Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Strefa komfortu w Elektrowni

Strefa komfortu w Elektrowni

- Sympatyków kina pod gwiazdami zapraszamy w co drugi wtorek na pokazy filmowe. W repertuarze dominować będą premierowe tytuły, reprezentujące różne gatunki. W sam raz na długie, letnie wieczory w gronie przyjaciół - mówi Kinga Maszczyńska z MCSW Elektrownia. 

Nie zabraknie również wspaniałych muzycznych wydarzeń. W tegorocznym programie znalazło się aż pięć koncertów muzyki alternatywnej. Strefa Komfortu to także weekendowe, twórcze warsztaty, w których będą mogły uczestniczyć osoby z różnych grup wiekowych.

- Nowością są zajęcia jogi, zaplanowane z myślą o tych, którzy szukają sposobu, jak zatroszczyć się o swój dobrostan, utrzymać zdrowie i energię w ponurym czasie pandemii. A to wszystkich w wyjątkowym otoczeniu, wśród zieleni i leżaków, z widokiem na dachy okolicznych domów - zachęca Kinga Maszczyńska.

Na pierwsze spotkanie w ramach Strefy Komfortu 2021,Elektrownia zaprasza we wtorek, 22 czerwca, o godz.21.30, a będzie to projekcja filmowa na tarasie, horror, pt.” Midsomar. W Biały Dzień”.

Harmonogram Strefy komfortu 2021 

Kino na tarasie

Już 22 czerwca (wtorek) o godz. 21.30 rusza pierwszy seans w ramach cyklu "Kino na leżakach". Na początek obejrzymy horror z 2019 w reż. Ari Aster "Midsomar. W biały dzień". 

Dani (Florence Pugh) i Christian (Jack Reynor) to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i rozważają rozstanie. Niespodziewana rodzinna tragedia zbliża ich jednak do siebie, a pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół, aby wziąć udział w wakacyjnej wyprawie na północ Skandynawii. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem.

„Midsomar. W biały dzień” to nowy film Ariego Astera, wizjonera współczesnego kina i jednego z najciekawszych młodych twórców. Reżyser światowego przeboju „Dziedzictwo. Hereditary” stworzył mroczną baśń, rozgrywającą się w biały dzień.

Z kolei 6 lipca wyświetlony zostanie premierowo kryminał "Zabójczy kochankowie" (reż. Joshua Caldwell, USA 2020)

Arielle marzy o szczęściu i popularności. Dean jest byłym oszustem pracującym dla nadużywającego przemocy ojca. Tych dwoje od razu nawiązuje nić porozumienia. Po tym, jak ojciec Deana przypadkowo ginie, zmuszeni są uciekać. Aby przetrwać, w czasie podróży okradają stacje benzynowe i małe sklepy. Arielle publikuje swoje wyczyny w mediach społecznościowych zdobywając sławę i fanów. Oboje stają się dla internetowej społeczności nastoletnią wersją Bonnie i Clyde'a.

Tydzień później, 20 lipca kinomaniacy będą mieli okazję zobaczyć polską produkcję w reż. Tomasza Jurkiewicza "Każdy ma swoje lato". 

Akcja debiutanckiego filmu Tomasza Jurkiewicza rozgrywa się w niewielkim, konserwatywnym miasteczku niedaleko Krakowa. Pogrążoną w marazmie lokalną społeczność niespodziewanie budzi przyjazd młodej, zbuntowanej dziewczyny (w tej roli świetna Sandra Drzymalska), który burzy uczuciowy spokój trzypokoleniowej rodziny. Wyróżniona na Festiwalu w Gdyni 2020 kameralna opowieść o młodzieńczym buncie, pierwszej miłości i głęboko skrywanych rodzinnych tajemnicach.

3 sierpnia o godz. 21 zobaczymy komedię "Tajemnica Raoula Taburina" (reż. Claudio Giovannesi, Francja 2018).

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

Raoul Taburin jest specjalistą i prawdziwym ekspertem w dziedzinie naprawy rowerów. Jego wyostrzony słuch wyłapuje wszystkie podejrzane piski, dzięki czemu może bez problemu naprawić wszystkie usterki w rowerze. Jednak Raoul ma jedną tajemnicę, która prześladuje go na każdym kroku: specjalista od rowerów nie potrafi na nich jeździć. Z powodu niemożności złapania równowagi, każda próba jazdy podejmowana w dzieciństwie od razu kończyła się upadkiem. Czterdzieści lat później Raoul odczuwa tę niekompetencję jako prawdziwe przekleństwo. W końcu na jego drodze staje osoba, przed którą nie będzie mógł ukryć swojej tajemnicy.

