Lekarz Monika Bator-Gregorczyk potwierdziła ciąże u pacjentek, które skorzystały z bezpłatnego programu leczenia niepłodności. Minął dopiero miesiąc od jego rozpoczęcia, a już pierwsze pary mogą cieszyć się biciem serduszka ich maleństwa.
- To wspaniała wiadomość i mamy nadzieje, że pierwsza z wielu. Szczęśliwym parom życzymy dużo zdrówka i spokoju, a sobie życzymy żeby każdy nasz dzień zaczynał się tak wyjątkowo – poinformowała klinika Bat-Med realizująca Program wspierania zdrowia prokreacyjnego dedykowany dla mieszkańców Radomia. - To szczególny sukces, ponieważ konsultacje ruszyły dopiero z początkiem maja i już po miesiącu kilka par może cieszyć się pierwszym biciem serduszka ich maleństwa. Zachęcamy radomian do zgłaszania się do programu i korzystania z bezpłatnej diagnostyki oraz konsultacji ze specjalistami. Takie badania mogą zbliżyć was do posiadania potomstwa i spełnienia marzeń o szczęśliwej rodzinie. Zapisy trwają.
Program realizowany jest od początku maja zapisało się do niego i korzysta z darmowej diagnostyki oraz konsultacji już dziesiątki par z Radomia. Klinika jest przygotowana zarówno diagnostycznie, jak i personalnie do obsługi większej ilości osób borykających się z problemem niepłodności.
https://www.cozadzien.pl/radom/bator-gregorczyk-nieplodnosc-nie-jest-powodem-do-wstydu/91103
- Dlatego apelujemy do wszystkich młodych osób, aby podawały tę informację dalej, że dzięki temu programowi można zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Badania diagnostyczne są bardzo drogie, a dzięki budżetowi obywatelskiemu realizowane są w 100% bezpłatnie - informuje klinika.
Osoby zakwalifikowane do programu objęte są wielospecjalistyczną opieką oraz możliwością wykonania badań, niezbędnych konsultacji zgodnie z zasadami leczenia niepłodności zawartymi w rekomendacjach Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii PTMRiE. Wszystkie konsultacje i badania mają na celu ustalenie przyczyn niepłodności.
Z programu mogą skorzystać pary, które mieszkają w Radomiu, pozostają w związkach małżeńskich lub partnerskich, wcześniej nie były diagnozowane pod kątem niepłodności, jej przyczyn oraz nie korzystały z zabiegu inseminacji i in vitro. Pary chcące skorzystać z programu zobowiązane są okazać oświadczenie, które potwierdza, że są podatnikami w Radomiu, tzn. PIT-11 lub w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej PIT-36.
Aby wziąć udział w programie należy wypełnić formularz na stronie placówki http://www.bat-med.pl/nieplodnosc lub bezpośrednio zgłosić się do kliniki Bat-Med przy ul. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka 4/6/8 w Radomiu. Zapisy trwają. - Klinika jest czynna sześć dni w tygodniu od godz. 7 do 20.
- Każda para której uda się doczekać upragnionego dziecka jest dla nas wielkim sukcesem, ale również sukcesem obywateli Radomia, którzy głosowali na ten program. – mówi Lek. Monika Bator- Gregorczyk właściciel kliniki Bat-Med.
Program jest finansowany z Budżetu Obywatelskiego Radomia na 2023 r. Jego wartość to 2 mln 300 tys. zł. Termin realizacji projektu jest do 10 grudnia br. Szczegółowe informacje na stronie internetowej placówki, telefonicznie przez kontakt z recepcją lub koordynatorami projektu oraz na miejscu w klinice Bat-Med. Udział w programie jest bezpłatny.