum Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego”. 

Muzeum im. Jacka Malczewskiego

Budynek główny, scena na dziedzińcu: godz. 18.30 – prezentacja atrakcji Nocy Muzeów 2024, ogłoszenie konkursu na imię dla muzealnej kapibary, quiz wiedzy o historii Muzeum im. Jacka Malczewskiego; godz. 18.30-19.30 – koncert największych radiowych i filmowych szlagierów PRL, cz. 1 w wykonaniu Piotr Zarzyka Band; godz. 18.45 – oprowadzanie po wystawie „Strach ma wielkie oczy”; godz. 19.15-19.45 – warsztaty „Malowana porcelana – inspiracje dziełami Jacka Malczewskiego”; godz. 19.30 – oprowadzanie po wystawie „Radomskie Zakłady Przemysłu Skórzanego »Radoskór« 1959-1999. Wystawa w 65. rocznicę powstania”; godz. 20 – koncert zespołu Sploty – „Przeboje PRL”, cz. 1; godz. 20.00- 20.30 – warsztaty przyrodnicze „Kapibarowe przygody”, godz. 20.15 – oprowadzanie po wystawie „Leszek Kwiatkowski (1949-2021). Retrospektywa. W 50. Rocznicę dyplomu”; godz. 20.45 – oprowadzanie po wystawie stałej „Jacek Malczewski (1854–1929)”; godz. 21 – oprowadzanie po ekspozycjach przyrodniczych: „Środowiska przyrodnicze ziemi radomskiej”, „Gabinet przyrodnika XIX w. ”, „Polskie parki narodowe”, „Paleontologia i geologia ziemi radomskiej”, finisaż wystawy „Wędrówki Doliną Biebrzy. Akwarele Oleny Rublovej” i spotkanie z autorką; godz. 21.15 – konkurs wiedzy i spostrzegawczości „Przyroda w wystawach”; godz. 21.15–22.00 – „Niezwykła moda czasów PRL…” – pokaz nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług oraz pokaz mody senioralnej z lat PRL w wykonaniu słuchaczy Radomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku; godz. 21.30 – spotkanie z kuratorkami wystawy „Galeria sztuki drugiej połowy XX wieku”; godz. 22.00 – rozstrzygnięcie konkursu numizmatycznego; godz. 22.15 – 22.45 – koncert największych radiowych i filmowych szlagierów PRL, cz. 2; godz. 22.15 – oprowadzanie po wystawie archeologicznej „Po śmierci ku słońcu”; godz. 23 – rozstrzygnięcie konkursu na imię dla kapibary; godz. 23.00 – 23.50 – koncert zespołu Sploty – „Przeboje PRL”, cz. 2.

Dodatkowe atrakcje: wspólne malowanie tryptyku „Noc Muzeów 2024”, pokazy astronomiczne „Aleją Gwiazd", malowanie twarzy, modelowanie balonów, brokatowe tatuaże, konkurs „Słodkie muzealne podchody”, ekspozycja „Kronika wydarzeń czasów PRL na znaczkach pocztowych”, malowanie twarzy w Dziale Przyrody „Zwierzęce oblicza", smaki PRL: lody, woda z sokiem z zabytkowego saturatora, wata cukrowa; wystawa Izby Czarnej Płyty z Pionek – unikatowe płyty winylowe tłoczone w Pronicie; pokaz odkryć i wynalazków; wystawa numizmatyczna „Waluta PRL”, konkurs numizmatyczny, bicie pamiątkowych monet.

Muzeum Historii Radomia (zwiedzanie ekspozycji w grupach 50-osobowych: godz. 18.30 – układanie wielkich puzzli z panoramą Radomia, oprowadzanie po ekspozycji; godz. 19.30 – konkurs wiedzy o historii Radomia, cz. 1; godz. 20 – „Mali nocni poszukiwacze skarbów”; godz. 21.30 – konkurs wiedzy o historii Radomia, cz. 2.

Spółka Rewitalizacja

W kamienicy Grodzka 8 będzie można obejrzeć ekspozycję „Dom wedle Bramy” wraz z wystawą „Antyk w numizmatyce”. Zaplanowano także bicie pamiątkowego, okolicznościowego żetonu. Rewitalizacja proponuje również udział w grze miejskiej z nagrodami ,,Odkryj tajemnicę radomskich kamienic” (trzeba się wcześniej zapisać - więcej informacji na www.rewitalizacja.radom.pl).

