Pary cierpiące z powodu niepłodności mogą wykonać pełną diagnostykę, zidentyfikować jej przyczyny i wdrożyć odpowiednie leczenie. A to wszystko dzięki projektowi, który zwyciężył w Budżecie Obywatelskim 2023 pn. „Program wspierania zdrowia prokreacyjnego dedykowany dla mieszkańców Radomia”.
https://www.cozadzien.pl/radom/w-radomiu-rusza-program-diagnostyki-nieplodnosci/90699
Kto może skorzystać z programu?
Z programu mogą skorzystać pary, które mieszkają w Radomiu, pozostają w związkach małżeńskich lub partnerskich, wcześniej nie były diagnozowane pod kątem niepłodności, jej przyczyn oraz nie korzystały z zabiegu inseminacji i in vitro.
Jak się zgłosić?
Aby wziąć udział w programie należy wypełnić formularz na stronie placówki lub bezpośrednio zgłosić się do kliniki Bat-Med przy ul. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka 4/6/8 w Radomiu. Pary zobowiązane są okazać oświadczenie, które potwierdza, że są podatnikami w Radomiu, tzn. PIT-11 lub w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej PIT-36. A jak przyznaje jedna z par, która zgłosiła się już do programu - rejestracja jest szybka i łatwa.
- Po zgłoszeniu się do kliniki wystarczyło okazać dowód tożsamości i PIT. Po przejściu procesu kwalifikacji, wypełniliśmy krótką ankietę i mieliśmy możliwość porozmawiania z położną, która udzieliła odpowiedzi na wszelkie nurtujące nas pytania dotyczące programu. Bezpośrednio po spotkaniu, została nam przypisana data pierwszej wizyty u lekarza, a czas oczekiwania na nią nie jest długi, ponieważ została zaplanowana już w połowie maja - mówi jedna z par, która zgłosiła się do programu.
Co oferuje program?
Osoby zakwalifikowane do programu objęte będą wielospecjalistyczną opieką, będą miały możliwość wykonania badań, niezbędnych konsultacji zgodnie z zasadami leczenia niepłodności zawartymi w rekomendacjach Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii PTMRiE. Wszystkie konsultacje i badania będą miały na celu ustalenie przyczyn niepłodności.
- Diagnostyka jest bardzo szeroka. Obejmuje ona konsultacje ginekologiczne, psychologiczne, andrologiczne, dietetyczne, diabetologiczne, urologiczne i endokrynologiczne. Konsultacje będą prowadzić specjaliści, którzy mają doświadczenie w leczeniu pacjentów z niepłodnością. Wstępny limit, jaki ustaliliśmy to 650 par, które będą mogły wziąć udział w programie. Uwzględniliśmy pełną diagnostykę, więc jeśli któraś para nie wykorzystana jakiegoś badania, to przechodzi ono na kolejną parę - mówiła Monika Bator-Gregorczyk, lekarz ginekolog z kliniki Bat-Med i pomysłodawczyni projektu.
Udział w programie jest bezpłatny
Program jest finansowany z Budżetu Obywatelskiego Radomia na 2023 r. Jego wartość to 2 mln 300 tys. zł. Termin realizacji projektu jest do 10 grudnia, dlatego najlepiej nie czekać i zgłosić się już teraz. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej placówki, telefonicznie przez kontakt z recepcją lub koordynatorami projektu (dostępne poniżej) oraz na miejscu w klinice Bat-Med.
Strona: www.bat-med.pl i TUTAJ
Recepcja: 503-40-20-20; 48 340-20-20 lub rejestracja@bat-med.pl
Opiekun pacjenta (położna): 503-402-030 lub polozna@bat-med.pl
https://www.cozadzien.pl/radom/bator-gregorczyk-nieplodnosc-nie-jest-powodem-do-wstydu/91103