W sobotę, 9 maja informowaliśmy, że jeden z pracowników Urzędu Miejskiego w Radomiu otrzymał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Wówczas, jak informowała Katarzyna Piechota-Kaim z biura prasowego UM, osoby, które miały bezpośredni kontakt z zakażonym zostały skierowane na kwarantannę, a te które miały pośredni kontakt objęte zostały nadzorem epidemiologicznym. Z kolei na piętrze na którym pracowała osoba zakażona została przeprowadzona dezynfekcja, a pracownicy - zgodnie z zapowiedzią - od poniedziałku przy wejściu mają mierzoną temperaturę.
- Po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników, praca urzędu praktycznie nie zmieniła się. Pięć osób zostało objętych kwarantanną, a ponad 60 – nadzorem epidemiologicznym. Teraz czekają oni na wyniki testów. Na razie nie zapadły żadne decyzje dotyczące zmiany organizacji pracy w Urzędzie Miejski - przyznaje Janusz Kalinowski, z biura prasowego UM.
Jak informuje magistrat, mając na uwadze bezpieczeństwo pracowników, w urzędzie zachowane są też właściwe odległości między poszczególnymi stanowiskami, a pracownicy są wyposażeni w środki ochrony osobistej.
https://www.cozadzien.pl/radom/pracownik-urzedu-miejskiego-z-koronawirusem/64599
Kiedy bezpośrednia obsługa interesantów?
Przypomnijmy, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Radomia, a także pracowników samego urzędu, od kilku tygodni w Urzędzie Miejskim, nie odbywa się bezpośrednia obsługa interesantów. Natomiast przy wejściu od ul. Kilińskiego 30 ustawiona jest urna, w której można zostawiać dokumenty dotyczące bieżących spraw prowadzonych przez urząd. Z kolei 4 maja przy wejściu od strony ul. Staszica został uruchomiony punkt odbioru dokumentów. Ich odbiór jest możliwy po uprzednim telefonicznym umówieniu się z pracownikiem danego wydziału lub biura.
- Na bieżąco monitorujemy sytuację epidemiczną oraz rządowe zalecenia. Na razie trudno dokładnie określić termin wznowienia bezpośredniej obsługi interesantów. Ale też trzeba powiedzieć, że dobrze sprawdza się platforma IBOM, dużo wniosków trafia do nas drogą elektroniczną. W pilnych sprawach cały czas istnieje możliwość indywidualnego umówienia się telefonicznie z pracownikiem danego wydziału lub biura, np. w celu odbioru dokumentów, w tym praw jazdy, dowodów rejestracyjnych i dowodów osobistych. Na bieżąco Urząd Stanu Cywilnego przy ul. Moniuszki prowadzi rejestrację zgonów i sporządza akty zgonu - informuje Janusz Kalinowski, z biura prasowego UM. - Oczywiście kiedy wrócimy do bezpośredniej obsługi interesantów, to na pewno będą jeszcze obowiązywały środki bezpieczeństwa, np. może zostać ograniczona liczba interesantów przebywających jednocześnie w urzędzie - dodaje.