Od czerwca z każdym dniem przy ul. Żeromskiego i Kilińskiego było mniej robotników. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, wykonawcy poszczególnych etapów kończyli prace, ale nikt nie zaczynał nowych. W zasadzie sama bryła przyszłego hotelu jest już skończona. W tej chwili na placu budowy pracuje kilka osób przy elewacji.
- Inwestycja w Radomiu – podobnie jak wszystkie inne - została wstrzymana – usłyszeliśmy w czwartek w firmie Unirest. - Trudno w tym momencie powiedzieć, co z budową będzie się działo dalej. Decyzja może zostać podjęta za miesiąc albo za dwa.
Przypomnijmy: zarówno zabytkowy pałacyk Towarzystwa Kredytowego Miejskiego przy fontannach, jak i budynek szkoły odzieżowej od strony ul. Kilińskiego były własnością miasta do 2013 roku. Wtedy to firma PartnerDom wygrała przetarg na zakup nieruchomości. Była to tzw. transakcja wiązana – PartnerDom dostał budynki i ziemię, oferując w zamian miastu nie gotówkę, tylko 77 mieszkań w dawnym hotelu przy ul. Staroopatowskiej. W pałacyku spółka planowała hotel z częścią restauracyjną dostępną nie tylko dla gości hotelowych oraz biura. Zgodnie z umową z miastem PartnerDom miał pięć lat – od 2014 roku - na remont budynków i oddanie hotelu do użytku. Firma inwestycję nawet zaczęła, ale po niecałych trzech latach zaniechała prac. Rozbierając przy okazji zabytkową więźbę dachową pałacyku Towarzystwa Kredytowego Ziemskiego.
https://www.cozadzien.pl/zdjecia/hotel-hilton-wykonawca-zszedl-z-placu-budowy-zdjecia/66762
W kwietniu 2018 roku PartnerDom ostatecznie zrezygnował z inwestycji i przedstawił miastu nowego właściciela – warszawską spółkę Unirest, właściciel kompleksu DoubleTree by Hilton – Hampton by Hilton Kraków oraz dwóch Hamptonów: w Gdańsku Oliwie i Oświęcimiu. Unirest był gotów dokończyć remont i uruchomić przy ul. Żeromskiego i Kilińskiego hotel. Miasto wyraziło zgodę, program funkcjonalno-użytkowy zaakceptował także konserwator zabytków. Obie strony uzgodniły, że obiekt zostanie oddany do użytku w ciągu trzech lat od dnia podpisania umowy, czyli do wiosny 2021 roku. Kilka dni później Unirest poinformował, że podpisał list intencyjny z siecią Hilton w sprawie udzielenia franczyzy na markę Hilton Garden Inn. W Radomiu zaplanowano czterogwiazdkowy hotel z około 115 pokojami w kilku wariantach. Do dyspozycji gości miał być również garaż podziemny z 30 miejscami postojowymi. Jedną z trzech kondygnacji przeznaczono dla strefy fitness. Przy ul. Kilińskiego i Żeromskiego znalazłaby się także część konferencyjna i – oczywiście – restauracja oraz bar.
Za projekt odpowiadała łódzka firma 4Design Architekci i Inżynierowie Gola Głażewski, a generalnym wykonawcą została kielecka firm Creo HTL. Unirest zapowiadał, że Hilton Garden Inn w Radomiu przyjmie pierwszych gości w 2020 roku.