XXV Radomskie Święto Chleba trwało od piątku do niedzieli (od 1 do 3 września). Były tradycyjne wypieki, jak i wyroby specjalnie przygotowane na tę okazję. Oprócz pieczywa i ciast, można było kupić również inne produkty, w tym miody, sery czy wędliny. - Wspólnie, wszyscy razem naszymi działaniami pokazujemy, że radomski chleb jest najlepszy na świecie. A jak to pokazujemy? Przede wszystkim chodząc codziennie rano, popołudniu i wieczorem do naszych sklepów, radomskich piekarni i kupując rewelacyjne pieczywo - mówił Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
https://www.cozadzien.pl/zdjecia/25-radomskie-swieto-chleba-zdjecia/94513
Tegoroczne jubileuszowe Święto Chleba odbyło się pod hasłem „Bo bez chleba żyć się nie da!”. Autorem hasła jest Marek Mioduszewski, czyli tzw. redaktor bułeczka.
- Hasło tegorocznego Święta Chleba jest wielowymiarowe. Odnosi się ono nie tylko do chleba jako codziennego pożywienia, jego wartości odżywczej i prozdrowotnej, o których to piekarze rzemieślnicy wieści niosą pod strzechy i miejskie dachy. To hasło mówi także o symbolicznej obecności chleba w polskiej i słowiańskiej tradycji kulturowej - mówił Jarosław Gajda, prezes Cechu Piekarzy w Radomiu.
Tradycyjnie już podczas Święta Chleba zostały wręczone statuetki Klucza św. Kazimierza. Są one wręczana za upowszechnianie i ochronę dóbr kultury, popularyzację dziedzictwa kulturowego i historii Radomia oraz szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz środowiska piekarskiego. W tym roku nagrodzeni statuetką zostali: Monika Dudek, prezes Stowarzyszenia Nowe Perspektywy i doradca ds. ekonomii społecznej, Jan Jaworski, prezes Izby Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Radomiu oraz Sylwester Krawczyk, właściciel Zakładu Masarskiego Krawczyk.
- Do chleba coś potrzeba. Mamy tutaj stoisko z kiełbaską i od 25 lat jestem zawsze pod wrażeniem, jak piekarze potrafią raz w roku się zjednoczyć i robią super imprezę. Dla mnie zawsze było honorem, że mogłem im w tym odrobinę pomóc - mówił Sylwester Krawczyk, właściciel Zakładu Masarskiego Krawczyk.
Kiermaszowi, który odbywał się na pl. Corazziego towarzyszył festyn rodzinny, w tym zajęcia fit dance, warsztaty artystyczne, pokazy taneczne oraz gry, zabawy i konkursy. Tradycyjnie nie zabrakło prezentacji artystycznych. Wystąpił m.in. Jan Majewski, Big Band Mundana oraz zespół Wanda i Banda.