Warsztaty odbędą się w następujących miejscach i terminach: 26 kwietnia - Łaźnia, ulica Żeromskiego 56, - między 16, a 20 - prowadzi Dariusz Paczkowski, 27 kwietnia - Elektrownia, ulica Kopernika 1,- między 16, a 20 - prowadzi Dariusz Paczkowski, 28 kwietnia - Łaźnia, ulica Żeromskiego 56 - między 15, a 19 - prowadzi Wojciech "Taki Myk" Wiśniewski oraz 29 kwietnia - Elektrownia, miedzy 15 a 19 prowadzi Arkadiusz Andrejkow.
Chętni do wzięcia udziału w warsztatach i do robienia murali powinni odwiedzić stronę (socoradom.pl) i wejść w zakładkę PLIKI, gdzie możliwe są do pobrania formularz i regulamin akcji. Należy wypełnić formularz i przesłać na adres sekretariatu III LO. im. płk. Dionizego Czachowskiego w Radomiu (ul. Traugutta 44, 26-600) wraz z załączoną pracą plastyczną, pt. "MÓJ POMYSŁ NA MURAL". Wypełniony formularz wraz z pracą można przesłać za pomocą tradycyjnej poczty, zanieść osobiście, bądź wysłać skan obu na tego maila. Zamiast pobierać ze strony, zainteresowani mogą również poczekać, aż odwiedzimy ich szkołę między 26, a 29 marca, celem promocji projekt
http://www.cozadzien.pl/zdjecia/moj-pomysl-na-mural-murale-w-radomiu/46266
Po zakończeniu warsztatów, uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający ich kompetencje twórcze, wraz z osobistym komentarzem artystów prowadzących warsztaty na temat ich prac, a następnie ci, którzy zakwalifikują się do następnego etapu projektu, dostaną zadanie bojowe, jakim będzie stworzenie projektu muralu dokładnie pod budynek, na którym będą go wykonywać. Projekt zostanie potem skonsultowany z właścicielem budynku oraz artystami i naniesione będą ewentualne poprawki, po czym uczestnicy przejdą do roboty. Kilka dni w tygodniu na określony czas będziemy się spotykać przy konkretnych obiektach i pracować razem nad muralem, aż do 10 czerwca.
Murali będzie 5, zaś miejsc na warsztatach jest 40. Do tworzenia murali zaangażujemy 20 uczestników, których wskażą artyści prowadzący warsztaty.
Podczas tworzenia murali uczestnicy zostaną podzieleni na grupy wykonawcze po 4 osoby, każda wspierana technicznie przez jednego z członków naszego zespołu projektowego. I, że organizację tych grup dostosujemy do preferencji ich członków, będziemy pozostawać w pełnej konsultacji z uczestnikami i służyć im wszelką pomocą.
Następnie zorganizowana zostanie ankieta wśród mieszkańców dzielnic, w których powstał mural, w której ocenią go i wskażą, jak jego obecność wpływa na ich samopoczucie.
Po tym wszystkim, 15 maja w Elektrowni zorganizujemy galę, podczas której Prezydent Radosław Witkowski osobiście wręczy twórcom murali certyfikaty, które potwierdzają ich kompetencje twórcze.