Przypomnijmy, pod koniec czerwca pojawiły się informacje o zamiarze wycofania się ARP z planów realizacji projektu Fabryka w naszym mieście. Wówczas na antenie Radia Rekord poseł PiS Marek Suski stwierdził, że remont dawnej Fabryki Broni jest droższy niż budowa nowego obiektu. Sprawą zainteresował się prezydent Radomia Radosław Witkowski, który skierował pismo do prezydenta RP Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawickiego oraz Cezariusza Lesisza, prezesa zarządu ARP. W piśmie tym czytamy m.in.: „W marcu br. dowiedzieliśmy się, że ARP z przyczyn formalnych wycofała wniosek o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę, a dziś że już w ogóle nie zamierza realizować zapowiadanej inwestycji. Powodem ma być bardzo zły stan techniczny obiektu, w tym m.in. stropów i ścian. To zaskakująca informacja, ponieważ stan obiektu był od początku znany, a mimo to trwały kolejne procedury zmierzające do umożliwienia realizacji inwestycji. Inwestor otrzymał od miasta decyzję o warunkach zabudowy. Mieliśmy także stosowne uzgodnienia umożliwiające Agencji budowę na zabezpieczonych na ten cel działkach dodatkowych, bardzo potrzebnych miejsc parkingowych”.
https://www.cozadzien.pl/radom/arp-wycofuje-sie-z-projektu-fabryka/65613
Z koli w piątek, 3 lipca Agencja Rozwoju Przemysłu poinformowała, że działająca w imieniu Agencji pracownia architektoniczna Pas Projekt, z którą w ubiegłym roku została podpisała umowa na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy i rewitalizacji dawnej Fabryki Broni, 26 czerwca w Urzędzie Miejskim w Radomiu złożyła wniosek o wydanie pozwolenia na budowę.
"Wykonawca projektu złożył wniosek z kompletem załączników o wydanie decyzji pozwolenia na budowę. Równocześnie pozyskujemy nieruchomości, które mają na celu zapewnienie optymalnego układu komunikacyjnego umożliwiającego obsługę ruchu samochodowego w stronę terenu objętego planami inwestycyjnymi. 30 czerwca podpisana została umowa warunkowa zakupu dodatkowej działki na potrzeby przedmiotowej inwestycji. Nadal jednak pozostaje do rozwiązania spór z Urzędem Miasta Radomia co do liczby miejsc parkingowych dla inwestycji - sprawa jest na etapie postępowania przed sądem administracyjnym. Ponadto do ustalenia pozostają kwestie włączenia terenu inwestycji do układu komunikacyjnego Radomia, a także podział kosztów w tym zakresie" - informuje w oficjalnym komunikacie ARP.
Przypomnijmy, że budynek Fabryki Broni ma zostać przekształcony w nowoczesny biurowiec klasy A, w którym zatrudnienie mogłoby znaleźć około 2 tys. osób.