Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Weekendowe atrakcje w Radomiu i regionie

Weekendowe atrakcje w Radomiu i regionie

Piątek, 4 czerwca

Wraca kino w Elektrowni

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza do kina. O godz. 13.45 – nagrodzony dwoma Oscarami animowany amerykański film dla dzieci - „Co w duszy gra”. Joe Gardner prowadzi zespół muzyczny w gimnazjum. Jego prawdziwą pasją jest jednak jazz. Joe przeżywa kryzys - zaczyna zadawać sobie pytania: po co tu jestem, jaki jest cel mojego życia. Kolejna premiera – o godz. 15.45 - to amerykański dokument „Helmut Newton. Piękno i bestia”. Bohaterki kultowych portretów Helmuta Newtona nareszcie mają możliwość, aby przedstawić własną interpretację życia i twórczości tego kontrowersyjnego artysty. O godz. 16.45 i 20 dwa następne spotkania z laureatami tegorocznych Oscarów. „Nomadland” opowiada o kobiecie po sześćdziesiątce, która wybiera wędrowne życie współczesnego nomady, po tym jak w wyniku recesji straciła swój dobytek. „Sound of Metal” z kolei to opowieść o losach pary, która z dnia na dzień musi zmierzyć się z wyzwaniem bezpowrotnie zmieniającym jej życie.

Przedpremierowy „Wstyd”

O godz. 19 na Dużej Scenie Teatru Powszechnego rozpocznie się przedpremierowy spektakl „Wstydu” Marka Modzelewskiego w reżyserii Błażeja Peszka. Oto jedno z narzeczonych rezygnuje ze ślubu tuż przed nim…. A tu goście zaproszeni, wesele i orkiestra zapłacone. Jednym słowem – wstyd! W restauracyjnej kuchni, na zapleczu sali weselnej, gdzie miało odbyć się przyjęcie, spotykają się rodzice niedoszłych małżonków. Rozmowę zaczynają od wzajemnych przeprosin, ale z czasem napięcie, skrywane emocje i pretensje dają się we znaki i prowadzą do nieuniknionej konfrontacji i konfliktu, który czasem wymyka się spod kontroli. Jakby tego było mało, atmosferę podsyca alkohol, którego na przyjęciu weselnym nie może zabraknąć. Niezwykle energetyczny spektakl, w którym obserwujemy pełen wachlarz różnorakich emocji. Wstęp płatny. Spektakl „Wstyd” można zobaczyć także w sobotę i niedzielę, 5 i 6 czerwca.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

Sobota, 5 czerwca

„Seks dla opornych” w teatrze

Alice i Henry, małżonkowie z dwunastoletnim stażem, uzbrojeni w egzemplarz „Seksu dla opornych", meldują się w modnym hotelu z misją rewitalizacji swojego przeżywającego kryzys związku. Wspólne lata odcisnęły na kochającej się niegdyś parze swoje piętno... Wzajemne pretensje i urazy doprowadzą małżonków niemal do rozstania. Czy poradnikowe recepty pomogą im uratować związek i na nowo rozpalić wygasłą namiętność? A może okaże się, że w miłości najbardziej liczy się coś zupełnie innego? „Seks dla opornych” to sztuka, w której na początku mężczyźni śmieją się z kobiet, potem kobiety śmieją się z mężczyzn, a na końcu mężczyźni wychodzą z teatru wpatrzeni w swoje kobiety. Początek spektaklu na Scenie Kameralnej o godz. 18. „Seks dla opornych” można obejrzeć także w piątek i w niedzielę, 4 i 6 czerwca. Wstęp płatny.

Niedziela, 6 czerwca

Dzień Dziecka w skansenie

Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza w godz. 12-17 na rodzinny festyn zatytułowany „Idzie Grześ przez wieś”. Na dzieci z opiekunami będzie czekać moc atrakcji, min. wyścigi z konikami na kijkach, warsztaty prowadzone przez twórców ludowych, plebiscyt na najbardziej lubiany przez dzieci ciągnik SAM, gra terenowa wśród uli figuralnych, występ teatrzyku Raz Dwa Trzyk i warsztaty teatralne, pokazy kowalstwa, warsztaty zabawkarskie, zabawy związane z pracami gospodarskimi i stoiska twórców ludowych. Organizatorzy zapraszają dzieci małe i duże i zapewniają, że każdy znajdzie coś dla siebie!

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Bezpretensjonalna „Daszeńka”

Które dziecko nie marzy o tym, aby mieć szczeniaczka? Ten spektakl Teatru Powszechnego nawiązuje do tego dziecięcego marzenia - opowiada o psim dzieciństwie i dorastaniu. Jego bohaterka, urocza foksterierka Daszeńka z pasją gania za własnym ogonem, jest smakoszem mleka, uwielbia bajki na dobranoc, rozrabia i psoci, ma przy tym nieprzebrane pokłady wdzięku, zadaje morze pytań i nieustannie dziwi się wszystkiemu. Bezpretensjonalna, zabawna historia o uczeniu się świata, poznawaniu reguł i zdobywaniu doświadczenia, ale także o odpowiedzialności, jaka wiąże się z posiadaniem zwierzątka. Klasyka literatury dziecięcej w atrakcyjnym teatralnym wydaniu. Początek spektaklu o godz. 13 na scenie Fraszka.

Poniedziałek, 7 czerwca

Czytamy Gombrowicza

W oczekiwaniu na XV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski Teatr Powszechny zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu „Czytamy Gombrowicza”. W cyklu zostaną zaprezentowane mniej popularne utwory pisarza, a czytania wyreżyserują znani twórcy teatralni i filmowi. Wezmą w nich udział aktorzy radomskiego teatru i młodzież szkół średnich. Jako pierwsze – o godz. 19 na scenie Kotłownia - czytane będzie opowiadanie „Zbrodnia z premedytacją” opublikowane po raz pierwszy w 1933 roku w zbiorze „Pamiętnik z okresu dojrzewania”. To pełna absurdu parodia kryminału będąca relacją ze śledztwa w sprawie zbrodni, do której nie doszło. Do wiejskiej posiadłości K. w celu uregulowania spraw urzędowych przybywa sędzia śledczy. Mimo że wizyta jest zapowiedziana, nikt nie oczekuje go na stacji. Kiedy dociera do celu, zostaje przyjęty przez domowników niczym niespodziewany gość. Wreszcie podczas obiadu w sztywnej, pełnej napięcia atmosferze, domownicy wyznają śledczemu, że pan domu zmarł w nocy... Z tekstem Gombrowicza zmierzą się: Danuta Dolecka, Agnieszka Grębosz, Alan Bochnak, Adam Majewski i Mateusz Paluch. Opiekę artystyczną obejmie Jose Iglesias Vigil. Absolwent łódzkiej Szkoły Filmowej, ukończył również kurs fabularny w Szkole Wajdy w Warszawie. Reżyserował popularne seriale telewizyjne, takie jak „M jak miłość”, „Barwy szczęścia” czy „Plebania”. Wstęp wolny.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Polecamy