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu

Noc Muzeów przy ul. 11 Listopada rozpocznie się o godz. 17.30 – finałem samochodowego Rajdu Kazimierza, organizowanego przez Muzeum Motoryzacji, Służb Mundurowych i Techniki Użytkowej w Radomiu i fundację „Ratujmy od zapomnienia”. O godz. 18 nastąpi otwarcie drzwi do KWP. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie można zobaczyć to, co dla przeciętnego radomianina jest na co dzień niedostępne. Chociażby kilkadziesiąt egzemplarzy broni skonfiskowanej przestępcom. W programie: godz. 17.50 – pokaz musztry paradnej w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej Klas Policyjnych Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu; godz. 19 – pokaz taktyk i technik interwencji, godz. 20 – pokaz tresury psów policyjnych, godz. 21 – dynamiczny pokaz zatrzymania niebezpiecznego przestępcy. Po raz pierwszy udostępniona zostanie do zwiedzania strzelnica.

W godz. 17.30-22.00 zaplanowano pokaz nowoczesnego i zabytkowego sprzętu transportowego, umundurowania i wyposażenia policjantów, będą stoiska informacyjno-profilaktyczne, konkursy z nagrodami, prezentacja eksponatów z początku powstania Policji Państwowej, wystawa historyczna poświęcona przestępczości w II Rzeczypospolitej, pokazy ratownictwa medycznego, a także elementy toru sprawnościowego dla kandydatów do policji.

Trzy oblicza Salvadora Dali

Resursa Obywatelska zaprasza o godz. 21.30 na Rynek, przed Kamienicę Deskurów, gdzie będzie można zobaczyć barwne widowisko teatralne „Trzy oblicza Salvadora Dali”. Przedstawienie obfituje w efektowne, żywe instalacje. Przywołane zostaną obrazy żyraf czy topniejących zegarów, człowieka złożonego z szuflad, ekscentrycznych kobiet czy dzikich zwierząt, które stały się znakiem firmowym malarza. Spektakl stawia pytania dotyczące naszej egzystencji, m.in. o granice wymiaru czasu czy iluzji, marzeń i złudzeń, w które pragniemy wierzyć.

Przedstawienie zaprezentuje Teatr Formy z Wrocławia, dawny Współczesny Teatr Pantomimy. Istnieje od 1996 roku, a wywodzi się z Wrocławskiego Teatru Pantomimy i szkoły Henryka Tomaszewskiego. Założył go i prowadzi Józef Markocki. Formacja nawiązuje do tradycji polskiego mimu zbiorowego, operując międzynarodowym językiem gestu, który nie wymaga tłumacza. Scenariusz i reżyseria, scenografia i opracowanie muzyczne – Józef Markocki, scenografia – Krzysztof Cichała, kostiumy – Ilona Szurkowska.
Wstęp wolny.

Muzeum Wsi Radomskiej

MWR już od kilku lat organizuje muzyczne spotkania, które mają na celu prezentację różnych stylów muzycznych. Podczas Europejskiej Nocy Muzeów placówka zaprasza o godz. 19 do amfiteatru na koncert Voytka Soko Sokolnickiego - artysty, śpiewaka, kompozytora, twórcy tekstów i plastyka. „Kosmos” to projekt artystyczny, podczas którego Sokolnicki przedstawia swój najnowszy album z muzyką autorską. To wyjątkowe połączenie stylu muzyki klasycznej, filmowej i alternatywnej.
Bilet specjalny za 1 zł.

Będzie można także zobaczyć wystawy: fotograficzną „Widzenie świata Sikory”, „Od adamaszku do żakardu – dawne tkaniny dworskie” i „Wiosna - jesień w Muzeum Wsi Radomskiej”.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”

Wieczór rozpocznie się o godz. 18 otwarciem wystawy Pawła Orłowskiego „Pink Bot”. Od godz. 19 zwiedzający będą mogli zobaczyć aktualne wystawy: Rajmunda Ziemskiego „Znak i kolor” (oprowadzanie kuratorskie o godz. 20) i „Bio-Chem” (Izabela Chamczyk, Diana Lelonek, Paweł Matyszewski), a także wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących. Elektrownia będzie czynna do godz. 1. Ostatnie wejście o godz. 0.30.

Przez cały czas trwania wydarzenia na tarasie Elektrowni powstawać będzie wielka, kartonowa konstrukcja nawiązująca do metalowych figur autorstwa Pawła Orłowskiego. Zachęcamy do włączenia się w proces budowania spektakularnej rzeźby, której ostateczny kształt z pewnością nas zaskoczy. Z kolei udział w grze „Space race” (godz. 19.30 i 21) będzie okazją do sprawdzenia refleksu i wiedzy na temat sztuki. Organizatorzy zapraszają także na koncerty. O godz. 19 wystąpi zespół Bławat & Trzmiel Band. To zgrany duet muzycznych przyjaciół na scenie i poza nią. Najlepiej czują się, grając standardy bluesowe z domieszką rocka. Natomiast o godz. 21.15 na scenie pojawi się zespół Sea Salt. Muzyka grana przez Sea Salt Trio to wypadkowa gustów artystów tworzących formację. To mieszanka współczesnego pop-rocka, jazzu i soulu.
Bilet specjalny w cenie 2 zł.

