W czwartek, 8 października o godz. 18.00 odbędzie się wieczór wspomnień o zmarłym w czerwcu Jerzym Bogdanie Kutkowskim, radomskim artyście plastyku, fotografiku, społeczniku, wychowawcy dzieci i młodzieży, autorze wielu wydawnictw o charakterze regionalnym i artystycznym. Podczas wieczoru otwarta zostanie wspomnieniowa wystawa jego prac z zakresu malarstwa, rysunku i fotografii zatytułowana „Trzy artystyczne odsłony Jerzego Kutkowskiego (1950-2020)”.
Autor urodził się 19 maja 1950 r. w Radomiu. Ukończył pomaturalne Studium Reklamy w Warszawie oraz studia wyższe w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie (obecny Uniwersytet Pedagogiczny) na Wydziale Sztuki. Uprawiał malarstwo, rysunek, grafikę wydawniczą i fotografię. Jerzy Kutkowski miał interesującą drogę zawodową, artystyczną oraz społeczną. W stanie wojennym opracowywał graficznie i kolportował wydawnictwa bezdebitowe. W roku 1981 był wśród założycieli Klubu Inteligencji Katolickiej w Radomiu, w którym początkowo pełnił funkcję wiceprezesa. Był także kawalerem Zakonu Rycerzy Bożego Grobu w Jerozolimie, członkiem Komisji ds. Kultury, Mediów i Nowej Ewangelizacji II Synodu Diecezji Radomskiej oraz prezesem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Radomskiej. Interesował się m. in. turystyką, historią sztuki i historią fotografii, a także ochroną zabytków, historią Radomia i regionu radomskiego. Zmarł 18 czerwca 2020 r. w Aninie.
Zgodnie z regulaminem opracowanym na czas epidemii, zamieszczonym na stronie internetowej „Resursy Obywatelskiej”, biorąc pod uwagę powierzchnie wystawowe oraz ilość miejsc w Sali Widowiskowej, na powyższym wieczorze można gościć 110 osób.
Wstęp na wieczór wspomnień o Jerzym Kutkowskim odbędzie się tylko za zaproszeniami.
Odbiór zaproszeń w dniach 5-7 października w godz. 10-18 na portierni Resursy (po lewej stronie przy wejściu), ul. Malczewskiego 16.
Przypominamy o obowiązku noszenia maseczki w pomieszczeniach Resursy, zdezynfekowaniu dłoni przed wejściem do Ośrodka oraz o zachowaniu wymaganego dystansu społecznego.
Ekspozycję oglądać można do 8 listopada br. Wydarzenie odbywa się w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.