Certyfikat oznacza, że Radomskie Centrum Onkologii spełnia wymagania Międzynarodowego Towarzystwa Senologicznego. Dzięki temu, dana pacjentka znajduje się pod opieką specjalistów od momentu diagnozy, przez cały proces terapii aż do wyzdrowienia. - Ten certyfikat potwierdza, że leczymy w Radomskim Centrum Onkologii pacjentki na najwyższym światowym poziomie. Pacjentkami zajmuje się wyselekcjonowana, bardzo doświadczona grupa fachowców. Jest to interdyscyplinarny zespół, który na bieżąco analizuje, monitoruje zarówno proces diagnostyki jak i leczenia - tłumaczyła Dorota Ząbek, dyrektor zarządzający Radomskiego Centrum Onkologii.
W ramach programu objętego certyfikatem decyzje podejmowane są przez szerokie grono lekarzy: chirurga onkologicznego, onkologa klinicznego, patomorfologa i radiologa. Chora objęta jest także opieką rehabilitanta i psychoonkologa. Każda pacjentka podczas leczenia ma również opiekuna, zwanego koordynatorem. To on z pacjentką planuje leczenie, diagnostykę i jest przede wszystkim dla niej cały czas dostępny. - Na tym to polega, aby ośrodki miały takie procedury, żeby pacjent miał dostęp do nowoczesnej, europejskiej diagnostyki, dobrej chirurgii i szybkiego leczenia uzupełniającego. Mamy dużo pacjentów, którzy przyjeżdżają do nas z Warszawy, Łodzi, Katowic i z innych różnych miejsc - mówił prof. Zoran Stojčeva, kierownik Oddziału Chirurgii Onkologicznej Radomskiego Centrum Onkologii.
Jednak, wszystkie kobiety powinny pamiętać, że najważniejsza jest profilaktyka i samobadanie. - Już 20-latki i 30-latki powinny zacząć samobadanie piersi, żeby przede wszystkim poznać ich budowę. Jeśli kobieta wyczuje, że pojawiło się coś czego nie było, czego wcześniej nie czuły i utrzymuje się przez dłuższy czas tj. około paru tygodni, to jest to wystarczający powód, aby taką zmianę sprawdzić - informował dr n. med. Tomasz Lewandowski, kierownik Oddziału Onkologi Radomskiego Centrum Onkologii.
A jak prawidłowo przeprowadzić samobadanie piersi? - Około tygodnia po miesiączce to taki najkorzystniejszy moment na samobadanie piersi. Róbmy to przede wszystkim regularnie. Nie ma znaczenia czy zaczniemy badać pierś od szczytu pachy w stronę brodawki czy odwrotnie. Chodzi o to, aby całą objętość piersi dotknąć opuszkami palców przesuwając je o pół centymetra lub o centymetr. Nie doszukujmy się nawet tam specjalnie zmian, tylko starajmy się poznać budowę piersi - opowiadał dr n. med. Tomasz Lewandowski.
Warto podkreślić, że międzynarodowym certyfikatem może poszczycić się małe grono szpitali – w Polsce jest ich obecnie dziewięć. - Dzisiaj mamy pewność, że usługi na najwyższym poziomie w Polsce są świadczone w Radomskim Centrum Onkologii. Z całą pewnością, jeśli szukacie profesorów, fachowców, którzy będą w sposób właściwy państwa leczyć – to tu ich znajdziecie - mówił Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.
https://www.cozadzien.pl/radom/wykorzystuja-sztuczna-inteligencje-w-medycynie/84025
Leczenie w Radomskim Centrum Onkologii odbywa się w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dla pacjentek diagnozowanych w kierunku raka piersi przeznaczony jest w szpitalu specjalny numer telefonu: 48 389 24 00. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ
https://dami24.pl/wiadomosci/rco-leczymy-pacjentki-na-najwyzszym-swiatowym-poziomie/24881