Pożar w Gołębiowie
W piątek Radom został zaalarmowany, ze pali się Gołębiów. Na miejsce pożaru, który wybuchł o godz. 17.20 wyjechały wszystkie 3 oddziały straży radomskiej, a także straż Wytwórni Broni i wojsko (72 p. p.). Energicznej i skutecznej akcji przeciwogniowej stał na przeszkodzie brak wody, mimo to jednak zdołano ogień umiejscowić i stłumić.
W rezultacie spaliły się 2 stodoły, sieczkarnia, kierat, obora i szopa, wszystko wartości 12-15 tysięcy złotych.
Słowo nr 243, 20 października 1929
Goście w hotelach
Zdarza się niekiedy, że przyjezdny, zgłaszając się do hotelu, nie otrzymuje pokoju nie z tego powodu, że wszystkie pokoje są zajęte, lecz wskutek zupełnie innych przyczyn, jakiemi kieruje się właściciel hotelu, czy też portjer. W związku z tem władze wyjaśniają, że, na mocy ustawy o prawie przemysłowem, oraz innych przepisów, właściciel hotelu obowiązany jest odnajmować hotel każdemu przyjezdnemu, który nie okazuje zamiarów, sprzecznych z przepisami o hotelach. Osobom brudnym, pijanym można pokoi nie odnajmować. W razie stwierdzenia takiego postępowania ze strony kierownictwa hotelowego władze przemysłowa będą odbierały koncesje.
Słowo nr 244, 22 października 1929
W przyszłym roku
Dyrekcja Radomska P. K. P.
przeniesiona będzie do Chełma
Jak się dowiadujemy, budowa gmachów w Chełmie dla Radomskiej Dyrekcji P. K. P. jest w dalszym ciągu prowadzona i to przez tę samą firmę budowlaną „Budex”, która tak „zaszczytnie” dała się poznać z powodu dotychczasowych robót. Obecnie jednak wznoszenie gmachów dyrekcyjnych odbywa się przy ścisłej kontroli i pod odpowiedzialnością radomskich władz kolejowych. Przewiduje się ukończenie niektórych objektów już na wiosnę 1930 r., w którym to roku rozpocznie się przenoszenie biur Radomskiej Dyrekcji P. K. P. do Chełma.
Słowo nr 244, 22 października 1929
Ździerstwo rzeźników
Od dłuższego już czasu mięso cielęce, sprzedawane jest w Radomiu niemal na wagę złota. Rzeźnicy ukrywają skrzętnie ten gatunek mięsa i sprzedają tylko swym wybranym, dobrym znajomym, którzy nie kwestjonują ceny i płacą za 1 kgr. 3 do 3,20 złotych, podczas gdy obowiązująca cena wynosi zaledwie 2 złote. Kto chce kupić taniej – dla tego cielęciny nie ma.
Podobnego rodzaju zdzierstwo nie powinno być tolerowane.
Co na to organa policyjne!
Słowo nr 245, 23 października 1929
Dziesięciolecie Polskiego
Czerwonego Krzyża
Jedna z najniezbędniejszych i najbardziej zasłużonych instytucyj polskich, Polski Czerwony Krzyż, obchodzić będzie w dn. 10 listopada br. uroczyście dziesięciolecie swego istnienia w niepodległej Polsce.
Nie wątpimy, że i Radom godnie uczci tę rocznicę, że nie będą zaniechane żadne wysiłki w celu przedstawienia społeczeństwu zasług i działalności P. C. K.
Słowo nr 248, 26 października 1929
Źródło: Radomska Biblioteka Cyfrowa