Korona Kielce - Radomiak Radom (relacja live)

0:2
(0:1)

Dziesiąta w tabeli Fortuna 1 Ligi Korona Kielce będzie niedzielnym rywalem Radomiaka Radom. To pierwsze takie starcie obu ekip, od pamiętnego 2:2 na stadionie przy ul. Struga 63.

KONIEC MECZU. Radomiak wygrywa w Kielcach ze spadkowiczem 2:0. To był bardzo dobry występ podopiecznych trenera Dariusza Banasika!

Jeszcze jedno uderzenie z dystansu, ale na raty broni Kochalski!

Podliński

Kontratak Radomiaka. Podliński perfekcyjnie podaje do Banasiaka, a ten wygrywa pojedynek sam na sam z Koziołem! Chwilę później zawodnik tonie w obięciach kolegów!

Adam Banasiak!!! GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

90'

Właśnie rozpoczął się doliczony czas meczu. Rzut rożny dla Zielonych, już szósty w tym pojedynku

Aż 5 minut potrwa ten mecz

Piłka cały czas na połowie Korony

Rozpoczęła się 90. minuta

Powalczył Podliński w polu karnym i wywalczył rzut rożny. Nie spieszy się teraz gościom z Radomia

Podliński faulowany przez Greka w środkowej strefie boiska. Czas na oddech

88'

Teraz opuszcza boisko Angielski. Na nim pojawił się Banasiak

87'

Próba strzału z dystansu Diaza, ale ponad poprzeczką

Jeszcze tylko 5 minut, plus to co doliczy arbiter

To jednak Gąska, a nie Angielski opuścił boisko! Wszystko przez uraz, który doznał pomocnik. Pozostaje więc Angielski

Kozak nie dopadł do piłki, a byłby sam przed Koziołem

Bardzo ostry mecz, ale trudno się temu dziwić skoro stawka pojedynku jest tak wysoka

W międzyczasie opatrywany Gąska

83

Oklaski od ławki rezerwowej Radomiaka dla Angielskiego! Zawodnik opuszcza boisko, a na nim pojawił się Kozak

Bogusz przerwał akcję Korny i jest aut

W jego miejsce pojawił się Piróg

Leandro wywalczył rzut rożny. Na placu gry nie ma także Szymusika

Podliński wszedł tym razem za Radeckiego

79'

Powalony Bogusz przez Thiakane. Sędzia nie używa gwizdka, a obrońca zwija się z bólu

Napastnik już na boisku i od razu został złapany w pułapkę ofsajdową

Będzie zmiana w Radomiaku. Przygotowany już Podliński

75

Pretensje Korony za to, że arbiter odgwizdał spalonego! Żółta kartka dla trenera Bartoszka. Robi się bardzo nerwowo. Jeszcze kwadrans!

Wyjasnie wybiciem głową Bodzioch!

Starcie Thiakane z Bodziochem w polu karnym. Rzut rożny dla gospodarzy

72'

Tzimopoulos głową, ale bez problemu piłkę łapie Kochalski

71'

Leży teraz zawodnik Korony i na boisku przebywają służby medyczne. W ostatnich minutach zaostrzyło się to spotkanie, ale dobrze radzi sobie sędzia Małyszek

70'

Jakubik, po faulu na Szymusiku. Czyżby rewanż?

Gąska wprost w ręce Kozioła

69'

Rzut wolny dla Radomiaka

68

Podgórski. Oj zawodnik od początku na nią mocno pracował

66'

Karwot z wolnego! Piłka o centymetry minęła słupek bramki Kozioła! Szkoda tej okazji

Fayl obrońcy na Jakubiku, który wchodziłby w pole karne

64'

Szymusik

W ostatnich minutach Radomiak dał się zdominować. Czy będą, jakies zmiany w składzie?