Goście Elektrowni mogą się także wybrać na Filmową Noc Muzeów. Będą pokazy dwóch zestawów krótkich filmów, które różnią się formą wypowiedzi. Projekcja pięciu animowanych filmów krótkometrażowych nominowanych do Oscara 2024 rozpocznie się o godz. 19.45, a trzy najlepsze krótkie fabuły z Warszawskiej Szkoły Filmowej będzie można oglądać od godz. 23. Dodatkową atrakcją będzie pokaz filmu dokumentalnego Wima Wendersa „Anselm”, zrealizowanego w technice 3D.
Bilety w cenie 10 zł na jeden zestaw filmów.

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie

Czarnoleska Noc Muzeów w Biały Dzień trwać będzie w godz. 13-22. W programie: „Szymborskiej jazzPoems” - Nathan Williams & Lay D Funk (Williams, Zarychta, Wróbel, Strzelczyk, Czubak, Rylski) – trzy razy po 45-50 min., godz. 14, 16 i 18; „Aktorzy Teatru Juliusza Słowackiego czytają Szymborską i Miłosza” - Alina Szczegielniak iDaniel Malchar - godz. 15 i 17. Ponadto organizatorzy proponują „Mikrofon dla wszystkich”, czyli czytanie poezji Szymborskiej i Miłosza. Czarna Sztuka w Czarnym Lesie - sztuka druku i drzeworytu w czasach Jana Kochanowskiego to specjalna prezentacja – o godz. 19 - starodruków z komentarzem Tadeusza Grajpela. Będzie też prezentacja nowo zakupionych obiektów. Organizatorzy zapewniają, w godz. 13-18, strefę sztuki dla dzieci.

Czynne będą, rzecz jasna, wszystkie wystawy stałe i czasowe. Warto wziąć ze sobą koce i piknikowe kosze. Będzie można spróbować przepysznych dań w Kawiarni Oficyna, a także skorzystać z ogniska i kijków do przygotowania ciepłych kiełbasek.
Cena wstępu na wystawy i wszystkie wydarzenia 1 zł.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze

Placówka na Noc Muzealną zaprasza w godz. 18-23. W programie: godz. 18 – finisaż wystawy „Rodzina Dembińskich herbu Rawicz na przełomie XVIII i XIX wieku”, z oprowadzaniem kuratorskim: godz. 19.30 – prelekcja „Historia dworku (Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze) oraz kompleksu parku w Przysusze”; godz. 20.30 - koncert grupy jazzowej Playing Family z Krakowa; to polska formacja jazzowa, powstała w Krakowie w 1964 roku wykonująca głównie jazz tradycyjny z lat 20. i 30. XX w. W godz. 18-23 zaplanowano zwiedzanie muzeum z atrakcjami dla dzieci (malowanie twarzy, projektowanie strojów, tkanie, quiz o Oskarze Kolbergu i muzeum).

Bilet specjalny - 1 zł.

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu

MLIM zapraszamy do szydłowieckiego zamku (ul. gen. Sowińskiego 2) w godz. 11–24. W godz. 17-18 zaplanowano warsztaty dla dzieci „Muzyka kołem się toczy”. Uczestnicy poznają lirę korbową, obejrzą dzieła sztuki i odczytają fragmenty literatury, w których pojawia się ten instrument. Natomiast w godz. 18–19 najmłodsi poznają najciekawsze obiekty szydłowieckiej kolekcji. Dowiedzą się kto, po co i z czego budował ludowe instrumenty. Spróbują gry na cymbałach, burczybasie, terkotkach, harmonii czy lirze korbowej. W trakcie odkrywania historii zamku poszukają jednorożca, smoka i muzealnego rycerza.
O godz. 20 pod arkadami na schodach paradnych zamku wystąpi Alegancka Kapela - zespół, który kontynuuje miejskie tradycje muzyczne, wykonując ballady podwórzowe, piosenki z rewii i kabaretów. Justyna Jary (wokal), Artur Lipiński (perkusja), Grzegorz Rytka (saksofon tenorowy), Janusz Tytman (mandolina, banjo, gitara), Mateusz Wachowiak (akordeon) i Michał Zuń (kontrabas) przybliżą świat miejskiego folkloru poprzez opowieści i muzykę najbardziej charakterystycznych dzielnic Warszawy.

