To opowieść o włoskim chłopcu, synu włoskich emigrantów, wychowywanym w Niemczech, któremu poczucie wyobcowania towarzyszy zarówno na niemieckiej ziemi jak i na rodzimej wyspie, Sycylii. To historia o poszukiwaniu siebie i swoich korzeni oraz o odnalezieniu swojego miejsca w życiu poprzez podążanie za swoją pasją.
Spektakl, poprzez opowieść o życiu głównego bohatera ma pokazać widzom jaka jest siła marzeń, że jeśli się czegoś bardzo pragnie, to przekracza się granice własnych i narzuconych z zewnątrz ograniczeń. Pokazuje również trudności z jakimi borykają się emigranci w nowym kraju, do którego wyjechali w poszukiwaniu lepszego życia, z nadzieją właśnie na spełnienie swoich marzeń. Spektakl dotyka też bardzo trudnego - szczególnie w Polsce - problemu, jakim jest wyobcowanie starszych ludzi. Poprzez pokazanie zwyczajów włoskich, w których seniorzy wspólnie z osobami w sile wieku, ale także z dziećmi, na równi uczestniczą w życiu towarzyskim lokalnych społeczności, autorzy spektaklu chcą zwrócić na tę kwestię uwagę i pokazać, że można inaczej.
Temu ma też służyć wprowadzenie na scenę amatorów z trzech grup wiekowych – seniorów, dorosłych kobiet i dzieci. Autorzy pragną w ten sposób zaakcentować jak ważne jest połączenie pokoleń, jak również w sposób symboliczny pokazać,
że marzenia, nawet te najbardziej nieprawdopodobne można spełnić. Bo czymże jest możliwość wystąpienia na scenie u boku znanych artystów dla osób, które o tym marzą, a które nigdy nie miały takiej możliwości?
Taneczno-muzyczne show
Spektakl jest przedstawieniem taneczno-muzycznym, trwającym 1,5 godziny bez przerwy. Piosenki włoskie i polskie śpiewane przez Stefano Terrazzino, choreografe taneczne w różnych stylach i monologi głównego bohatera przeplatają się ze sobą tworząc spójną całość. W przedstawieniu wykorzystywane są popularne polskie piosenki budzące nutę nostalgii w sercach Polaków, znane włoskie utwory tak lubiane latami przez polską publiczność, jak również nieznane włoskie piosenki ukochane z kolei przez Włochów.
Spektakl często w sposób żartobliwy, a czasem z nutą wzruszenia przedstawia mentalność, zwyczaje i marzenia zarówno
Polaków jak i Włochów. Stefano Terrazzino w sposób aktywny gra z publicznością angażując ją w niektóre części widowiska.
Na scenie występują artyści – tancerze specjalizujący się w różnych stylach tanecznych.
Podczas przedstawienia wykorzystywany jest mapping, dzięki czemu staje się ono widowiskiem multimedialnym, gdzie
wyświetlane animacje współgrają z grą aktorów oraz wzmacniają ich przekaz.
Przedstawienie „Marzyciel” jest przeznczone dla widza bez ograniczeń wiekowych, jednak dzieci z racji poruszanych
problemów, nie są grupą docelową spektaklu.
Dzień przed spektaklem organizowane są warsztaty dla amatorów pragnących wystąpić na scenie w trzech grupach: dzieci,
pary seniorów i dorosłe kobiety. Warsztaty te prowadzone są przez Stefano Terrazzino oraz jego partnerkę taneczną Paulinę
Biernat. Obejmują one ruch sceniczny, elementy tańca i współpracę z profesjonalnymi artystami.
Stefano Terrazzino – tancerz, znany z programu „Taniec z Gwiazdami”. Wokalista, który wcielał się w gwiazdy w show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, a dzisiaj ze swoim zespołem koncertuje w całej Polsce. Występował na deskach teatru Bufo, Rampa, Ateneum, Teatru MY. Na swoim koncie ma również choreografię do filmu „Zimna wojna”, który cieszy się wieloma sukcesami.
Również aktor, choreograf, kostiumolog.
Bilety dostępne tutaj: https://www.teatr.radom.pl/spektakle/wydarzenia/spektakl/marzyciel.html