62'

Podgóski strzelał, ale bardzo słabo i pewnie broni Kochalski

60'

Co za szansa przed Thiakane. Nie dopadł do dośrodkowanej piłki Kochalski, a napastnik mają przed sobą pustą bramkę uderzył - nieco wystraszony - głową ponad poprzeczkę

Podwójna zmiana w Koronie. Boisko opuszcza kapitan Kiełb wchodzi Górski. Zszedł także Cetnarski, a pojawił się Hugo Diaz

Naprawdę dobry fragment meczu

57'

Teraz w odpowiedzi Korona! Groźna akcja lewym skrzydłem, ale w ostatniej chwili sytuację wyjaśnia Bogusz!

56'

Kolejna akcja Radomiaka. Tym razem Leandro wpadł w pole karne, ale jego podanie do Radeckiego było zbyt mocne i zmarnowana szansa piłkarza z Radomia

55'

Ładna akcja Zielonych. Kochalski mocno do Radeckiego. Ten głowśą przedłużył piłkę do Angielskiego, a napastnik strzelił z narożnika pola karnego, ale na posterunku Kozioł

54'

Thiakane po faulu na Bodziochu

Leży Leandro. Zawodnik po starciu z Grzelakiem trzyma się za twarz. Potrzebna będzie pomoc medyczna. Przerwa w grze

Lisowski próbował przedrzeć się w pole karne, ale ubiegł go Kochalski i pewnie interweniował

49'

Ładna akcja Zielonych, ale tym razem nie popisał się Angielski

48'

Dobra interwencja Kochalskiego na przedpolu, który uprzedził napastnika Korony

Podgórski trafił Bogusza w czuły punkt... Zawodnik Radomiaka jest jednak dość twardy i gra dalej

46'

Rzut rożny dla Radomiaka, ale bez efektów

Jedna zmiana. W Koronie za Łysiaka - Lisowski

Zmiana stron. Druga połowa rozpoczęta

KONIEC! Radomiak po bramce wychowanka Korony Karola Angielskiego prowadzi 1:0

45'

O 1 minutę dłużej potrwa ten mecz. Tzn. jego pierwsza połowa

Utarczki słowne pomiędzy Karwotem, a Kiełbiem. Pomocnik Korony powinien za ten faul otrzymać czerwona kartkę, ale arbiter nie poakzał mu nawet żółtej!

Rzut rożny dla Korony, ale bez efektu

43'

Było groźnie pod bramką Kochalskiego. Ofiarny wślizg Cichockiego i piłka poza boiskiem

Dużo sił kosztuje ten emcz obie drużyny. Akcje to raz z jednej, a raz z drugiej strony

41'

Stracona szansa Zielonych. Wychodzili z kontrą 4-3, ale złe podanie...

39'

Strzał Angielskiego , ale przyblokowany i piłkę chwyta Kozioł

37'

Przez ostatnie minuty niewiele się działo. Bez strzałów, a gra w środkowejstrefie

33'

Szansa Korony, ale nikt nie zamknął dośrodkowania

32'

Szybki i żywy mecz. Dośrodkowanie Jakubika, ale do piłki nie dopadł Radecki. Mogło być groźnie

28'

Ofensywna akcja kielczan, ale piłkę na aut wybił Bodzioch

Tym razem defensorzy Korony wybijają piłkę

26'

Leo wywalczył rzut rożny. Tym razem z drugiej strony bramki

Angielski to wychowanek Korony i zawodnik, który urodził się w Kielcach! Stąd brak radości po zdobytym golu

24'

Ostry faul ANgielskiego. Karta bardzo słuszna

23'

Mogło być 2:0! Leandro wpadł w pole karne, ale piłka wstrzelona przez Brazylijczyka wzdłuż bramki nie znalazła adresata!

Z bramki Angielski sie jednak nie cieszył, a gest uniesionych dłoni można było doczytać, jako przeprosiny , bowiem Angielski to były piłkarz zespołu z Kielc!

Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Do piłki w polu karnym dopadł Angielski i strzałem z pierwszej piłki pod poprzeczkę wyprowadza Zielonych na prowadzenie!

20'

GOOOOOLLLLLLL!!!!!!! Karol Angieslki!

Groźnie pod bramką Korony. Piłakrze gości sygnalizowali zagranie ręka w polu karny. Gwizdek arbitra milczy.