Od ok. godz. 21.15 do godz. 22.30 przewidziano zwiedzanie ekspozycji dla dorosłych. Przewodnik przedstawi najcenniejsze obiekty z największej w kraju kolekcji ludowych instrumentów muzycznych, opowie o tradycjach związanych z budową instrumentów, a także opowie o historii obiektu, w którym znajdują się muzealne ekspozycje, czyli gotycko-renesansowego zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów.
Wstęp wolny.

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

Placówka postanowiła tego dnia przybliżyć pobyt Kazimierza Pułaskiego we Włoszech, a dokładnie - w Wenecji. Patron wareckiego muzeum przebywał tam dokładnie 250 lat temu! Z tej okazji będzie można zobaczyć eksponaty ze zbiorów MKP związane z Italią. Będzie też włoska muzyka, pieśń i piosenka, film oraz wiele ciekawostek. Muzeum czynne będzie w godz. 16-24 (ostatnie wejście o godz. 23.30).

W pałacu będzie można zobaczyć dwie ekspozycje stałe i wystawę czasową „Emocjonaliści. W 30-lecie działalności”. Dla każdego gościa - specjalne wydanie „Corriere del Museo”. Muzyka fortepianowa na żywo, pracownicy muzeum w strojach historycznych. Wstęp - 1 zł. Centrum Edukacyjno-Muzealne zaprasza o godz. 17 na kuratorskie oprowadzanie po wystawie czasowej „Eugeniusz Węgiełek. Radość tworzenia”. Ponadto w programie: godz. 16-17 - warsztaty dla dzieci „Tworzymy weneckie maski”, godz. 19 – koncert „Muzyczna podróż do Italii” w wykonaniu solistów sceny wielkopolskiej: Agnieszki Wawrzyniak (sopran), Klaudiusza Kapłona (tenor) i Bartosz Kuczyk (tenor, prowadzenie). O godz. 22.30 w Kinie Muzeum zostanie wyświetlony film „Casanova” w reżyserii L. Hallströma. Sporo się będzie też działo w muzealnym parku – godz. 17-18 - „Podróżny kufer Pana Kazimierza”, czyli terenowa gra, która odpowie na pytanie, co nasz bohater mógł zabrać w podróż do Wenecji; godz. 22 – widowiskowy pokaz ognia w wykonaniu Teatru Nam-Tara „Indigo” (przed pałacem). Organizatorzy zapraszają też na wystawę plenerową „Insurekcja Kościuszkowska. W 230 rocznicę czynu”.

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

Orońska placówka na Noc Muzeów zaprasza nie w sobotę, ale w niedzielę, 19 maja. Tego dnia – w godz. 12-18 - będzie można nie tylko zwiedzić prezentowane w CRP wystawy, ale także zobaczyć CRP od kuchni.
Otwarte zostaną pracownie – rzeźbiarska i ceramiczna. Będzie można podejrzeć (godz. 15-17) pracę rzeźbiarki Beaty Czapskiej, zwiedzić pracownię ceramiczną (godz. 13-17) i wziąć udział w pokazie toczenia na kole garncarskim (godz. 13.30 i 15.30). Organizatorzy zaproszą także (godz. 13.00, 14.30 i 16.00) do odwiedzenia magazynów rzeźby – dowiemy się, jak się je przechowuje i konserwuje, zobaczymy też dzieła, których na co dzień nie można oglądać. Uwaga! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy - tel. +48 48 618 40 27, wew. 59, zbiórka w holu budynku Muzeum Rzeźby Współczesnej.

O godz. 14 zaplanowano oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Bezwzględne wyeliminowanie rzeźby. Polska rzeźba pierwszej połowy lat 70.”, a o godz. 13 i 15 - historyczny spacer po pałacu Józefa Brandta; wraz z przewodnikiem cofniemy się w czasie do XIX wieku i poznamy historię rodów Christianich, Pruszaków i Brandtów oraz dowiemy się, co się kryło w poszczególnych budynkach.
Organizatorzy wydarzenia przygotowali także warsztaty plastyczne (godz. 13.00-14.30 i 15.00-17.00): inspirowane kolekcją CRP oraz lepienia w glinie. Natomiast w godz. 12-17 trwać będzie pałacowa gra rodowa; można dołączyć w dowolnym momencie. Na miłośników czytania i przyrody będzie czekała „Biblioteka wśród natury”. Nie zabraknie też stoiska Koła Gospodyń Wiejskich „Aniołki Floriana” z Orońska, a lubiący bardziej kameralną atmosferę będą mogli napić się kawy w Art Cafe.

 

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy