Czwarty sparingowy triumf Radomiaka. Dubina zostaje

Piłkarze Radomiaka Radom pokonali w sparingu trzecioligowy Granat Skarżysko-Kamienna 3:1. To czwarte zwycięstwo Zielonych w okresie przygotowawczym. Tymczasem kolejnym zawodnikiem, który wiosną będzie występował przy Struga jest obrońca Aleksiej Dubina.

Białorusin wystąpił w sparingu z Granatem i zebrał bardzo pozytywne opinie. Dubina w rundzie wiosennej będzie reprezentował barwy Radomiaka. - Jest już naszym zawodnikiem praktycznie od stycznia, czekaliśmy jedynie na jego przyjazd z Białorusi - powiedział Marcin Jałocha, trener Radomiaka. W środowym spotkaniu zagrał także Tunezyjczyk Wajih Bouchniba, ale wszystko wskazuje na to, że już w następnych sparingach nie dostanie szansy pokazania swoich umiejętności. - Ten zawodnik niczym mnie nie zachwycił i podziękujemy mu za grę - poinformował Jałocha.

Pierwsza część pojedynku Radomiaka z Granatem była dość wyrównana. Padł w niej jeden, ładnej urody, gol. Na prawej stronie piłkę dostał Marcin Orłowski i podcinając futbolówkę posłał ją nad bramkarzem. Po niespełna dziesięciu minutach drugiej połowy Zieloni prowadzili już 2:0. Piłkę do bramki strzałem głową po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry skierował Damian Szewczyk. Trzy minuty później kontaktowego gola dla Granatu zdobył Emil Lurzyński. Drugie czterdzieści pięć minut zdecydowanie należało jednak do drużyny ze Struga, która kontrolowała przebieg gry. W 79 minucie wynik spotkania ustalił Szymon Stanisławski, który po dośrodkowaniu Leandro z rzutu wolnego, podobnie jak Szewczyk, trafił do siatki strzałem głową.

Zobacz galerię zdjęć z meczu

- Kilka akcji w pierwszej połowie było fajnych. Widać jeszcze jednak brak zgrania tego zespołu. Mam nadzieję, że teraz już z treningu na trening będzie to wyglądało coraz lepiej. Prawie wszyscy są już zdrowi i wrócili do zajęć. Brakuje nam jeszcze stopera żeby zamknąć już kwestię defensywy. W dalszym ciągu jednak potrzebujemy jednego lub dwóch zawodników środka pola do rywalizacji z Mateuszem Radeckim i Łukaszem Białożytem - powiedział po sparingu z Granatem Marcin Jałocha. Obrońcą, o którym mówi szkoleniowiec ma być 23-letni Piotr Robakowski z Arki Gdynia.

Radomiak Radom - Granat Skarżysko Kamienna 3:1 (1:0)