17 sierpnia o godz. 20.30 wyświetlony zostanie brytyjski dramat obyczajowy "Ostatnie lato" w reż. Jona Jonesa. 

"Ostatnie lato' to poruszająca historia osadzona w skrupulatnie odtworzonych realiach Szkocji lat siedemdziesiątych. W rajskiej atmosferze wakacji rozgrywa się niezwykły dramat, dający początek kolejnym nieoczekiwanym zwrotom akcji. Młodzi chłopcy, utraciwszy rodzinę, zmuszeni są skonfrontować się z brutalnym światem i przejść przyśpieszony kurs dojrzewania.

Na finał cyklu "Kina na leżakach" wyświetlony zostanie horror, komedia "Czarownica miłości" (reż.  Anna Biller, USA 2019)

Elaine (Samantha Robinson) to piękna i młoda wiedźma, która chce odnaleźć miłość swojego życia. Problem w tym, że przygotowywane przez nią zaklęcia i mikstury wywołują efekty nieco odmienne od oczekiwanych – potraktowani nimi kandydaci przypominają raczej nieszczęśliwe ofiary niż wymarzonych kochanków. Gdy więc wreszcie Elaine spotka mężczyznę swoich marzeń, determinacja doprowadzi ją na skraj szaleństwa.

Nagrodzony na festiwalach w Chicago i Dublinie, niezwykle ciepło przyjęty przez krytyków film Anny Biller to mikstura jedyna w swoim rodzaju – odnoszący się do technikolorowych snów z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych komediohorror, który porusza niezwykle współczesne tematy: wojny płci i męskiego strachu przed kobiecą seksualnością. 

Jak informuje Elektrownia, godzina rozpoczęcia seansów jest umowna. Seanse rozpoczną się, gdy będzie ciemno. Bilety w cenie 8 zł będą w sprzedaży tylko w dniu projekcji, od godz. 14.00. W razie deszczu projekcja nie odbędzie się, ale bilety nie podlegają zwrotowi! Ilość miejsc ograniczona ze względu na przepisy dotyczące pandemii.

https://www.cozadzien.pl/kultura/wieczor-z-gwiazda-w-elektrowni-artur-barcis/73606

Koncerty na tarasie 

Pierwszy koncert rozpoczyna się w sobotę, 26 czerwca o godz. 20.30. Na początek wystąpi Oxford Drama. Polski zespół electropopowy pochodzący z Wrocławia. Tworzą go Małgorzata Dryjańska i Marcin Mrówka. W 2015 roku pod szyldem wytwórni Brennnessel, wydali swój debiutancki album „In Awe”. Grupa wystąpiła w 2015 roku na Open’er Festival.
Zespół promować będzie najnowszą płytę „What's the deal with time”.

W kolejną z rzędu sobotę, 3 lipca o godz. 20.30 wystąpi Voices of the Cosmos. To projekt stworzony przez dwóch artystów dźwięku: Rafała Iwańskiego (muzyka znanego z grup HATI, Kapital i Innercity Ensemble, solo występującego jako X-NAVI:ET) i Wojciecha Ziębę (szefa wydawnictwa muzycznego Beast Of Prey, solo występującego jako ELECTRIC URANUS) oraz Sebastiana Soberskiego - astronoma z Centrum Astronomii UMK w Toruniu i kierownika Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu. Koncert poprzedzać będzie wykład na temat dźwięków istniejących w przestrzeni kosmicznej.

Natomiast 10 lipca wystąpi Tomasz Makowiecki. Kompozytor, muzyk, autor tekstów oraz wokalista tworzący muzykę z pogranicza popu, elektroniki oraz muzyki alternatywnej. Autor płyty „Moizm” zabierającej słuchacza w niezwykłą muzyczną podróż nasyconą pięknymi melodiami i barwami instrumentów klawiszowych. Artysta promować będzie nowy album, którego wydanie planowane jest na wiosnę 2021.

Z kolei 14 sierpnia w Elektrowni gościć będzie Ina West (właśc. Izabela Wróblewska) – polska wokalistka, producentka muzyczna, multiinstrumentalistka wykonująca muzykę elektroniczną z elementami folku i jazzu. W przeszłości współpracowała z takimi artystami jak: Piotr Rogucki, Julia Marcell, Ten Typ Mes. Aktualny skład koncertowy Iny West współtworzy Jakob Kiersch, muzyk zespołu Alphaville.

