Kandydaci Nowej Lewicy wystartują do rady miejskiej w ramach Radomskiego Paktu Samorządowego Radosława Witkowskiego. Oprócz nich na listach znajdą się przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Bezpartyjnych Radomian oraz Polski 2050.
Z czwartego miejsca w okręgu nr 1 wystartuje Edyta Malec - Ćwiek.
- Wśród naszych postulatów jest kontynuacja in-vitro z budżetu miasta, zwiększenie ilości miejsc w żłobkach i przedszkolach, utworzenie stacjonarnego hospicjum dla ludzi obłożnie chorych i modernizacja szkół - wylicza Edyta Malec - Ćwiek.
W okręgu nr 2 kandydatem Nowej Lewicy będzie Jan Pszczoła, który wystartuje z trzeciego miejsca.
- Najważniejszą rzeczą wydaje mi się kontynuacja zazielenienia, budowa parkingów, szczególnie na Ustroniu oraz budownictwo mieszkaniowe - mówi Jan Pszczoła.
W okręgu nr 3 z siódmego miejsca wystartuje Tytus Kacprzak. Jego głównym celem jest rozwój budownictwa społecznego.
- Naszym głównym celem jest tworzenie przystępnych cenowo mieszkań, które zagwarantują stabilność i bezpieczeństwo mieszkaniowe młodym osobom oraz z niskimi dochodami. Kolejnym punktem jest ekologia miejska. Chcemy, żeby Radom był miastem zielonym - wymienia Tytus Kacprzak.
W czwartym okręgu z czwartego miejsca wystartuje Jolanta Sokołowska. Jako radna chciałaby wspierać budowę mieszkań komunalnych, żłobków i przedszkoli, a także dbać o stan ulic.
- Żłobków w Radomiu jest za mało. Obecnie mamy dwa, a na tylu mieszkańców jest to stanowczo za mało. Ponadto jestem mieszkanką Oboziska i Michałowa. Moim głównym priorytetem jest remont ul. Rodziny Winczewskich - mówi Jolanta Sokołowska.
W piątym okręgu z drugiego miejsca wystartuje Jolanta Luty. Jej priorytetami będą m.in. przywrócenie Radomiowi statusu miasta wojewódzkiego oraz utworzenie w mieście uczelni o profilu wojskowym.
- Odzyskanie statusu stolicy województwa przez Radom jest kluczowe. W moim programie znajduje się również budowa szpitala klinicznego, przeprowadzenie trasy S9 przez Radom. Bardzo ważne jest uruchomienie wyższej szkoły o profilu wojskowym. Radom ma bogate tradycje, jeśli chodzi o szkolnictwo wojskowe. Tutaj po wojnie była Wyższa Szkoła Lotnicza, w której wykładał as polskiego lotnictwa - Stanisław Skalski - mówi Jolanta Luty.
Wśród pozostałych postulatów są także m.in. utworzenie filharmonii radomskiej, lokalnego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad czy pełnoprawnych oddziałów telewizji publicznej i radia.