Ranking powstał na podstawie 35 tysięcy ocen chorych i ich bliskich oraz niemal 19 tysięcy komentarzy. Łącznie oceniono 115 placówek. Po raz pierwszy w historii najlepszym szpitalem onkologicznym wybrano Radomskie Centrum Onkologii. W ubiegłorocznym rankingu naszej lecznicy przypadło drugie miejsce. Łącznie 551 osób oceniło radomski szpital na 4,8 w pięciostopniowej skali. Wśród kryteriów znalazły się takie kwestie jak przestrzeganie praw pacjenta, sposób leczenia i jego organizacja czy komfort i opieka personelu. - Radomskie Centrum Onkologii to miejsce, gdzie pacjent otrzymuje nie tylko fachową i specjalistyczną opieką oraz pomoc, ale otrzymuje także niesamowitą troskę, opiekę, wrażliwość, empatię oraz wsparcie emocjonalne i psychiczne, które na każdym etapie leczenia onkologicznego jest bardzo potrzebne - mówi Marta Michalska-Wilk, wiceprezydent Radomia.
https://www.cozadzien.pl/radom/urologia-weszla-na-wyzszy-poziom/106675
I to wsparcie docenili pacjenci. Jak podkreśla Dorota Ząbek, dyrektor lecznicy, szpital oprócz właściwej opieki medycznej i leczenia, stara się również organizować szereg innych wydarzeń. Wszystko po to, aby pacjent - choć na chwilę - mógł oderwać swoje myśli od procesu leczenia. - Dla pacjenta niezmiernie ważne jest to, że jest dobrze leczony, ale też to, że czuje się też bezpiecznie w tym miejscu. To szpital onkologiczny, w którym będziemy starać się stworzyć taką atmosferę, aby pacjent - na ile jest to możliwe - dobrze się tu czuł. Robimy wieczorki ze sztuką, warsztaty makijażu, tworzymy kanapki, organizujemy prelekcje. Staramy się ciągle wymyślać coś nowego, aby to życie pacjentów w szpitalu urozmaicić. I tak jednak najważniejsza jest rozmowa o pacjentów, dbanie o nich - tłumaczy Dorota Ząbek, dyrektor zarządzający Radomskiego Centrum Onkologii.
Zespół szpitala liczy dziś ponad 450 osób, w tym 350 to członkowie personelu medycznego. Profesor Tadeusz Pieńkowski podkreśla, że za sukcesem szpitala stoją nie tylko lekarze i pielęgniarki, ale również pracownicy obsługi i administracji. Obecnie placówka dysponuje bazą 150 łóżek, posiada dwie sale operacyjne i nowoczesną bazę diagnostyczną. Niestety, z roku na rok przybywa chorych. - Niestety, nie ma możliwości, żeby liczba zachorowań z roku na rok spadała. Zmienia się za to statystyka nowotworów. Dobry przykład to rak płuc - u mężczyzn zachorowalność spada, ale za to wzrasta u kobiet. Jak widać, panowie łatwiej rezygnują z palenia. Jeśli chodzi o profilaktykę to nasz szpital ma pełne możliwości wykonywania badań przesiewowych w kierunku raka piersi i raka jelita grubego. Tu jest jeszcze dużo do zrobienia, bo potencjalnie z tych badań mogłoby skorzystać zdecydowanie więcej osób, niż korzysta obecnie - wyjaśnia dr hab. n. med. Tadeusz Pieńkowski, kierownik Kliniki Chorób Piersi CMKP.
Radomskie Centrum Onkologii im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 76′ funkcjonuje od 2015 r. Leczone są tu za pomocą procedur chirurgii, radioterapii i chemioterapii m.in: nowotwory piersi, przewodu pokarmowego, głowy i szyi, układu moczowego i prostaty, narządów rodnych, płuc oraz mózgu.