18'

Kolejny raz Podgóski faulował Gąskę...

Radecki w polu karnym kielczan, ale przegrał pojedynek z defensorem Korony

15'

Kto wygra środek pola? Oto póki co toczy się walka w tym pojedynku

Leandro pełniący funkcję kapitana podawał do Angielskiego, ale ten źle przyjął fubolówkę

12'

Strzał z woleja Grzelaka, ale bardzo niecelnie

Kolejny rzut rożny dla kielczan

11'

Bardzo ładne podanie Radeckiego do Angielskiego, który wychodził sam na sam z Koziołem, ale spalony!

Kiełb próbował dośrodkować, ale piłka poza linią końcową

Piłka w posiadaniu Zielonych

9'

Uderzenie zza pola karnego Łysiaka. Bedzie róg

8'

Złe wybicie Kochalskiego, który był atakowany prze rywala. Piłka na aucie

7'

Uderzał Karwot, ale bardzo niecelnie

Radomiak próbował wyjść z kontrą, ale nieprzepisowo zatrzymywany Gąska i arbiter z Lublina upomina Podgórskiego. Póki co ustnie...

Odczuwa się , że obie drużyny inaczej niż wcześniejsze pojedynki - traktują niedziele starcie

Pięć minut gry za nami. Bez celnego strzału z obu stron

Radomiak dziś w wyjazdowych trykotach , na Zielono

Korona w swoich domowych strojach, a więc na żółto czerwono

Sędzia Małyszek rozpoczął mecz

Piłkarze Korony plasują się aktualnie na 11. miejscu, zaś Radomiak, który nie przegrał już od 11. pojedynków jest 7. W jakich nastrojach obie ekipy udadzą się na zimową przerwę???

Jak ważny jest to mecz dla kibiców można się było przekonać podczas ostatniego treningu. Na nim pojaiwli się fani Radomiaka, którzy poza efektowną flagą dotyczącą Leandro Rossiego - zaprezentowali doping dla zawodników i wyrazili swoje wsparcie

Powtóka z historii. W ostatnim meczu o punkty pomiędzy Radomiakiem, a Koroną padł remis 2:2, choć Zieloni na wypełnionym po brzegi stadionie przy ulicy Struga 63, do 80. minuty przegrywali 0:2. Dwa gole zanotował wówczas Jacek Kacprzak

W wyjściowej jedenastce brakuje Banasiaka i Podlińskiego. Zmianie ulegnie także taktyka , bo Radomiak zagra z jednym napastnikiem i pięcioma pomocnikami

Radomiak - Kochalski - Jakubik, Cichocki, Bodzioch, Bogusz, Leandro, Kaput, Radecki, Gąska, Karwot, Angielski

Dwie zmiany osobowe w kadrze Radomiaka w porównaniu do ostatniego meczu z Resovią. W nim Zieloni zremisowali 0:0, ale poziomem nie zachwycili

Gospodarze przeciwko Radomiakowi zagrają w następującym składzie: Kozioł - Szymusik, Tzimopoulos, Grzelak, Długosz - Podgórski, Kaczmarski, Cetnarski, Thiakane, Kiełb - Łysiak

Niedzielny mecz poprowadzi Jacek Małyszek, arbiter z Lublina

Dzień dobry! Na taki mecz z utęsknieniem wyczekiwali sympatycy Radomiaka Radom. Fani "Zielonych" przez 15 lat nie mieli możliwości dopingowania swoich ulubieńców w walce o punkty z Koroną Kielce. Dziś kibice wspierają piłkarzy, ale jedynie wirtualnie. Z uwagi na panującą pandemię pojedynek Korony z Radomiakiem odbędzie się bez udziału publiczności. Miejmy nadzieję, że podopieczni Dariusza Banasika potraktują to spotkanie, jak ich fani, a więc to nie jest zwykły mecz, a piłkarska wojna! Czy tak się stanie? O tym przekonamy się już za dwie godziny. Maciej Kwiatkowski, zapraszam!