W sobotę, 9 marca w auli głównej Akademii Nauk Stosowanych w Radomiu odbyła się debata, która została podzielona na dwa panele dyskusyjne. Pierwszy z nich dotyczył postrzegania świata biznesu okiem kobiet, drugi natomiast dotyczył punktu widzenia mężczyzn. - Główny cel dzisiejszej debaty, to przede wszystkim pomoc kobietom z wejściem na rynek pracy. Ponadto chcieliśmy, aby wspólna dyskusja pokazała, że kobiety doskonale odnajdują się na stanowiskach zarządzających. Podczas debaty próbowaliśmy skupić się na tych kwestiach, które nie do końca są oczywiste w świecie biznesu - wyjaśnia Emilia Żuchowska-Kotlarz, dziekan Wydziału Prawa i Administracji.
Głównym organizatorem spotkania było Koło Naukowe Młodych Menadżerów AHNS. - Postanowiliśmy wykorzystać zaangażowanie studentów, którzy chcą spotykać nowych ludzi i chcą z nimi rozmawiać. My, jako przyszli menadżerowie, zawsze dążymy do tego, by móc odkrywać świat biznesu od strony praktycznej - tłumaczy Sebastian Ogar, przewodniczący Koła Naukowego Młodych Menadżerów AHNS. - W trakcie debaty chcieliśmy porozmawiać przede wszystkim o przekraczaniu granic płci w postrzeganiu biznesu. Chcieliśmy również porównać, jak kwestia płci wpływa na zajmowane stanowiska w różnych branżach - dodaje.
W debacie udział wzięli studenci i wykładowcy AHNS, a także radomscy przedsiębiorcy. - Dzisiejsza debata dotyczyła przede wszystkim przekraczania granic, które ciągle są obecne, czy to w życiu społecznym czy zawodowym. Staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie, jak realizowana jest w praktyce zasada równości i jak przestrzegane są prawa kobiet - wyjaśnia Adam Tokarski, dziekan Akademickiego Studium Kształcenia Praktycznego.
Nie była to pierwsza tego typu dyskusja organizowana przez koło naukowe. - U nas bardzo dużo się dzieje, prężnie działamy i praktycznie co miesiąc organizujemy przynajmniej jedno większe wydarzenie - wyjaśnia Sebastian Ogar.
https://www.cozadzien.pl/radom/swiatowy-tydzien-przedsiebiorczosci-na-ahns/96670
Obecnie Koło Naukowe Młodych Menadżerów AHNS liczy 27 członków.