Na finał cyklu 21 sierpnia wystąpi Perfect Son, czyli autorski projekt muzyczny Tobiasza Bilińskiego. Połączenie elektroniki, rocka oraz anglojęzycznych tekstów znalazło uznanie w oczach legendarnej wytwórni Sub Pop, która w 2019 roku wydała debiutancki album artysty pod tytułem „Cast”. Biliński występował wcześniej w takich zespołach jak: Kyst czy Coldair.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Bilety na koncerty w cenie: 15 zł/osoba w przedsprzedaży oraz 20 zł w dniu koncertów. Można kupić wyłącznie w kasie Elektrowni, tydzień przed terminem koncertu

Warsztaty na tarasie 

Kolejny cykl związany ze Strefą komfortu, to twórcze warsztaty. Na pierwsze z nich Elektrownia zaprasza w niedzielę, 4 lipca o godz. 16.00. Co może łączyć ruch i rysowanie? Czy rysując można tańczyć? Czy tańcząc można rysować? Warsztat odpowiada na potrzeby motoryczne i ekspresyjne dzieci w wieku 7 -11 lat. Wynika z połączenia improwizacji tańca współczesnego i ekspresji rysunkowej. Ma charakter performatywny i jest tworzony wspólnie przez jego uczestników i prowadzące.  Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się: jaki wpływ ma dynamika ruchu na rysunek? Jak użyć ciężaru ciała w rysunku? Do jakiego ruchu inspirują linie i plamy?

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Zapisy na zajęcia od 28 czerwca, pod numerem 505 38 28 24 (w godz.8.00 – 16.00). Cena – 10 zł/rodzina (max 3 osoby). Organizatorzy proszą o założenie wygodnych ubrań, które mogą pobrudzić się w trakcie warsztatów.

Natomiast w niedzielę, 18 lipca o godz.12.00. Uczestnicy warsztatów użyją kolorów i ruchu do stworzenia abstrakcyjnych kompozycji, będzie to okazja do testowania rozmaitych sposobów rysowania: w biegu, nisko, wysoko, kręcąc się wokół siebie nawzajem.  - Sprawdzimy jak szybkie potrafią być farby. Odkryjemy co nam przypomina obrys stopy, a co ramienia i jak je połączyć w nieoczywisty rodzinny portret. Warsztaty będą okazją do wspólnej zabawy małych i dużych, będziemy ruszać się i rysować w wygodnych ubraniach, które mogą się pobrudzić w trakcie zabawy od pasteli, farb, mazaków - mówią organizatorzy. 

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Zapisy na zajęcia od 12 lipca, pod numerem 505 38 28 24 (w godz.8.00 – 16.00) Cena – 10 zł/rodzina (max 3 osoby)
Czas trwania 1,5 godziny.

8 sierpnia z kolei czeka warsztat Kolażowe pocztówki z Helka Studio. O godz. 15.00 organizatorzy zapraszają. Zapraszamy na letnie warsztaty z ilustracji, podczas których tworzone będą pocztówki przy użyciu techniki kolażu.  Do pracy posłużą vintage widokówki oraz wielobarwne, wycinane elementy, które stworzą sami uczestnicy, podczas warsztatu (eksperymentując z różnymi technikami plastycznymi).

Zajęcia dla młodzieży (od 15 lat) i dorosłych poprowadzi Hekla Studio. Zapisy na zajęcia od 2 sierpnia, pod numerem 505 38 28 24 ( w godz.8.00 – 16.00). Cena – 10 zł/osoba. 

https://www.cozadzien.pl/kultura/dzialalnosc-kulturalna-w-kamienicy-deskurow-zainaugurowana/73592

Joga na tarasie

Joga odbywać w środy do końca wakacji, począwszy od 14 lipca (terminy: 14 lipca, 28 lipca,11 sierpnia, 25 sierpnia, godz.18.00)

- Zapraszamy do wspólnej praktyki jogi. Na naszych zajęciach poznacie najważniejsze asany oraz nauczycie się prawidłowego oddechu tak, aby w łatwy sposób zrelaksować nie tylko ciało, ale i umysł. Fizycznej i emocjonalnej równowagi będziemy szuka z Katarzyną Buchacz – certyfikowaną nauczycielką jogi Iyengara w stopniu Introductory II i właścicielką studia Pani Joga w Radomiu - zapowiada Kinga Maszczyńska. 

Zajęcia są otwarte dla wszystkich, niezależnie od stopnia zaawansowania, i trwają 1,5 godziny. Należy zabrać ze sobą matę do jogi i strój pozwalający na swobodne poruszanie. Jogę praktykujemy boso. Bilety w cenie 8 zł/osoba, można kupić wyłącznie w dniu zajęć, w kasie Elektrowni od godz. 14.0. W  razie złej pogody zajęcia zostaną przeniesione do budynku.

Wszystkie wydarzenia w ramach Strefy Komfortu odbywają się na tarasie Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, przy ul. Kopernika 1. Na warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc.  Wydarzenia odbywają się z zachowaniem aktualnie obowiązującego reżimu sanitarnego.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy